מפלגת העבודה והיו"ר שלה

Thank you for rating this article.

מפלגת העבודה לכאורה התחילה לשגשג. הפעילות בסניפים רבים התחדשה למרות המצוקה הכספית של המפלגה, החלה פעילות עניפה בועדות שונות, חוגים חדשים הוקמו וחוגים ותיקים שלא פעלו זה זמן רב הרימו את ראשם. אפשר לומר בגאוה שאין מפלגה בארץ שההשתתפות של חבריה ופעיליה כה ערה וזה סימן טוב. אין ספק גם שבחירתה של שלי יחימוביץ' ליו"ר שחררה אנרגיות חיוביות במפלגה להן היא הייתה זקוקה על מנת להתחיל לפעול כפי שמפלגה דמוקרטית רצינית אמורה לפעול. יוה"ר מברכת על הפעילות העניפה הזאת אם כי היא טרם מצאה את הזמן להופיעה בכל הועדות (מלבד הופעתה בכנס של ועדת החינוך) על מנת להביע תמיכה של ממש.

אם הכל כל כך טוב, אז מה לא בסדר, אם בכלל ? לעת עתה אין מתאם בין פעילות החברים בתוך המפלגה לפעילות של היו"ר עצמה. שלי נמצאת בתוכנית "שלי", לא בתוכנית "עבודה". נכון שבחלקים חשובים תוכנית "שלי" ותוכנית "עבודה" נמצאות בחפיפה אך יש תחומים רבים בהם יש "עבודה" ואין "שלי". לנושא המדיני אין כל חלק בתוכנית הפעולה של "שלי". מידי פעם היא מגיבה באופן מינורי כמו בתוכנית הבוקר של רזי ברקאי וחוזרת על המנטרה שלה  "ברור שאני מתנגדת להתנחלויות כי אני בעד יוזמת קלינטון". איך יתכן שהיא תוקפת את נתניהו רק על ההתנהלות הקלוקלת שלו עם העובדים בלשכתו ואין לה מה לומר על ההתנהלות השערורייתית שלו בתחום המדיני ? גם נושאים ערכיים חשובים לא זוכים להתייחסות אלא אם הם קשורים לנושאים הקרובים לליבה של היו"ר, חברה וכלכלה.  והכי חשוב ואני חוזר על מסר זה כבר מספר פעמים, היו"ר ממשיכה להמנע מכל ניסיון ליצור אלטרנטיבה של ממש לשלטון נתניהו.  פעמיים שמעתי אותה מזכירה ממש באופן מינורי ומהוסס משהו כמו "יש מצב שאנחנו נהיה אלטרנטיבה שלטונית" אבל היא מקפידה מייד לסגת ולהוסיף ש"הסבירות לכך נמוכה ביותר".

לעת עתה, היו"ר ממשיכה לבחור באופציה המסוייגת, היא רוצה להיות יו"ר האופוזיציה. למה ?  אנחנו יכולים רק לשער שהסיבה להתנהלות המוזרה הזו של היו"ר היא פחד. הרי לא יעלה על הדעת שהיו"ר בכוונה תחילה רוצה להיות מס' 2 (או 3 או 4) בממשלתו של ביבי נתנהיו. ממה מפחדת היו"ר ? האם היא מפחדת שהתפקיד של רוה"מ גדול עליה ? האם היא חושבת שכמו עם ישראל שהיה צריך  להסתובב 40 שנה במדבר, מפלגת העבודה צריכה להיות 40 חודש באופוזיציה לפני שיש לה זכות לחזור לממשלה ? אין לי הסבר הגיוני למה היו"ר מחליטה מראש לוותר על התמודדות חזיתית עם הסכנה הגדולה ביותר שקמה למדינת ישראל.

חברים ! אני קורא לכם לפנות ליו"ר ולדרוש ממנה לתקוף ולזעזע את ממשלת נתניהו לא רק בנושאים שנוחים לה אלא גם בנושאים שחשובים בהיבט הלאומי והבין-לאומי, להביע עמדות נחרצות בנושאים ערכיים חשובים, להפגין נחישות ובעיקר רצון עז להוריד את נתניהו מהשלטון.

"כדי לקיים את יסוד השבת בחיי ישראל אינני צריך להסכמים בין מפלגתיים... השבת בשבילי היא מעמודי התרבות העברית וההישג הסוציאלי"
ברל כצנלסון

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי