אני מרכז-שמאל, רביניסטית

שבוע טוב לחברי שלשמאלי, לימיני, וגם במרכז. תמיד התקשיתי לסווג אנשים רק לפי שמאל וימין. בכל מקום, אבל בישראל במיוחד, יש גוונים רבים יותר. תמיד הטרידה אותי ״ההאשמה״ בשמאלניות. כאילו זה לא בסדר להיות שמאלני. לכן אף פעם גם לא ״האשמתי״ אנשים בימניות. גם להיות ימני זה בסדר. להיות בשמאל, אין פרושו להיות נגד המדינה; להיות ימני, אין פרושו להיות גזען ולאומני.

בעיני, הדבר היחיד שהוא לא בסדר, זה לא להיות בן אדם; ״א מנש״ כמו שסבתא שלי אומרת באידיש.

אני מרכז-שמאל. תמיד הייתי. פעם קראו לזה נצים ויונים; אני רביניסטית. לדעתי ישראל חייבת להציב אלטרנטיבה מדינית אמיתית, ובד בבד לשמור על בטחון אזרחיה ולתת גיבוי לחייליה. לטעמי זוהי מפלגת העבודה שבה גדלתי, והמחנה הציוני כשמו כן הוא - ציוני, על כל המשמעויות וכובד המשימה והאחריות המוטלת בצידה של הציונית.

אני מאמינה שריבוי גוונים, גם בתוך מפלגתי, מעשיר את עולמנו החברתי והמדיני, ומחזק את התשתית שלנו כישראלים; מחזק אותנו כמדינה יהודית ודמוקרטית.

אני אוהבת את המדינה שלי, ויודעת שללא צה״ל, לא היינו יכולים לחיות כאן - כל אזרחי ישראל בלי הבדל דת גזע או מין, לא היו יכולים לחיות כאן.

אני ניצבת בדעותי בדיוק באותו מקום שבו הייתי תמיד, וגאה בכך.

===============

מעמוד הפייסבוק של ח"כ ורבין

הרשמה לעדכונים

"טייקון עצמו צריך לשלם מחיר. אני מסייע קודם כל לחוסכים שבצורה לא אחראית מצאו את חסכונותיהם אצלו בתאגיד. אני מסייע לתאגידים שיחזיקו מעמד ולא יפטרו עובדים. אבל אני כמדינה מסייעת רוצה לקבל נציגות בזה העיקר צריך לעשות.
אהוד ברק, גלובס
על המשבר הכלכלי וחילוץ הטייקונים 26.12.2008
יצחק רבין - 2014 C

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית