אמיר ח'ניפס מתמודד לרשימת העבודה לכנסת ה-25

Thank you for rating this article.

ד"ר אמיר ח'ניפס משפרעם הודיע על התמודדות לרשימת מפלגת העבודה לכנסת בבחירות הקרובות שיערכו בחודש נובמבר הקרוב. בניגוד לאחרים שממחכים למקום משוריין, הוא יתמודד בפריימריז הפתוחים בתחילת החודש הבא ויעמיד את מועמדתו לכלל פעילי המפלגה שישתתפו בבחירות.

"הנושאים החברתיים והמדיניים זורמים בעורקיי ואני פועל במלוא המרץ נגד חוק הלאום והשלכותיו וכמו כן הנני ממקימי חוג אמת בצפון. אהבת הארץ היא חלק בלתי נפרד מחיי ומחיי משפחתי. כולנו שירתנו בתפקידים ביטחוניים בכירים. שירתי בחטיבת הצנחנים ואני ממשיך למלא את חובותיי בשירותי במילואים בתפקיד פיקודי".

ד"ר ח'ניפס (47) הוא ד"ר למדעי מדינה ויחסים בינלאומיים מאוניברסיטת לונדון ואת הפוסט-דוקטורט השלים בג'ורג'טאון וואשינגטון, ארה"ב. כיום הוא מרצה במספר מוסדות אקדמיים מובילים בארץ ומשמש כיו"ר המרכז הישראלי-הדרוזי בעוספיא, מרכז הפועל לחיזוק הקשרים בין העם היהודי לחברה הדרוזית.

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה"
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי