תכנית מדינית בשישה שלבים - אבי שקד

Thank you for rating this article.

תכנית מדינית בת 6 נקודות של אבי שקד:תאריך יעד לסיום הלחימה בעזה והחזרת כל החטופים והחטופות; פלסטינים ייקחו אחריות אזרחית על הרצועה; קואליציה בינלאומית לשיקום הרצועה; רשת ביטחון בינ"ל בהובלת ארה"ב בשיתוף ישראל, מדינות המפרץ, מצרים וירדן; הסכם היסטורי בין ההנהגה הפלסטינית, מדינות המפרץ ומדינות ערב לסיום הסכסוך ונורמליזציה לרבות לבנון ; הקמת ארגון על לשיקום הכלכלה המשותפת במזרח התיכון.

התכנית המלאה

אנחנו ניצבים מול הזדמנות היסטורית ואסור לנו להחמיץ אותה!
קריאה אישית לכל מי שלא איבד את התקווה.

מתוך השבר הגדול נפתח גם חלון הזדמנויות חסר תקדים עבור מדינת ישראל. המלחמה יצרה הזדמנות להכריע את החמוס ולבודד אותו, להחליש את איראן בזירה בין לאומית, להביא לנורמליזציה עם מדינות ערב ולקדם את פתרון הסכסוך עם הפלסטינים באופן שיוביל לשמירת רוב יהודי מוצק ויבטיח את ביטחונה ושגשוגה של ישראל. על מנת שזה יקרה, ישראל חייבת הנהגה עם חזון מגובש, ארוך טווח ומנוהל כדי לבצע מהליכים היסטוריים. כאלה שישנו את פני המזרח התיכון וישרתו את האינטרסים העליונים של מדינת ישראל.

תוכנית ששת השלבים של אבי שקד להבטחת חלון הזדמנויות

אבי שקד1. על ישראל לקבוע תאריך יעד לסיום הלחימה בעזה ולהחזיר הביתה את כל החטופים והחטופות.
2. גורמים פלסטינים ייקחו אחריות אזרחית על הרצועה בפיקוח ישראלי ובינ"ל.
3. הקמת קואליציה בינלאומית רחבה לשיקום רצועת עזה.
4. הקמת רשת ביטחון בינ"ל בהובלת ארה"ב ובעלות הברית בשיתוף ישראל, מדינות המפרץ, מצרים וירדן.
5. לאחר יישום ארבעת השלבים ההכרחיים - חתירה להסכם היסטורי בין ההנהגה הפלסטינית, מדינות המפרץ ומדינות ערב הסובבות אותנו לסיום הסכסוך ונורמליזציה עם העולם הערבי כולו, לרבות ממשלת לבנון.
6. כיזם מוביל ואיש עסקים המבין ששגשוג כלכלי הוא מרכיב מהותי בביטחון, אני מתכוון לפעול בכל כוחי ולהפעיל את כל קשריי עם מדינות וקהילות עסקיות ברחבי העולם, כדי להקים יחד ארגון על, גוף שיהיה אחראי על שיקום הכלכלה המשותפת במזרח התיכון ויתכלל שיתופי פעולה כלכליים, עסקיים, דרכי מסחר ועוד. ארוך טווח ומנוהל כדי לבצע מהליכים היסטוריים. כאלה שישנו את פני המזרח התיכון וישרתו את האינטרסים העליונים של מדינת ישראל.

זה לא בשמיים. זה בידינו.

אני קורא למזדהים עם תכנית זו, להתפקד למפלגת העבודה עד לתאריך 14.5 כדי לתת לי את הקול בבחירות לראשות המפלגה שיתקיימו בתאריך 28/5 באמצעות SMS.

בואו נחזיר את המפלגת העבודה למרכז הבמה ויחד, נביא לפריצת דרך היסטורית שתשנה את הפני המזרח התיכון כולו.

"איזה קורבן מקריבים בהליכה להצביע? מי שלא מצביע הוא חסר אחריות. כל אלה ידעו אחר כך להצביע על חסרונות, הם שוכחים שזה תלוי בכל אחד מאיתנו"
ישראל חופש, הארץ 2008

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין - 2018 א

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי