הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

זכות הפלישה החוזרת

זכות השיבה, הנה רכיב מרכזי ואבן הנגף הבולטת ביותר בתהליך לפיוס היסטורי בין מדינת ישראל לאומה הפלסטינית. גם עבור תומכי מפלגת העבודה ופעילים ותיקים, אימוץ הגישה הפלסטינית לזכות שיבה מלאה הנה בעייתית וחותרת תחת הגשמת החזון הציוני שהנו אבן יסוד בתפיסת העולם של תנועת העבודה. גרשון הורביץ, במאמר וניתוח מסקרנים בעיתון הארץ - מזכיר לנו כמה נתונים היסטוריים ונקודת מבט שונה וחשובה.


השימוש התכוף בסיסמאות השמאל ובמונחים שנטבעו על ידי אויבי הציונות, השכיח מאתנו את הצורך הבסיסי לעצור לרגע ולבדוק את הקשר בין המונחים הללו ובין האמת ההיסטורית.

דוגמה למונח מסולף כזה היא הביטוי "זכות השיבה". איתן ברונשטיין, מייסד ודובר עמותת "זוכרות", שואל מה רע ב"זכות השיבה" ("הארץ", 7.9) - בעוד שהשאלה הרלוונטית מבחינה היסטורית היא האם יש בכלל בני אדם הזכאים לדרוש זכות כזאת. שכן הדרישה ל"זכות השיבה" מתבססת על ההנחה השקרית, שלפיה במשך דורות חיו בארץ ישראל מאות אלפי "פלסטינים" שגורשו/ברחו, ולהם או לצאצאיהם שמורה הזכות לחזור לארצם. ואולם, האם באמת הערבים שהשמאל והאנטישמים מכנים "פלסטינים" ישבו בארץ תקופה משמעותית, או שמדובר בערבים פולשים, חסרי כל שורשים או זכויות בארץ?

כמובן, אסור לצטט מקורות ישראליים או יהודיים, משום שאלה נחשבים ללא מהימנים. ניתן להתחיל ממארק טוויין, שסייר בארץ ולא ראה בה ערבים. הוא מדבר על ארץ ריקה. טווין - שביקר בארץ ישראל ב-1867 - לא היה ציוני או יהודי ולא היה לו אינטרס "להעלים" את ערביי הארץ.

יהיו מי שיטענו, כי תיאור ספרותי אינו יכול לשמש כמדד מדויק. אם כך נפנה לדו"ח ועדת פיל, שהוקמה ב-1936 על ידי ממשלת בריטניה. הוועדה בדקה את השינויים הדמוגרפיים שחלו בארץ ישראל. לדוגמה, בעירי, חיפה, במשך שש השנים שנבדקו על ידי הוועדה - ככל הנראה 1930-1936 - עלה מספר הערבים ב-86%. מצב דומה, על פי דו"ח הוועדה, שרר במרבית הערים היהודיות, ואילו בערים הערביות מספר התושבים נותר פחות או יותר זהה. ברדוקציה מתמטית זהירה ניתן להגיע למסקנה, כי מספר הערבים שישבו כאן בתחילת תקופת המנדט היה זניח לחלוטין.

וינסטון צ'רצ'יל, בהתייחסו לטענה כאילו ההתיישבות היהודית דחקה את רגלי הערבים בישראל, מצוטט כאומר: "לא די בכך שהערבים אינם נרדפים, אלא שהם הצטופפו בארץ והתרבו בה עד שגדל מניינם יותר מכל שיעור של יהודים שבו יכלה יהדות העולם כולו להגדיל את מספר היהודים בה". לפלישה הערבית המסיווית לישראל בתקופת המנדט היה מודע גם מושל סיני הבריטי ב-1922-1936, שהעיד כי מתנהלת הגירה של בדווים מסיני ומעבר הירדן לארץ ישראל. כן, אלו אותם פולשים בדווים שהשתלטו ומשתלטים על אדמות הנגב.

יש גם דו"חות מרשם אוכלוסין ועוד מקורות ללא סוף, אך את השמאל הסהרורי והאנטישמיות הבינלאומית המממנת אותו - העובדות לא יזיזו מעמדתם.

מסקרנת השאלה האם הערבים המכונים פלסטינים באמת מאמינים בסיפוריהם על "העם היליד". אין לכך תשובה ישירה, ניתן רק להסיק על כך מהאופן שבו הגדיר אונרוו"א מיהו פליט. כזכור, לאו"ם יש ארגון פליטים אחד שמטפל בכל הפליטים בעולם, ואחד נפרד ומיוחד, שמטפל במה שמכונה "פליטים פלסטינים" - זאת לפי דרישת הערבים לאחר מלחמת השחרור.

מקובל להניח, כי פליט הוא מי שיושב במקום מסוים כ-30 שנה ונאלץ לברוח (לא אחד שהחליט לברוח כדי לאפשר לבני עמו לטבוח ביהודים בנוחיות), או שאין לו לאן לחזור. לנוכח הגדרתם העצמית של הערבים כ"עם יליד" ניתן היה להניח שהם ידרשו להגדיר כ"פליט פלסטיני" מי שיושב בארץ שממנה גורש 100 או 200 שנה - לכל הפחות 30 שנה... אך מנהיגי הערבים ב-1948, שהיו מודעים לאמת ההיסטורית, דרשו כי פליט יוגדר כמי שהיה בארץ ישראל שנתיים - מיוני 1946.

הפולשים הערבים חזרו לארצותיהם, לבני משפחותיהם, לבני עמם, למדינה הדוברת בשפתם, שדתה היא דתם. הם אינם ומעולם לא היו פליטים. רק קומץ יהודים סהרוריים במימון האנטישמיות הבינלאומית יכולים להציע לאפשר להם פלישה חוזרת לארץ ישראל.

ד"ר הורוביץ היה דובר ומזכיר של הנהלת הליכוד בכנסת

 

המאמר המקורי והמלא התפרסם באתר עיתון הארץ בתאריך 25.10.11.

הרשמה לעדכונים

"לא יהיה נורא אם ניסע לגוש עציון באשרת תייר."
יצחק רבין, מדברי רבין אחרי ביקור בגוש עציון במערכת הבחירות 1977

הבמה בטוויטר

The_Proletariat
The_Proletariat לפעמים אני פשוט כל-כך מרוצה. #%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%90%D7%9C%D7%99
06:19PM Oct 16
The_Proletariat
The_Proletariat תמיד אקטואלי. twitter...
01:29PM Oct 13
The_Proletariat
The_Proletariat חברות וחברים, 23 שנה עברו מאז נרצח רה"מ, שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה יצחק רבין ז"ל. ביום שלישי ה- 23.10 בשעה 19:00, נקיים באנדרטת הזיכרון שבכיכר רבין, טקס מפלגתי לזכרו, בהשתתפות יו"ר המפלגה אבי גבאי, חברי הסיעה ומשפחת רבין. אנא אשרו הגעה בלינק הבא: goo.gl/...
08:06AM Oct 12

העבודה בטוויטר

GabbayAvi
GabbayAvi בשביל לנצח צריכים 3 דברים: 1. אסטרטגיה. 2. תכנית 3. אנשים טובים בכל הנוגע לעזה אין לממשלה אסטרטגיה, אין לה תכנית ויש לה שר ביטחון שעסוק בסיסמאות חלולות. ככה לא מנצחים!
06:02AM Oct 17
GabbayAvi
GabbayAvi נמאס מממשלה שמחזקת את החמאס. נמאס מממשלה שמאפשרת לחמאס לפגוע ולשבש את החיים של אזרחי הדרום. נמאס מהכישלונות הבטחוניים של נתניהו ומהסיסמאות החלולות של ליברמן ונמאס מקבינט שמערב פוליטיקה בביטחון המדינה. מחזק את תושבי הדרום.
05:45AM Oct 17
Eranhermoni
Eranhermoni באחריות הממשלה להביא ביטחון לאזרחי ישראל ותושבי הדרום. אזלת היד של רה"מ, שר הביטחון וממשלת הימין (מלא מלא) נראית היטב מזה זמן. עם רפיסות ביטחונית, ו-0 יצירתיות ויוזמה מדינית, זו התוצאה: הפקרת הביטחון של אזרחי ישראל. מקווה שזה לא משעמם את ביבי.
05:36AM Oct 17
GabbayAvi
GabbayAvi נפתלי @naftalibennett , אל תאמץ את שיטות הפייק-ניוז של הבוס שלך: m.faceb...
07:12PM Oct 16
Eranhermoni
Eranhermoni בעשור האחרון מחירי הדיור בישראל, יותר מהכפילו עצמם. #%D7%9E%D7%A9%D7%A2%D7%9E%D7%9E%D7%99%D7%9D_%D7%90%D7%AA_%D7%91%D7%99%D7%91%D7%99
04:10PM Oct 16
יצחק רבין - שיר לשלום

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית