מצע מפלגת העבודה בתחום הבריאות

Thank you for rating this article.

תפיסת הבריאות של מפלגת העבודה והמחנה הציוני, כפי שהוצגה על-ידי חבר הכנסת יצחק הרצוג, מועמד מפלגת העבודה והמחנה הציוני לראשות הממשלה בבחירות לכנסת ה20, ומועמדה לשר האוצר מנואל טרכטנברג במפגש עם פורום הר"י ("ההסתדרות הרפואית בישראל") לדיון על מצב הבריאות בישראל:

"ברצוננו לציין את המחויבות של ראשי המחנה הציוני לטפל בבעיות הבריאות בכנסת ה-20".

במהלך המפגש הדגיש יצחק (בוז'י) הרצוג כי הם רואים בבריאות מרכיב מרכזי בסדר היום של כל ממשלה ומאמינים באחריות של המדינה לבריאות אזרחיה. "אנחנו לא מוכנים לקבל את המצב הנוכחי בו חולים צריכים לחכות במסדרונות בתי החולים. מערכת הבריאות הציבורית זקוקה לחיזוק מידי ולהשקעה תקציבית גדולה. יישום תכנית טרכטנברג יבריא את המערכת הציבורית ויחסוך לכל משפחה מאות שקלים בחודש".

הר"י הזמינה את כל ראשי המפלגות לדיון עמוק על עתיד מערכת הבריאות.

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית: "הדיונים במשרדי הר"י נועדו להעלות את נושא הבריאות לראש סדר היום ולטפל בפרדוקס בו הציבור מציג את נושא הבריאות כאחד מהנושאים החשובים ביותר, ואילו רוב הפוליטיקאים מתעלמים ממנו" (עוד על המפגש, בעמוד הפייסבוק של הר"י).

פרק הבריאות - מצע חברתי כלכלי

הבעיה

אין מספיק כסף במערכת הבריאות הציבורית ואיכות הטיפול הרפואי הציבורי הולכת ונשחקת לטובת מערכות פרטיות, כמו ביטוחים משלימים ושירותי רפואה פרטיים. התורים ארוכים, הרופאים הטובים נשאבים למערכת הפרטית ומי שאין לו מספיק כסף - לא יקבל טיפול רפואי איכותי ובזמן.

הפתרון

מתוך מצע חברתי-כלכלי של מפלגת העבודה והמחנה הציוני.