דניאלה וויס לפרלמנט!!!

כולכם זועמים על דניאלה וויס אבל אני אומר שהיא חייבת להיות חברת פרלמנט. כי חוץ מלטומנים ראשם בחול ברור לכולם שהדרך האחת והיחידה להישאר במדינה עם רוב יהודי היא "שתי מדינות לשני עמים",- אבל איזה "עמים"? כי הנה אפילו במדינה המיועדת להיות "שלנו", "העם" כולל עשרים אחוז אזרחים ערביים?

כמובן שזה בלית ברירה.

בזמן שהוקמה ישראל כל מי שגר בה ביום הקמתה,- בין אם חמישה דורות ובין אם חמישה שבועות,- כל מי שגר בה ביום הקמתה, "בלי הבדל דת, גזע, ומין", לא היה מנוס אלא שיקבל אזרחות שלה וזכות לבחור ולהיבחר לכנסת.

כל המתגורר בשיטחה ביום הקמתה, "בלי הבדל דת, גזע, ומין". ובשם איזה הגיון מוזר וחולני ומעוות אנחנו נותנים למדינה הפלשתינית המתהווה "פטור" מלנהוג בדיוק אותו הדבר?

וכך ההתנחלויות אינן "מיכשול" לשום דבר, כמו שטייבה לא הייתה "מיכשול" בעת הקמת מדינת ישראל.

כמו שישראל נתנה בתש"ח אזרחות ישראלית גם לכל ערבי שהתגורר בשטח עליו קמה, כך צריך שפלשתין, כשתקום, תיתן אזרחות פלשתינית גם למאות אלפי היהודים המתגוררים כיום בשטח עליו תקום. ואם מול חנין זועבי ואחמד טיבי בכנסת ישראל, יהיו דניאלה וויס וברוך מרזל בפרלמנט של פלשתין, מה רע?

הרשמה לעדכונים

"צריך להיות אדם שכל הזמן פועל למשהו ואני אומר אתה תמיד גדול כגודל העניין שאתה משרת ואתה נהייה קטן אם אתה משרת רק את עצמך."
שמעון פרס, ראיון ב-YNET יולי 2005
יצחק רבין - 2014

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית