מרקו סרביה מתמודד לרשימת העבודה בכנסת ה-24

Thank you for rating this article.

אני מתמודד לכנסת!

חברות וחברי מפלגת העבודה היקרים,
רוח חדשה, טובה ואמיצה, פועמת במפלגה שלנו מאז ניצחונה של מרב מיכאלי.
תמכתי במאבקה האיתן והעיקש להגן על ערכי המפלגה.

אני מברך את מרב מיכאלי, במיוחד על שתי החלטותיה האמיצות:

* לצאת מהממשלה הכושלת שהנהגתה מושחתת ושמין רוח פרצים של קלקול המידות והצדק מושל בה לרוב.
* לקיים שוויון מגדרי מוחלט בין נשים לבין גברים בבחירת הרשימה לכנסת.

לאור פניה המתחדשים של המפלגה שלנו, החלטתי להתמודד לרשימת הכנסת.

לפני 30 שנה עליתי לארץ הקודש מצרפת ואני מתגורר בקיבוץ השיתופי פלמ"ח צובה. אני אב לארבעה ילדים וסב לנכד.
בעברי הייתי מורה ומחנך (כיום אני מלמד בהתנדבות), ולימים הפכתי לחקלאי רב פעלים ותושייה: ניהלתי ופיתחתי את הכרמים של הקיבוץ.
בעשור האחרון, אני מנהל את מעבדת המחקר היישומי והפיתוח של המפעל הבינלאומי של הקיבוץ.

הצטרפתי למפלגת העבודה כבר בשנותיי הראשונות בארץ ותמיד פעלתי בנמרצות, למענה ובשמה, במסירות וללא לאות ותרמתי לא-מעט להצלחתה במאבק המתמיד לקידום הערכים של סוציאל דמוקרטיה, צדק חברתי וחתירה מתמדת לשלום וביטחון.

לפני כעשר שנים נבחרתי לציר ועידה בשם מחוז הקיבוצים ובהמשך גם שימשתי ציר מטעם המפלגה בקונגרס הציוני. גם הקמתי וניהלתי את החוג הצרפתי של המפלגה.
במהלך השנה האחרונה אני נוטל חלק פעיל במחאה הצודקת של בלפור למען הדמוקרטיה וטוהר המידות של ההנהגה שלנו, גם במסגרת קבוצת דוברי הצרפתית : "הדמוקרטים המגוייסים". (Les Democrates mobilises)
כמו כן ערכתי מפגשים לקהל הרחב, ולקהל הצרפתי בפרט, עם חברי כנסת ואנשי מחאה מובילים, לקראת כל מערכות בחירות.

כחבר כנסת אפעל לקידום היעדים הבאים:
* מאבק בלתי-נלאה למיגור העוני.
* מאבק בלתי-מתפשר למיגור האלימות בחברה היהודית והערבית (בדגש על אלימות נגד נשים, ילדים ונוער וחסרי ישע).
* מטעם המפלגה לפעול לקידום נושא העלייה לארץ, ובכלל זה תהליך הקליטה, בשלביו השונים, החל בארץ המוצא, ועד ליווי העולים בחבלי קליטתם ובהשתלבותם בחברה.
* קידום נושאי קיימוּת ואיכות הסביבה, בדגש על המאבק נגד התחממות כדור הארץ.
* הגנה בכל מחיר על הדמוקרטיה 'המיוחדת' שלנו.

בחלוף השנים רכשתי את הכלים החיוניים הדרושים כדי להוביל ולקדם פרויקטים רחבי היקף שבהם אוכל להעמיד את כל מרצי ומקצועיותי לשירות האזרחים.

ולכן: הצבעה למרקו סרביה – היא הצבעה לאנרגיה בלתי-נלאית ומתחדשת תמיד!

Chers camarades du Parti travailliste,
Un vent nouveau souffle sur notre parti depuis la victoire de Merav Michaeli. J'ai soutenu sa lutte pour défendre les valeurs du parti,
Je la félicite pour deux décisions courageuses: sortir du gouvernement corrompu et imposer une parité totale entre hommes-femmes sur la liste pour la Knesset.
Ce renouvellement m’incite à me présenter pour participer à la prochaine Knesset.
Il y a trente ans, j'ai immigré de France au kibboutz Palmach Tzova. Je suis père de quatre enfants et grand-père d'un petit-fils.
J'étais enseignant et éducateur, puis agriculteur: j'ai dirigé les vignobles du kibboutz. Je suis actuellement directeur du laboratoire de recherche et développement de l'usine du kibboutz
J'ai rejoint le Parti travailliste dès mon arrivée en Israël et j'ai toujours agi et contribué à son succès dans nos luttes pour la social-démocratie, la justice sociale et la recherche de la paix.
Il y a dix ans, j'ai été élu délégué au comité directeur du Parti au nom du district des kibboutzim. C’est alors que j'ai fondé et dirigé le cercle francophone du parti.
Je participe bénévolement à l'organisation « Qualita » pour aider les enfants olim dans leurs études
Au cours de l'année écoulée, j'ai activement rejoint la juste protestation de Balfour pour la démocratie et l'intégrité morale de nos dirigeants.
Mon programme:
• Lutte contre la pauvreté
• Intégration des immigrés dans la société israélienne.
• Mener au nom du parti la lutte contre le réchauffement climatique
• Protéger notre fragile démocratie.
J'ai maintenant atteint un stade de la vie où j'ai acquis les outils nécessaires pour mener de grands projets dans lesquels je peux mettre tous mes talents au service des citoyens.
Un vote pour Marco est un vote pour une énergie toujours renouvelable!

===

מעמוד הפייסבוק של מרקו סרביה

"איזה קורבן מקריבים בהליכה להצביע? מי שלא מצביע הוא חסר אחריות. כל אלה ידעו אחר כך להצביע על חסרונות, הם שוכחים שזה תלוי בכל אחד מאיתנו"
ישראל חופש, הארץ 2008

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי