הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

בקשה לביטול מוסד ועידת מפלגת העבודה

לכבוד אבי גבאי - יו"ר המפלגה, ערן חרמוני - מזכ"ל המפלגה

הבמה הרעיוניתהנדון: דרישה לביטול המוסד הקרוי "ועידת המפלגה"

אנו דורשים את כינוסה של הנהלת המפלגה, על מנת לדון בביטול מוסד הוועידה.

1. בתקופה האחרונה, עולה שאלת גודלה של ועידת מפלגת העבודה, ואנו חושבים כי הגיעה העת לא לעסוק בטפל אלא בעיקר ובשל הצעת היו"ר קוראים לחיסול מוסד הוועידה.

2. קיומו של מוסד הוועידה באופן בו "כל דכפין ייתי וייכול" הופך אותו לגוף המונה אלפי בני אדם בניגוד לכללים הנהוגים במפלגות דמוקרטיות. המספר העודף, לא רק שאין לו ערך, אלא גורם לסרבול מערכתי מיותר, ולבזבוז משאבי ציבור שיכולים להיות מופנים לתהליכים גדולים ומשמעותיים יותר.

3. עצם קיום גוף המונה אלפי חברים, ובהתאם להצעת יו"ר המפלגה - גוף אשר מצטרף אליו כל מי שרק רוצה, חוטא לעיקר שלוש פעמים:

בפעם הראשונה - אין משמעות דמוקרטית אמיתית לגוף המונה כל כך הרבה חברים. המספר הגדול יחסית למספר החברים במפלגה, מייצר עומס מערכתי שמונע דיון עומק והבעת עמדות של החברים בו בניגוד להגיון, הופך אותו לגוף חסר כל יכולת השפעה על הנושאים שיידונו לכאורה באותו גוף.

בפעם השנייה - עלות תפעולו של גוף ועידה בסדר גודל של אלפי חברים, יקרה לאין ערוך לעומת יעילותו.

בפעם השלישית - הלכה למעשה, מדובר בתרמית של גביית דמי חבר גבוהים יותר ודמי השתתפות בהליך שאין בו דבר וחצי דבר עם הדמוקרטיה וההליכים הדמוקרטיים. כך המהלך לפתיחת הוועידה לכל מבקש, מהווה הלכה למעשה דרך לגביית כספים בתרמית מחברי המפלגה.

4. לפיכך יש לחדול מזריית חול בעיניי חברי המפלגה באמצעות שליחתם להשתובב בפעילות דמוקרטית לכאורה הקרויה "וועידת המפלגה". אין כל ערך בחברות בגוף שאין לו כל משמעות. הגיע העת לפזר את הגוף הזה, ולקרוא לכלל חברי המפלגה לחדול מהתעסקות בזוטות ולהשפיע על המהלך הגדול.

5. הלכה למעשה, המהלך ייגרום לכך שהגוף היחידי אשר יש בו "יעילות" מסויימת הינו הנהלת המפלגה: גוף קטן, יעיל, שלכל חבר בו יש "השפעה" אמיתית על ניהול המפלגה.

6. כך תוכל הנהלת המפלגה לממש את החזון של המפלגות "הדמוקרטיות", לפיו גוף מצומצם מטפל בענייני המפלגה, ללא כל צורך בגוף שימנע ממנה להשיג את "ההישגים הפוליטיים"הנדרשים.

7. לאור חשיבות הנושא אנו מבקשים להביא נושא זה לדיון דחוף.

בברכה,

שמעון (שימי) בראון, עו"ד, חבר מפלגה; דנה אורן ינאי חברת מפלגה

העתק: חברי סיעת העבודה; הנהלת המפלגה

=====

להורדת עותק הפניה הבמה הרעיונית כקובץ.

הרשמה לעדכונים

הבמה בטוויטר

The_Proletariat
The_Proletariat עדכון סדר היום למושב הוועידה 9 ביום ראשון 24.6: ברוב של 7 נגד 3, אושרה הצעה לסדר המבקשת לבטל החלטת המוסד-לבירור עתירות וזאת בניגוד לדעת יור ועדת חוקה דוד ליבאי והמזכל ערן חרמוני. www.lab...
10:49AM Jun 22
The_Proletariat
The_Proletariat הנהלת מפלגת העבודה תתכנס מחר לדיון בדרכים להביא לוועידה ביום ראשון החלטה העוקפת את החלטת המוסד לבירור עתירות. למרות החלטת האחרון, טרם כונסה מחדש וועדת הבחירות ולא נשלחו הודעות לבוחר.
07:01PM Jun 21
The_Proletariat
The_Proletariat ברכות לנכדו של הרב הרצוג, בנו של הנשיא הרצוג, שר, חבר כנסת, יושב-ראש וחבר מפלגת-העבודה וחבר twitter...
01:46PM Jun 21

העבודה בטוויטר

GabbayAvi
GabbayAvi רן קוניק, ראש העיר גבעתיים, שהצטרף אלינו לאחרונה, מציג את המודל הנכון לאופי השבת במרחב הציבורי: האוכלוסיה המקומית היא שתקבע - תוך דיאלוג מכבד בין הקבוצות השונות - איך תיראה השבת. המודל הזה צריך להיות מאומץ בכל הארץ וזה מה שנעשה כשנחליף את השלטון >> twitter...
09:23AM Jun 22
GabbayAvi
GabbayAvi בסופו של יום עמוס תחנות הגעתי למרגשת מכולן: דניאל סיים מסע 20 אלונקות בהכנה לצבא. בנים ובנות יחד. תקשיבו לבנות. pic.twi...
07:16PM Jun 21
Eranhermoni
Eranhermoni ברכות ל @moshe_hanoka ראש העיר הבא של הוד השרון, לרגל פתיחת מטה הבחירות. ככה נראית מנהיגות מקומית צעירה, תוססת, איכותית ומחוברת לקהילה. דור חדש פורץ קדימה, ואלו בשורות מצוינות. pic.twi...
07:13PM Jun 21
GabbayAvi
GabbayAvi בכל הקשור לחברות הגז ולמתווה הגז - תמשיכו לא להאמין למה שאומרים לכם: pic.twi...
04:27PM Jun 21
GabbayAvi
GabbayAvi אקדח שמופיע במערכה הראשונה חייב לירות במערכה האחרונה. אמרנו שחוק המרכולים יתפוצץ לנו בפנים וצדקנו. ראשון לציון לא חרדית ולא ניתן לשר הפנים למנוע מהתושבים לקיים אורח חיים שמתאים להם.
02:38PM Jun 21
יצחק רבין 2016 - תזכור

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית