עמוד הבית מאמרים להעניש את הבוחר?
 

להעניש את הבוחר?

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
אריה גל    חמישי, 19 מרץ 2009 15:16
Share
לדעתי מה שמניע את המתנגדים ב"עבודה" לכניסה לממשלת נתניהו היא התשוקה הזועמת "להעניש את הבוחר".

רציתם ביבי ? קבלו את ביבי ! אבל לא רק שה"ערכים": "זעם" ו"כבוד" ו"נקמה" בפירוש לא אמורים להיות חלק מבית מדרשנו, אלא שהבוחר חד משמעית גם איננו ראוי לשום עונש. ולדעתי הוא אף נתן למפלגת העבודה הרבה-הרבה יותר משהגיע לה. מפני שלדעתי למפלגת העבודה דהיום אין כלל שום סיבה שהיא להתקיים. למעט בודדים וכמעט מנודים מח"כיה היא איננה סוציאליסטית אפילו כהוא זה יותר מביבי, ובאשר ל"שתי מדינות לשני עמים", הנה למעט שוליים צרים, גם אם יש בינינו האומרים זאת בפה מלא ויש האומרים זאת רק בחצי פה,- על "שתי מדינות לשני עמים" יש היום בישראל קונצנזוס.

"לא סוציאליסטית",- "לא בעלת דרך מדינית שונה",- לא מגיע שום עונש לאלה שבחרו הפעם להתנער ממנה, אלא רק שבחים על שיכלם הבריא. ועכשיו, יחד עם שייאספו בדחיפות מנהיגי המפלגה וחבריה ויישבו וידונו בשיא הרצינות וינסו למצוא ולהחליט איזה ייחוד יש בכלל ל"מפלגת העבודה", איזו זכות קיום בכלל יש לה,- צריך גם לקום ולנצל את העובדה שעדיין, באורח פלא, יש לה בכל זאת שלושה עשר מנדטים, ולהצטרף לממשלה ולשמש בה כ"חומר מילוי", אשר יאפשר לביבי, כראש המדינה הנוכחי של כולנו, לעשות לא את מה שהצהיר במסע הבחירות שלו, אלא את מה שבאמת צריך.
עודכן לאחרונה ב- רביעי, 25 מרץ 2009 08:11
 
Comments (1)
1 ראשון, 22 מרץ 2009 14:57
superman
קודם כל נתחיל שהמושג הזה "להעניש את הבוחר" שהתקשורת משתמשת בו בעיקר, לפי דעתי הוא ציני לחלוטין... אם אתה חושב שבראש מטה המאבק כנגד הכניסה לקואליציה עומדת איזו גאווה טיפשית אשר רוצה שהעם יקבל את ביבי כי זה מה  שהוא בחר אז אתה טועה... בראש המאבק הזה נתונה העובדה ששני מהמאפיינים העיקריים עליהם מושתת המפלגה הם שני מדינות לשני עמים וההתקרבות למדיניות יותר סוציאל דמוקרטית שתקרב אותנו  צעד נוסף אל עבר מדינת הרווחה הנכספת. כאשר אנו נכנסים לממשלה אכן יש לנו קצת יותר השפעה על מדיניות הממשלה בדברים הקטנים, אך כאשר ברור שמאפייני היסוד עליה המפלגה מושתת הולכים להמחק קליל ע"י רוב ימני בתוך הממשלה, אין ברירה אלא לשים את הגבול.

אנו שלא כמו מרצ, מוכנים לעשות פשרות בנוגע למדיניות ולא רק לצעוק מהאופוזיציה, אך כניסה לממשלה תוך ויתור חריף על עקרונות היסוד של המפלגה, אשר רק הם השאירו לה את אחרוני המאמינים בה- תביא לסיומה של הפרק השמאל הציוני הסוציאליסטי במדינה, וכשנתעורר אל תוך המציאות הקפיטליסטית החדשה שתיווצר פה, כנראה שזה יהיה מאוחר מידי! מעבר לזה, אני מוכן לחתום שאם ביבי היה מציע לנו לא רק שרים, אלא הבטחה אמיתית לשלום על בסיס שחרור הלאום הפלסטינאי, ומדיניות כלכלית מתערבת אשר תשיב את מעמד הביניים והעובד הפשוט למקומו הראוי, ללא רמיסת כבודו ותנאי חייו... כל חברי הסוציאליסטים האמיתיים היו רצים אל תוך הממשלה, למרות שלא זכו לקבל את רוב הקולות בבחירות האחרונות...    ברור למדי שההתנגדות לכניסה לקואליציה נובעת מתוך דאגה למפלגה בטווח הקצר, כדי שיוכלו באמת לדאוג  ברוב מוחץ לעם אותו הם מייצגים, ולא דאגה למפלגה רק כדי שתיהיה מפלגה כזאת...

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר