עמוד הבית מאמרים חוקת מפלגת העבודה - מחנה צבאי
 

חוקת מפלגת העבודה - מחנה צבאי

PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני
הפרולטר {אסף הלחמי}    רביעי, 27 מאי 2009 08:37
Share

נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון) לא נח לרגע - לאחר שהדיח את המזכ"ל, סילק את היועץ המשפטי, מינה מנכ"ל מטעם, השתלט על הועידה, חיסל את מרכז המפלגה, סידר את הלשכה ומחק את המשמרת הצעירה הוא פועל במרץ לשינוי מהיר של חוקת המפלגה שתעניק לו כוח מוחלט. בפועל, 'החוקה החדשה סותמת על המפלגה את הגולל כמפלגה דמוקרטית, אידיאולוגית, שורשית - והופכת אותה למחנה צבאי שרק שני ערכים מקודשים בו: משמעת בכפיה, ונאמנות מוחלטת וחסרת סייג ליו"ר' ולמעשה, 'אחרי עיון ראשוני בחוקה המוצעת על ידי ברק ...[עולה כי] מדובר באותה חוקה שניסה הוגו צ'אבס להעביר בארצו - ונכשל'.

לעיון בטיוטת הצעת חוקת מפלגת העבודה (לעיון בעותק חוקת מפלגת העבודה הקיים ובטיוטת ההצעה של ח"כ איתן כבל - לחצו כאן).

 

עוד לא חלפו להם שלושים ימים, בהם נהוג ביהדות להתאבל על המת, מאז טקס קבורת החמור של מפלגת העבודה ושוב נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון) שולף סכינים ושב למלאכה. הפעם, הצעה יצירתית במיוחד לנוסח מחודש של חוקת מפלגת העבודה ובו מיסוד של שלטון היחיד שלו על הגוף שבעבר היה דמוקרטי. לא נותר לקבוע, כי אם לכינוס הועידה ב-10 למאי ניתן הכינוי טקס קבורת החמור - אז כנראה שהפעם הקברן מבקש לשרוף את הגופה ולפזר את אפרה הרחק למען לא יוותר כל זיכרון ולא הקלוש ביותר.

כמובן שהצעת החוקה לא זוכה להפצה מתאימה בקרב חברי ועידת מפלגת העבודה שידרשו לאשר אותה בקרוב - עוד רמז להתנהלות הקלוקלת של נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון). עם זאת, החוקה דלפה לחברי הכנסת של העבודה וכבר זכו לשלל תגובות לא מחמיאות. ח"כ איתן כבל, מצוטט כאומר - "אחרי עיון ראשוני בחוקה המוצעת על ידי ברק, נזכרתי שראיתי אותה בעבר. מדובר באותה חוקה שניסה הוגו צ'אבס להעביר בארצו - ונכשל". השר אבישי ברוורמן מתנגד אף הוא, בטיעון ש-"הדבר יגרום לפילוג וריסוק המפלגה". אפילו השר הרצוג הודיע כי יתנגד ובפרט - "טיוטת חוקת המפלגה המוצעת היא מרחיקת לכת. חסרים בה איזונים ובלמים שנדרשים. אימוץ החוקה במתכונתה החוקית עלול לפגוע בערכים הדמוקרטים הבסיסיים של מפלגת העבודה. אני חרד לפגיעה בשיח הפנים מפלגתי". ח"כ יחימוביץ' שאף פרסמה מסמך הסתייגויות לחוקת המפלגה החדשה, מצוטטת כ-"החוקה החדשה סותמת על המפלגה את הגולל כמפלגה דמוקרטית, אידיאולוגית, שורשית - והופכת אותה למחנה צבאי שרק שני ערכים מקודשים בו: משמעת בכפיה, ונאמנות מוחלטת וחסרת סייג ליו"ר" [הציטוטים, מתוך אתרי YNET, NRG ו-NANA10].

אתרי האינטרנט השונים כבר הספיקו לסקר את הצעת החוקה השונה ומיותר להזכיר שהיא לא מקבלת מחמאות. ראו אטילה שומפלבי ב-YNET, מרב דוד ב-NRG ומבזק באתר NANA10.

אז על מה בעצם הרעש הגדול? אציין מספר סעיפים מרכזיים בלבד

  • שינוי מהותי של מנגנון בחירת חברי הכנסת והעברתו לוועידה ויצירת "מרכז ליכוד" מושחת גם בעבודה. להזכירכם, בוועידה שהתקיימה ב-10 לחודש וכונתה טקס קבורת החמור, השתלט ברק על הרכב הועידה ומכאן שסעיף זה יאפשר לו לסדר באופן מעשי את רשימת העבודה לכנסת. בנוסף, יקבל היו"ר זכות למנות באופן אישי מספר חברי כנסת נבחרים.
  • בחירת היו"ר תתקיים רק חצי שנה לפני הבחירות ולא 14 חודש לאחריהן. באופן מעשי ובגלל דחיפות הבחירות והאופן המיידי שהתאריך שלהן נקבע בשנים האחרונות בישראל, משמעות הדבר שהועידה לא תספיק להתכנס ולבחור יו"ר חדש ובכך מבטיח נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון) את בחירתו מחדש.
  • יו"ר המפלגה ימונה לעמוד בראש כלל מוסדות המפלגה, יקבע מי יהיה הגזבר, היועץ המשפטי והדובר. בפועל, כוח זה יאפשר לנפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון) כוח מוחלט בקביעת סדר היום המפלגתי בכלל ושל המוסדות בפרט ויעקר כול ניסיון לביקורת והבעת דעה שונים.
  • תפקיד המזכ"ל עוקר מתוכן והפך להיות מנהלתי בלבד. בכך, חיסל היו"ר כול התנגדות פנימית אפשרית וחיסל באופן מעשי את האיזון העדין שהיה קיים עד היום במפלגת העבודה.
  • חברי סיעת הכנסת, אשר יביעו עמדה שלא תואמת את זו של היו"ר לא יוכלו להתמודד לרשימת הכנסת. כלומר, שוב נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון) סותם פיות ומהלך אימים על חופש הביטוי, הדעה והמחשבה של נבחרי הציבור שלנו.
  • הצעה חיובית, הנמצאת על השולחן כבר שנים, היא תקופת הכשרה של 25 חודשים (אם כי זו תקופה ארוכה יותר מדי) לטובת הזכות לבחור או להיבחר למוסדות המפלגה. גישת ההכשרה לא תאפשר מפקדי ארגזים ובפרט תשאיר את ההשפעה לחברי המפלגה הותיקים והפעילים ולא חברים מטעם ובשביל.

לצערי, התחזיות הקודמות בדבר ריסוקה המוחלט של מפלגת העבודה, על ידי אהוד ברק (ראו, אהוד ברק - קברן מפלגת העבודה וטקס קבורת החמור של מפלגת העבודה) מתגשמות והולכות. בדיעבד, קשה להאמין שפעם עוד העזתי לכתוב שאהוד ברק - טוב שיש אחד כזה ואפילו ביקשתי מכם שתנו לאהוד ברק אשראי.

עצוב לי בלב.

עודכן לאחרונה ב- רביעי, 27 מאי 2009 09:03
 
Comments (5)
5 ראשון, 31 מאי 2009 14:38
guest
מזדהה אתכם לגמרי.
 
הייתי חבר המפלגה אך עזבתי אותה כאשר ראיתי המטרות האמיתיות של אהוד ברק ורודפי שלטון אחרים.
4 חמישי, 28 מאי 2009 19:19
guest
שלום רב
טעות בידכם ברק אינו מיני נפוליון אלא מגה נירון קיסר.
נירון מינה סוס כסנטור וברק מינה חמורים כחברי ועידה, מזכיר סניפים ואולי מנכ"ל המפלגה ללא הליך דמוקרטי.
3 חמישי, 28 מאי 2009 13:37
יגאל פולונסקי
לדעתי מי שכתב את זה צריך טיפול דחוף , דברי ארס מעין אלה גרועים ביותר.לדעתי מי שכתב את זה , מפלגת העבודה אינה מעניינת אותו , ומה שעומד כנגד עיינו הוא חיסול מוחלט של המפלגה.אני לא בכיוון הזה באופן מוחלט.
2 חמישי, 28 מאי 2009 10:01
guest

פני הדור כפני הכלב!
הייתי חבר מפלגת העבודה
ואיני שייך
הדבר הזה עלה בזכות הנשארים
1 חמישי, 28 מאי 2009 10:00
שלמה ברמץ
עוד בטרם אקרא את החוקה החדשה ברצוני להביע את מורת רוחי על התנהלות מה שנקרא עדיין מפלגת "העבודה"ומה שנשאר ממנה ומה שקורא עם אנשים כמוני,חברי מפלגה ותיקים, ונאמנים לרוח הסוציאלית, והרעיונית, והשיוויונית.
אני, ושכמותי,הפכנו לאילמים,ומכונסים בעצמנו,ואין מוחה, ואין זועק על הגזילה, ,לנוכח הנעשה במדינה,והשחיתות המנהלית, הטופחת בפנינו מידי יום,עם ממשלה מנופחת ללא תקדים,כאשר מפלגת העבודה הרשמית שותפה פעילה.
לו היינו אופוזיציה היה לנו כר נרחב לפעולה,ומה יהיה לדעתכם גורלה של מפלגת העבודה בעתיד הקרוב אנחנו נרד להיות מפלגה קטנה,וזניחה, ולדעתי חייבים לפעול בנידון .

הבא לדיון מאמר זה
הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מפלגת העבודה בטוויטר

מי מחובר?

אף אחד
באנר