הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

בקשה לביטול מוסד ועידת מפלגת העבודה

לכבוד אבי גבאי - יו"ר המפלגה, ערן חרמוני - מזכ"ל המפלגה

הבמה הרעיוניתהנדון: דרישה לביטול המוסד הקרוי "ועידת המפלגה"

אנו דורשים את כינוסה של הנהלת המפלגה, על מנת לדון בביטול מוסד הוועידה.

1. בתקופה האחרונה, עולה שאלת גודלה של ועידת מפלגת העבודה, ואנו חושבים כי הגיעה העת לא לעסוק בטפל אלא בעיקר ובשל הצעת היו"ר קוראים לחיסול מוסד הוועידה.

2. קיומו של מוסד הוועידה באופן בו "כל דכפין ייתי וייכול" הופך אותו לגוף המונה אלפי בני אדם בניגוד לכללים הנהוגים במפלגות דמוקרטיות. המספר העודף, לא רק שאין לו ערך, אלא גורם לסרבול מערכתי מיותר, ולבזבוז משאבי ציבור שיכולים להיות מופנים לתהליכים גדולים ומשמעותיים יותר.

3. עצם קיום גוף המונה אלפי חברים, ובהתאם להצעת יו"ר המפלגה - גוף אשר מצטרף אליו כל מי שרק רוצה, חוטא לעיקר שלוש פעמים:

בפעם הראשונה - אין משמעות דמוקרטית אמיתית לגוף המונה כל כך הרבה חברים. המספר הגדול יחסית למספר החברים במפלגה, מייצר עומס מערכתי שמונע דיון עומק והבעת עמדות של החברים בו בניגוד להגיון, הופך אותו לגוף חסר כל יכולת השפעה על הנושאים שיידונו לכאורה באותו גוף.

בפעם השנייה - עלות תפעולו של גוף ועידה בסדר גודל של אלפי חברים, יקרה לאין ערוך לעומת יעילותו.

בפעם השלישית - הלכה למעשה, מדובר בתרמית של גביית דמי חבר גבוהים יותר ודמי השתתפות בהליך שאין בו דבר וחצי דבר עם הדמוקרטיה וההליכים הדמוקרטיים. כך המהלך לפתיחת הוועידה לכל מבקש, מהווה הלכה למעשה דרך לגביית כספים בתרמית מחברי המפלגה.

4. לפיכך יש לחדול מזריית חול בעיניי חברי המפלגה באמצעות שליחתם להשתובב בפעילות דמוקרטית לכאורה הקרויה "וועידת המפלגה". אין כל ערך בחברות בגוף שאין לו כל משמעות. הגיע העת לפזר את הגוף הזה, ולקרוא לכלל חברי המפלגה לחדול מהתעסקות בזוטות ולהשפיע על המהלך הגדול.

5. הלכה למעשה, המהלך ייגרום לכך שהגוף היחידי אשר יש בו "יעילות" מסויימת הינו הנהלת המפלגה: גוף קטן, יעיל, שלכל חבר בו יש "השפעה" אמיתית על ניהול המפלגה.

6. כך תוכל הנהלת המפלגה לממש את החזון של המפלגות "הדמוקרטיות", לפיו גוף מצומצם מטפל בענייני המפלגה, ללא כל צורך בגוף שימנע ממנה להשיג את "ההישגים הפוליטיים"הנדרשים.

7. לאור חשיבות הנושא אנו מבקשים להביא נושא זה לדיון דחוף.

בברכה,

שמעון (שימי) בראון, עו"ד, חבר מפלגה; דנה אורן ינאי חברת מפלגה

העתק: חברי סיעת העבודה; הנהלת המפלגה

=====

להורדת עותק הפניה הבמה הרעיונית כקובץ.

הרשמה לעדכונים

"לא יהיה נורא אם ניסע לגוש עציון באשרת תייר."
יצחק רבין, מדברי רבין אחרי ביקור בגוש עציון במערכת הבחירות 1977

הבמה בטוויטר

The_Proletariat
The_Proletariat ברכות לחג, לאזרחי ישראל המוסלמים והדרוזים. pic.twi...
02:33PM Aug 20
The_Proletariat
The_Proletariat אז כמה מעשי יישום חזון שתי המדינות? מאוד. שלא יתנו להפחיד אתכם. twitter...
06:59AM Aug 19
The_Proletariat
The_Proletariat מסרון @leafadida : חברות וחברים יקרים! אני חוגגת יובל שנים ואשמח שתגיעו לחגוג איתי. ניפגש ביום שלישי ה-4.9.2018, בשעה 19.30, ברחוב אלונים 45, יקנעם עילית. מחכה לכם! שלכם ח"כ לאה פדידה לפרטים ואישור הגעה כנסו לקישור bit.ly/...
07:50AM Aug 17

העבודה בטוויטר

GabbayAvi
GabbayAvi מסתובב בשוק תלפיות בחיפה, מדבר עם האנשים, כשלפתע פוגש את אלי שלאחר שני משפטים מתגלה כבן דוד שני שלי. רק בישראל.. pic.twi...
12:34PM Aug 20
GabbayAvi
GabbayAvi עם @leafadida ו- @EINATkalisch בסיור ברמב"ם. בית החולים ה-14 שביקרנו בו, כדי לאשש ולשפר את תכנית הבריאות שלנו. צוות מצוין ומחוייב. את התשתיות מממנים בתרומות. והממשלה? נוכחת בביורוקרטיה מיותרת ונפקדת בכל השאר. pic.twi...
10:53AM Aug 20
GabbayAvi
GabbayAvi בשנת 2004 כמנכ"ל בזק בינלאומי הלכתי עם גיל סידס איש המכירות שלנו לנסות למכור לסודה סטרים תשתיות להתרחבות בינלאומית. הם היו במשבר גדול וקיווינו שהם יוכלו גם לשלם בסוף. החדשנות והנועזות עשו את ההבדל.
06:30AM Aug 20
GabbayAvi
GabbayAvi כנער קראתי את העולם הזה של אורי אבנרי ותמיד חשתי שכאן כתובה האמת. עבורי, אורי אבנרי לימד אותנו להסתכל על החיים גם מזווית הראייה של הצד השני. לא חייבים להסכים, אבל כדאי להבין ולדעת. נוח על משכבך.
05:39AM Aug 20
Eranhermoni
Eranhermoni סיימתי מפגש בראש פינה במטה הבחירות של מועמדנו לראשות המועצה ניר קבלו. קודם לכן הערב נפגשתי עם ליאור בז חברנו המתמודד לראשות במטולה ופעיליו. 2 מועמדים מצוינים ואיכותיים. דור צעיר שלוקח אחריות ושואף להנהיג את היישוב שלו ולקדם את הצפון בכלל. בהצלחה! pic.twi...
07:12PM Aug 19
יצחק רבין - 2013 אוניברסיטת תל-אביב

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית