מצע מפלגת העבודה בתחום הבריאות

Thank you for rating this article.

תפיסת הבריאות של מפלגת העבודה והמחנה הציוני, כפי שהוצגה על-ידי חבר הכנסת יצחק הרצוג, מועמד מפלגת העבודה והמחנה הציוני לראשות הממשלה בבחירות לכנסת ה20, ומועמדה לשר האוצר מנואל טרכטנברג במפגש עם פורום הר"י ("ההסתדרות הרפואית בישראל") לדיון על מצב הבריאות בישראל:

"ברצוננו לציין את המחויבות של ראשי המחנה הציוני לטפל בבעיות הבריאות בכנסת ה-20".

במהלך המפגש הדגיש יצחק (בוז'י) הרצוג כי הם רואים בבריאות מרכיב מרכזי בסדר היום של כל ממשלה ומאמינים באחריות של המדינה לבריאות אזרחיה. "אנחנו לא מוכנים לקבל את המצב הנוכחי בו חולים צריכים לחכות במסדרונות בתי החולים. מערכת הבריאות הציבורית זקוקה לחיזוק מידי ולהשקעה תקציבית גדולה. יישום תכנית טרכטנברג יבריא את המערכת הציבורית ויחסוך לכל משפחה מאות שקלים בחודש".

הר"י הזמינה את כל ראשי המפלגות לדיון עמוק על עתיד מערכת הבריאות.

ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית: "הדיונים במשרדי הר"י נועדו להעלות את נושא הבריאות לראש סדר היום ולטפל בפרדוקס בו הציבור מציג את נושא הבריאות כאחד מהנושאים החשובים ביותר, ואילו רוב הפוליטיקאים מתעלמים ממנו" (עוד על המפגש, בעמוד הפייסבוק של הר"י).

פרק הבריאות - מצע חברתי כלכלי

הבעיה

אין מספיק כסף במערכת הבריאות הציבורית ואיכות הטיפול הרפואי הציבורי הולכת ונשחקת לטובת מערכות פרטיות, כמו ביטוחים משלימים ושירותי רפואה פרטיים. התורים ארוכים, הרופאים הטובים נשאבים למערכת הפרטית ומי שאין לו מספיק כסף - לא יקבל טיפול רפואי איכותי ובזמן.

הפתרון

  • קיצור תורים: שקיפות בכלל התורים לניתוחים, לבדיקות ולייעוץ – מידע נגיש לציבור בכלל המערכת.
  • תכנית רב-שנתית מתוקצבת ויציבה לאורך העשור הקרוב: שינוי נוסחת התקציב כך שקופות החולים יתומרצו להפנות את מטופליהן למערכת הציבורית ולא תוכלנה לחסוך עלויות בהפניה לפרטי.
  • רפואת מומחים ציבורית: הרופאות/ים המומחיות/ים יעבדו כל שעות היום בבתי החולים הציבוריים ולא יברחו לפרטי.
  • הגדלת מספר הסטודנטים לרפואה בהתמחויות נדרשות ע"י המשך שימוש בתמריצים.
  • הרחבת תפקידה, זמינותה ואיכותה של רפואת המשפחה והקהילה ושל הרפואה המונעת וחינוך לאורח חיים בריא.
  • הבטחת איכות השירות בקופות החולים ובבתי החולים.
  • שיפור הרגולציה בשוק הבריאות וצמצום הצורך בביטוחים המשלימים והפרטיים.

מתוך מצע חברתי-כלכלי של מפלגת העבודה והמחנה הציוני.

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה"
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין - 2018 א

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי