הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

בקשה לביטול מוסד ועידת מפלגת העבודה

לכבוד אבי גבאי - יו"ר המפלגה, ערן חרמוני - מזכ"ל המפלגה

הבמה הרעיוניתהנדון: דרישה לביטול המוסד הקרוי "ועידת המפלגה"

אנו דורשים את כינוסה של הנהלת המפלגה, על מנת לדון בביטול מוסד הוועידה.

1. בתקופה האחרונה, עולה שאלת גודלה של ועידת מפלגת העבודה, ואנו חושבים כי הגיעה העת לא לעסוק בטפל אלא בעיקר ובשל הצעת היו"ר קוראים לחיסול מוסד הוועידה.

2. קיומו של מוסד הוועידה באופן בו "כל דכפין ייתי וייכול" הופך אותו לגוף המונה אלפי בני אדם בניגוד לכללים הנהוגים במפלגות דמוקרטיות. המספר העודף, לא רק שאין לו ערך, אלא גורם לסרבול מערכתי מיותר, ולבזבוז משאבי ציבור שיכולים להיות מופנים לתהליכים גדולים ומשמעותיים יותר.

3. עצם קיום גוף המונה אלפי חברים, ובהתאם להצעת יו"ר המפלגה - גוף אשר מצטרף אליו כל מי שרק רוצה, חוטא לעיקר שלוש פעמים:

בפעם הראשונה - אין משמעות דמוקרטית אמיתית לגוף המונה כל כך הרבה חברים. המספר הגדול יחסית למספר החברים במפלגה, מייצר עומס מערכתי שמונע דיון עומק והבעת עמדות של החברים בו בניגוד להגיון, הופך אותו לגוף חסר כל יכולת השפעה על הנושאים שיידונו לכאורה באותו גוף.

בפעם השנייה - עלות תפעולו של גוף ועידה בסדר גודל של אלפי חברים, יקרה לאין ערוך לעומת יעילותו.

בפעם השלישית - הלכה למעשה, מדובר בתרמית של גביית דמי חבר גבוהים יותר ודמי השתתפות בהליך שאין בו דבר וחצי דבר עם הדמוקרטיה וההליכים הדמוקרטיים. כך המהלך לפתיחת הוועידה לכל מבקש, מהווה הלכה למעשה דרך לגביית כספים בתרמית מחברי המפלגה.

4. לפיכך יש לחדול מזריית חול בעיניי חברי המפלגה באמצעות שליחתם להשתובב בפעילות דמוקרטית לכאורה הקרויה "וועידת המפלגה". אין כל ערך בחברות בגוף שאין לו כל משמעות. הגיע העת לפזר את הגוף הזה, ולקרוא לכלל חברי המפלגה לחדול מהתעסקות בזוטות ולהשפיע על המהלך הגדול.

5. הלכה למעשה, המהלך ייגרום לכך שהגוף היחידי אשר יש בו "יעילות" מסויימת הינו הנהלת המפלגה: גוף קטן, יעיל, שלכל חבר בו יש "השפעה" אמיתית על ניהול המפלגה.

6. כך תוכל הנהלת המפלגה לממש את החזון של המפלגות "הדמוקרטיות", לפיו גוף מצומצם מטפל בענייני המפלגה, ללא כל צורך בגוף שימנע ממנה להשיג את "ההישגים הפוליטיים"הנדרשים.

7. לאור חשיבות הנושא אנו מבקשים להביא נושא זה לדיון דחוף.

בברכה,

שמעון (שימי) בראון, עו"ד, חבר מפלגה; דנה אורן ינאי חברת מפלגה

העתק: חברי סיעת העבודה; הנהלת המפלגה

=====

להורדת עותק הפניה הבמה הרעיונית כקובץ.

הרשמה לעדכונים

"עלינו להיכון למלחמה כאילו היא בלתי נמנעת ולחתור לשלום כאילו הוא בהישג יד."
יגאל אלון

הבמה בטוויטר

The_Proletariat
The_Proletariat תמיד אקטואלי. twitter...
01:29PM Oct 13
The_Proletariat
The_Proletariat חברות וחברים, 23 שנה עברו מאז נרצח רה"מ, שר הביטחון ויו"ר מפלגת העבודה יצחק רבין ז"ל. ביום שלישי ה- 23.10 בשעה 19:00, נקיים באנדרטת הזיכרון שבכיכר רבין, טקס מפלגתי לזכרו, בהשתתפות יו"ר המפלגה אבי גבאי, חברי הסיעה ומשפחת רבין. אנא אשרו הגעה בלינק הבא: goo.gl/...
08:06AM Oct 12
The_Proletariat
The_Proletariat יושב בבנק, מאחורי גמלאי שבקושי שומע מקבל יעוץ לניהול תיק השקעות וכאשר בסוף כל משפט שני הסתייגות והסרת אחריות. #%D7%AA%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%AA_%D7%9E%D7%A6%D7%99%D7%90%D7%95%D7%AA
07:47AM Oct 11

העבודה בטוויטר

GabbayAvi
GabbayAvi ראש הממשלה אחראי לשחיתות של אנשיו ושל בן הדוד שימרון בפרשת הצוללות. בין אם ידע ובין אם לאו - אדם שהאנשים הכי קרובים אליו לקחו שוחד על חשבון ביטחון המדינה והוא אפילו לא טורח להתנער מהם - לא כשיר לנהל מדינה.
06:12PM Oct 15
Eranhermoni
Eranhermoni נתניהו בנאומו לא מפסיק לעוף על עצמו ולספר איך כל העולם ואשתו הוא נר לרגליו. אין מה להגיד - הבחור מאוהב. מאוהב בעצמו. נרקיסיזם טהור.
02:06PM Oct 15
Eranhermoni
Eranhermoni נתניהו וסיפורי אלף לילה ולילה. כדאי שילמד את הנתונים על הרחבת הפערים בין הפריפריה למרכז תחת שלטון הליכוד. מי שהרס את הדיור הציבורי ומי שמאז ומתמיד העדיף את ההתנחלויות הפוליטיות ואת הטייקונים, על חשבון מעמד הביניים והשכבות המוחלשות - הוא האחרון שיכול לדבר.
01:56PM Oct 15
GabbayAvi
GabbayAvi נתניהו תוקף את הרמטכ"ל באמצעות שליחיו - אבל הכישלון הביטחוני רשום רק על שמו. pic.twi...
01:45PM Oct 15
GabbayAvi
GabbayAvi לצערי, במקום להפיל את הממשלה הזו – חברינו ביש עתיד החליטו להחזיק אותה בחיים. לפיד החליט לתמוך בחוק ההשתמטות מגיוס. הוא החליט לתמוך בנתניהו. התמיכה בחוק הזה היא בגידה בציבור גדול של אזרחים שרוצים בהחלפת ממשלת החקירות. pic.twi...
01:40PM Oct 15
יצחק רבין - 2015

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית