מפלגת העבודה חייבת לצאת לדרך חדשה לקראת הבחירות הקרובות!

Thank you for rating this article.

מפלגת העבודה חייבת לצאת לדרך חדשה לקראת הבחירות הקרובות!

אם אבי גבאי ימשיך לעמוד בראש המפלגה יש סכנה ממשית לא לעבור את אחוז החסימה.

חייבים לבצע בחירות ליו''ר בועידה (או בפריימריז), מה שיוחלט בועידה ומוטב כמה שיותר מוקדם - וגם אני תמכתי בגבאי מאז שנבחר אבל אני רואה את המציאות.

בגלל הטעויות של גבאי אם הוא ישאר בראש המפלגה אנחנו לא נעבור את אחוז החסימה! תפקחו את העיינים.

במציאות שעם אבי גבאי בתור יו''ר קיבלנו 6 מנדטים לעומת 24 מנדטים בכנסת הקודמת - פי 4 פחות מנדטים, אי אפשר להישאר אדישים וחייבים להציל את המפלגה כאשר ניתנה לנו אפשרות לתיקון עם הבחירות החוזרות הללו.

מפלגת העבודה היא הבית הפוליטי שלי! אני לא מוכן לקחת סיכון שהבית הזה יחרב בגלל השארותו של אבי גבאי בראש המפלגה, מכמה סיבות:

- אבי גבאי כלל לא מתאים לתפקיד יו''ר מפלגת העבודה וכמובן שלא מייצג את הסוציאל-דמוקרטיה.

הערך המרכזי של הסוציאל-דמוקרטיה הוא שוויון וכאשר הדוגמה של התנהלותו האישית בבזק כמנכ''ל שהרוויח מיליונים בשכר ובבונוסים, בעת שהיו עובדים שקיבלו שכר מינימום, מבינים שאבי גבאי לא מייצג את הסוציאל-דמוקרטיה (ראו את הדוגמה של המדינות הסקנדינביות ושל השוויון בהם) והניתוק בין ערכי המפלגה לבינו גורמים לציבור להתרחק מהמפלגה ולכן צריך להחליט על ההליך ולבחור שוב יו''ר מתאים יותר.

- בבחירות הייחוד המרכזי שלנו היה ש''אנחנו לא נשב עם נתניהו'' וקראנו לכחול לבן ולכל המחנה להצטרף לקריאה שלנו לא לשבת בממשלה בראשות נתניהו.

ומה קרה לבסוף? כחול לבן לא ניהלו משא ומתן ואנחנו כן, בהובלתו של אבי גבאי.

וכן אבי גבאי הצהיר ''לא אגיד יותר שלא אשב לעולם עם נתניהו''.

מדובר בבגידה בציבור הבוחרים משום שההתחייבות המרכזית שלנו הייתה לא לשבת בממשלה בראשות נתניהו בשום מצב.

- אבי גבאי עשה את כל הטעויות האפשריות: מלחזור על האמירה ''השמאלנים שכחו להיות יהודים'' ועד לפיטורי ציפי לבני בשידור חי, ופירוק המחנה הציוני, מהלך שגרם לרבים להרתעות מהמפלגה.

- אבי גבאי לא הצליח להחדיר אותנו לאג'נדה הציבורית.

כאשר המפלגה עשתה תוכנית בריאות טובה לדוגמה הציבור כמעט שלא שמע על כך בתקשורת. לא ידע לייצר עניין ציבורי בנו.

- הקמפיין בהובלתו לא התעסק מספיק במה כן נעשה בתחומים החברתיים, המדיניים, הבטחוניים - באג'נדה שלנו, אלא בכך שלא נשב עם נתניהו.

מחכה לנו דרך ארוכה לשיקום המפלגה שהצעד הראשון בה הוא בחירת יו"ר חדש במהירות האפשרית שיחזיר את אמון הציבור למפלגה ויחזיר אותנו לאג'נדה הציבורית.

"גוש אמונים היא סרטן לרקמה הדמוקרטית של מדינת ישראל. תופעה של גוף שלוקח את החוק לידיים. מעטים המקרים בתולדות היהדות, שחבורה פרועה שכזאת נוטלת לעצמה מנדט בשם שמים, ופורצת אל הרחובות בגסות רוח להטיל אימה וטרור. התביישתי שאנחנו יכולים להידרדר לשפל כזה"
יצחק רבין, פנקס שירות, 1976

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין - 2014 B

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי