נאום בעצרת יצחק רבין 2011

"האם הרוצח הבא כבר אורב ליד המדרגות? זה לא עשב שוטה ולא גידול פרא, זאת הערוגה".

"קודם נרצח ועכשיו גם נשכח, ולא רק בגלל הזמן שמשכיח. הולכים ומתרבים מכחישי הרצח ומשכיחיו, כי הזיכרון מזכיר להם את חטאם; מזכיר לנו אותם – הולכים אחרי ארונו בחייו, עומדים על המרפסת. והם מעולם לא הכו על חטא, ולהתנצלותם אנחנו עדיין מחכים".

"מאז נרצח, עומדים רבים על קברו של רבין ונשבעים להמשיך את דרכו. אלו הם יורשים מדומים, הנושאים את שמו לשווא. יצחק רבין נרצח, ואתו נרצחה דרכו, זאת האמת. רבין מחכה ליורש".

"הרצח הזה לא באמת נחקר, ומי שסימנו את המטרה – רבנים ופוליטיקאים – מתהלכים חופשיים. מבחינתם, זה היה פשע מושלם ומשתלם, שמעודד פשעי שנאה נוספים", הוסיף. "רבין עדיין מחכה ליורשו. הוא היה אחד בדורו, ואסור שיהיה יחיד בדורותיו. לא ייתכן, שלארץ הזאת, שלעם הזה, אין את מי להציע לנו זולת נתניהו, ברק, ליברמן ואלי ישי. אני מאמין שהדורות החדשים, שהתעוררו בקיץ האחרון, יצמיחו את היורש הנאמן".

"רבים שואלים מהי מורשתו של רבין. מורשת רבין מכירה בחשיבות הכוח אך מודעת למגבלותיו. מורשת רבין הופכת כל אבן בדרך לשלום כי אפשר לנצח בכל המלחמות אבל אפשר גם להפסיד בכולן.  מורשת רבין רואה ב'תג מחיר' פשעים נגד הציונות. רבין עדיין מחכה ליורשו".

"מורשת רבין רואה בפעולות תג מחיר פשעים נגד הציונות".

"ההיסטוריה נשארת וממשיכה לזרות אימה".

 

הציטוטים מנאומו של ח"כ ושר החינוך לשעבר, יוסי שריד, נאספו ממקורות שונים בתקשורת ואינם הנאום המלא.

הרשמה לעדכונים

"במרכזה של ההיסטוריה העברית עומד דבר הגשמת הציונות במלוא היקפה ותוכנה ... במרכזה של ההיסטוריה האנושית עומד דבר הגשמת הסוציאליזם במלוא היקפו ותוכנו."
ברל כצנלסון
יצחק רבין 2016 - נלחמים בהסתה

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית