עמוד הבית חדשות המטרה היא לא לבחור יו"ר - אלא לעצב מפלגה
 

המטרה היא לא לבחור יו"ר - אלא לעצב מפלגה

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
שלמה בוחבוט    רביעי, 26 ינואר 2011 06:07
Share

מפלגת העבודה משולה לעץ עבות ששורשיו מטה מטה באדמה. צמרתו של העץ נראית למראית עין, יבשה וקמלה, אך דישון נכון וגיזום של הענפים היבשים יובילו לצמיחה מחודשת וללבלוב. מר ברק קרא לעצמו "עצמאות". יותר משהשיג עצמאות לעצמו, הוא העניק עצמאות למפלגת העבודה, עד כדי פריצת הדרך לתקומתה מחדש. המפלגה, שבניגוד לכל הסיכויים הביאה לעצמאותנו ולתקומת העם היהודי, זוכה לתקומה מחדש, במהלך שנראה כתסריט שחוזר על עצמו במשהו.

אני מודה לאהוד ברק, ולא בלשון צינית, על כי נטל את האחריות ואפשר למפלגת העבודה לצמוח מחדש. מעתה, הכדור בידי מפלגת העבודה. הלך הרוח השתנה ורוחות טובות כבר נושבות בסביבתה.

על חברי מפלגת העבודה להשכיל לנצל את ההזדמנות. איך עושים זאת? לוקחים צעד אחורה, לא קדימה. רוצה לומר, מאמצים את מדיניות המפלגה עת הייתה בשיא תפארתה בתחילת שנות התשעים. כדי לעשות זאת, על כולם להסכים שהמטרה היא לא לבחור יו"ר, אלא לעצב מפלגה. לייצר עשייה משותפת, לבחור דגל, להתנהל מפלגתית באופן תקין, לחדש את הקשר עם השטח. למסד מפלגה כדרך ייסוד מפלגה חדשה.

המשימה הדחופה והמיידית היא לשקם את המפלגה כארגון. להתוות עשייה אופרטיבית לפי תוכנית עבודה. על החברים להבין ולדעת: הפוליטיקה הפנימית חשובה, אך מי שיעסוק בה כעת יקבור לנצח את המפלגה, וכך גם את סיכוייו שלו. על הגורמים הארגוניים לפעול במקצועיות לבניית תשתית הארגון, כאשר החברים הפוליטיים עסוקים בגיוס אנשים ובמשאבים. יש למתג מחדש את מפלגת העבודה על כל המשתמע מכך. האפשרויות כיום הן רבות וכל הכלים עומדים לרשותה. עתידה לפניה.

על כל חבר כנסת לקחת אחריות לאזור או אוכלוסייה שונה

יש לחדש את הקשר עם השטח ולהגביר את ההשפעה הישירה על רווחת תושבי מדינת ישראל בכל תחומי החיים. יש לחזור מעט אחורה ולפעול כבעבר על מפלגת העבודה לחדש מוסדות אשר באים במגע עם הציבור על ידי הענקת שירותים. כמובן שיש להתאימם למציאות המשתנה והקיימת.

אך לא מן הנמנע לחדש תנועת נוער, מועדונים קהילתיים, מעונות יום, תאי סטודנטים, לגייס מחדש פעילים חברתיים ואנשי שכונות, לחדש את הדיון הרעיוני בשאלה מהי מפלגה סוציאל דמוקרטית, ולהיות פה למעמד הביניים הנשחק.

ראוי וחובה לחדש את עבודת לשכת המפלגה, שבעבר הייתה דנה מדי יום חמישי בנושאים חברתיים, בניתוח התקציב ובמציאת דרכים להעצמת שכבות שונות באוכלוסייה. על כל חבר כנסת לקחת אחריות לאזור או אוכלוסייה שונה ולפעול על פי תוכנית עבודה שתיקבע.עם מיתוג נכון ותוכן יצוק בשילוב עשייה בשטח ינהרו גורמים איכותיים למפלגה, ובהם אנשי ציבור, ראשי ערים, אנשי עסקים, אנשי רוח ועוד. אז תהיה המפלגה בשלה ונכונה לבחירת יו"ר שיהיה מועמד ממשי לראשות הממשלה. אם לא תעשה כן, היא תחזור מהר מאוד להתבוסס בהתעסקות בפוליטיקה קטנה, בשיתוק ובמלחמות מבית.

המפלגה שהקימה את המדינה חייבת להציל אותה מקריסתה, ולהשיב את המשילות למחוזותינו.עודכן לאחרונה ב- רביעי, 26 ינואר 2011 10:16
 

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר