המפקד הוא אבן יסוד של כל מפלגה דמוקרטית

אני מברך על ההחלטה לקיים את הפריימריז לראשות מפלגת העבודה כפי שמתחייב בחוקת המפלגה. בחירות הן תמיד חגיגה לדמוקרטיה, אפשרות לחדד עמדות מול הציבור ולהעמיד אידיאולוגיות למבחן הבוחר.

עם זאת, איני מוכן לקבל את העמדה של יו"ר המפלגה לפיה לא יפתחו הבחירות למפקד מקדים כפי שהיה תמיד במפלגת העבודה (גם בבחירות האחרונות בהן נבחרה שלי). למילה מפקד יש אולי קונוטציות שליליות אבל צריך לזכור שזו אפשרות נהדרת לחבר למפלגה אלפי חברות וחברים חדשים, להשיב כאלו שעזבו במהלך השנים, להתחבר לשטח ולרענן את השורות.

המפקד הוא אבן יסוד של כל מפלגה דמוקרטית ותמיד היה כזה גם עבור מפלגת העבודה. בלי קשר להחלטה שעוד אקבל האם להתמודד או לא, לא אתן שבשל פחדנות פוליטית וציבורית נקריב את האינטרס המפלגתי של כולנו לטובת אינטרס אישי של יו"ר המפלגה.

מעולם לא היה יו"ר מפלגה שיזם את סגירת המפקד לפני התמודדות, אלא להפך. הניסיון של שלי למנוע מפקד הוא צעד פחדני ובריחה מהתמודדות עם דעת הקהל כלפיה. אני משוכנע שחברות וחברי הועידה, שהיא הגוף הריבון להחליט בנושא, יצביעו על פי האינטרס של מפלגת העבודה ויבחרו לפתוח את המפקד לקראת הבחירות ולהפוך אותן לחגיגה אמיתית של דמוקרטיה.

-----------------------------------

פורסם בעמוד הפייסבוק של איתן כבל.

הרשמה לעדכונים

"כדי לקיים את יסוד השבת בחיי ישראל אינני צריך להסכמים בין מפלגתיים... השבת בשבילי היא מעמודי התרבות העברית וההישג הסוציאלי."
ברל כצנלסון
יצחק רבין - 4111995

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית