עמוד הבית מאמרים אני מאוהב - על נשים בבחירות לרשימת העבודה לכנסת ה-19
 

אני מאוהב - על נשים בבחירות לרשימת העבודה לכנסת ה-19

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
הפרולטר {אסף הלחמי}    שישי, 09 נובמבר 2012 16:22
Share

מפלגת העבודה אני מאוהב! מפלגת העבודה

חזרתי מכנס המועמדות לרשימת העבודה לכנסת ה-19 ואני מאוהב ... מאוהב במפלגה בה יש כוח נשי כה איכותי ושאינו נדרש לחסדי גברים ובכדי לעמוד בזכות עצמו; מאוהב בנשים חזקות, מרשימות ואשר רובן מהוות בשר מבשרה של תנועת העבודה; מאוהב בדמוקרטיה המעניקה הזדמנות ובמה שווה לכל אחת ואחת מאותן פעילות ציבור מסורות.

מפלגת העבודה אני מאוהב! מפלגת העבודה

מאוהב ברעיון להצביע ל-50% נשים ו-50% גברים בבחירות לרשימת העבודה לכנסת ה-19.

וזו אינה סתם אמירה - אני באמת מאוהב! כי הן אמהות והן סבתות והן נשות קריירה והן פעילות ציבור והן נשות מפלגה ותיקות ומוכרות. ואני מאוהב כי אינן כוכבות לרגע ולכולן עשייה ופעילות מוכחת ורבת שנים ואין בהן גנרלית או כוכבת קולנוע או נערת פוסטר פלקטית מגוייסת.

למעשה, את רובן אני מכיר מפעילותי המפלגתית ומכאן שאינן "כוכבות זורחות" בשמי העסקנות המפלגתית - כי אם בשר מבשרה של תנועת העבודה ... וזה חשוב, כי מפלגת העבודה עדין משקמת עצמה ויותר מאשר למשוך קולות מהמרכז, או השמאל או הימין - על הרשימה להסתכל פנימה ולוודא כי תהווה את הבסיס להמשך ההתחדשות הרעיונות והערכית והמנגנונית של השנתיים האחרונות.

כי אחרת - מה הטעם?

ואני מאוהב וזאת למרות שאני נגד, ויש זאת לאמר, שריון והבטחת ייצוג לנשים ... ולא רק לנשים, אלא לכל מגזר מגדרי, מעמדי ואזורי - פרט לצעירים שלהם החסם הכלכלי והעובדה שהם בתחילת מרוץ החיים שלהם, אכן עומדת למכשול בלתי עביר.

כי הנשים בהן התאהבתי היום - הן חזקות וראויות ומוכשרות בזכות עצמן ... ממש כמו שחנה מייזל, מניה שוחט, עדה מימון, גולדה מאיר ו ... כן - גם שלי יחימוביץ' ... זכו להרשם בספרי ההיסטוריה בזכות מה שעשו והאיכויות שהפגינו ולא בזכות המגדר להן השתייכו. נדמה לי שכבוד יושבת הראש הנוכחית, הייתה עורפת ראשו של כל מי שהיה מעז לרמוז - כי זכתה בהנהגת מפלגת העבודה על בסיס זה ולא אחר!

פשוט מאוהב מפלגת העבודה בנורית צור, סתיו שפיר, לאה פדידה, נינו אבסדזה, יעל ארן, לילי בן-עמי, דנה אורן-ינאי, מרב מיכאלי, מיכל בירן, מלי פולישוק-בלוך, איילת נחמיאס-ורבין, ליאת שוחט, גילה קליין, אליס גולדמן, אסתי קירמאיר, יונה פריטל, אביבה אברהם ונאדיה חילו מפלגת העבודה ... אל תספרו לאישתי!

אז אני מפלגת העבודה מאוהב מפלגת העבודה וגם אם בעצמי, כנראה לא אעמוד במכסה - והיות ויש גם כל כך הרבה גברים ראויים לא פחות - הרי שאני קורא לכם, חברי מפלגת העבודה: בחרו 50% נשים ו-50% גברים לרשימת העבודה לכנסת ה-19!

עודכן לאחרונה ב- שישי, 09 נובמבר 2012 17:24
 
הודעות: לפני 5 שנים, 5 חודשים על ידי שלמה רחמן חיפה #8230
גם אני מאוהב
> אך לאו דווקא בנשים או בגברים.
> אני מאוהב בכל אחד שהוא בן אדם כמו שצריך כל בן אדם להיות בן אדם.
> אני מאוהב בדרך של מפלגת העבודה כפי שמתווה אותה שלי יחימוביץ.
> הסיסמא שלי היא - 'קח ותן לחיות'. התרגום שלי ל-LIVE AND LET LIVE.
> אני בעד משולש הסולידריות - אתה לי - אני לו - הוא לך - משולש הסובב ללא הפסקה.
> והעיקר - לשמור על הבריאות.
הודעות: לפני 5 שנים, 5 חודשים על ידי הפרולטר {אסף הלחמי} #8228
זאב,

זהו מאמר אישי ולא מפלגתי ובטח שמת לב כי קשרתי רק לנשים להן פרופיל טוויטר ולא לשום אתר פרטי או אחר ... מי שאין לה טוויטר, לא זכתה לקישור - שום קנוניה ושום חשבונאות.
הודעות: לפני 5 שנים, 5 חודשים על ידי זאב קובלסקי #8227
למה לנשים אלו אין קישור בכתבה?
לאה פדידה, יעל ארן, דנה אורן-ינאי, איילת נחמיאס-ורבין, יונה פריטל, אביבה אברהם ונאדיה חילו.

ז
הודעות: לפני 5 שנים, 5 חודשים על ידי הפרולטר {אסף הלחמי} #8225
למען הבהר ולמרות שכנראה אצביע לנשים רבות ברשימה, הרי שזה יהיה בגלל הכישורים האישיים שלהן ולא היותן נשים ... למעשה וכמו שרשמתי - שריון 40% למוסדות הוכח ככשלון חרוץ -

א. לא העמידו עצמן אפילו די נשים למלא את כל המקומות.
ב. בפועל, מתוך הנשים שכן שוריינו - מעטות נכחו בישיבת הפתיחה של המושב ה-9 של הוועידה. למה בדיוק שאשריין שוב למגזר נעדר.
הודעות: לפני 5 שנים, 5 חודשים על ידי אריה גל #8224
מתנגד לחלוטין לשיריון, ובמקרה גם אצלי 50% נשים. אין סיבה לשריין מקום לנשים בלי לשריין מקום לאתיופים, לתימנים, לפולנים, לנמוכים, לגבוהים, לרזים ולשמנים. ובכל זאת באורח פלא ובלי כל שיריון יצא שברשימה בת עשרת האנשים שהם לדעתי מי שהכי ייטיבו עִִם עם ישראל ועל כן להם אני אצביע, יש חמש נשים.
הודעות: לפני 5 שנים, 5 חודשים על ידי יהושע בן משה #8223
לאחר שהועידה לא קיבלה את הצעה לשריין 50 % לנשים , גם אני בוחר להצביע 50 % נשים-גם כך הבחירה היא לא פשוטה, מספר רב של מועמדים\מועמדות ומקומות אין.

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר