אלפי אתרים ישראלים נפרצו מאז התחיל מבצע עופרת יצוקה

Thank you for rating this article.

הכניסה הרגלית לרצועת עזה רק מחריפה את הלוחמה ברשת. מאז תחילת המבצע נפרצו יותר מ-10,000 אתרים ישראלים, רובם קטנים, על ידי האקרים מוסלמים ממרוקו, אלג'יר, לבנון, איראן ותורכיה, כך מדווח גארי וורנר, ראש מחקר הפורנזיק ברשת באוניברסיטת אלבמה בארצות הברית לאתר Network World.

 

אך לא כל האתרים שנפרצו שייכים לאנשים פרטיים או לעסקים קטנים, אתר Cnet דיווח כי אתר החדשות הישראלי "דבקה" שלח אתמול בשעה 19:00 הודעה למנוייו כי האתר באנגלית ובעברית אינו זמין לגלישה. לא ברור עדיין אם האתר נפרץ ולכן הורד מהרשת או שהשרת בו הוא נמצא הותקף והופל. במהלך יום שישי הצליחו האקרים מוסלמים לחטוף כתובות אינטרנט ישראליות לאחר שחדרו למערכת רישום האתרים של חברת DomainTheNet. בין האתרים שנפגעו היו אתר בנק דיסקונט ואתר ynet באנגלית.

 

גם אתר הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה (www.labor.org.il) נפרץ והופל מספר פעמים במהלך סוף השבוע. עקב כך פורסמה באתר הודעת התנצלות: "בעקבות מתקפות האקרים פלסטינים, אלג'ירים, טורקים ואחרים (כמחאה על המבצע כנגד החמאס בדרום הארץ), האתר סובל מאי יציבות וזאת כתוצאה מתשתיות הגנה חלשות הנובעות מהפעלתו בהתנדבות וללא מימון חיצוני - עמכם הסליחה". אתר נוסף שנפרץ והושחת הוא אתר www.embassy.co.il המספק מידע אודות שגרירויות ישראל בעולם. האתר נפרץ על ידי האקרים מסעודיה שהשתילו בו מסרים בגנות מדינת ישראל.

 

התקפות ההאקרים בשבוע האחרון מתבצעות לא רק מהצד תומך החמאס. אתר אינטרנט ישראל בשם help-israel-win מציע לגולשים ישראלים ללא ידע טכנולוגי,
להוריד ולהתקין קובץ במטרה ליצור עומס על שרתים המארחים את אתרי החמאס ולשבש את פעולתם. יוזמי האתר מזדהים כ"קבוצת סטודנטים שנמאס להם לשבת בצד ולראות את תושבי שדרות ועוטף עזה סובלים", לדבריהם הפרויקט הוקם במטרה לאחד את יכולות המחשב של משתמשים רבים ככל שניתן, כדי לשבש את פעילות האתרים שמבקשים להשמיד את ישראל. עד כה, כפי שפורסם באתר, הצטרפו ליוזמה 5,980 איש. בשעת כתיבת הידיעה לא ניתן להגיע לאתר, אך לא ברור אם מדובר בתקלה טכנית, בעומס על שרתי האירוח או במתקפה שמטרתה להפיל את האתר.

 

את היוזמה לגייס גולשים לתקיפת אתרי אינטרנט אפשר גם למצוא בצד השני, אתר mirror arabic מציע כלי פריצה לגולשים המעונינים לתקוף אתרים ישראלים, אם כי כאן מדובר בכלים לבעלי יכולות טכנולוגיות. באתר גם אפשר למצוא דוגמאות למסרים ותמונות בגנות מדינת ישראל אותן ניתן להשתיל באתרים שנפרצו ורשימה מסודרת, לפי ימים ושעות, של כל האתרים שנפרצו ולצידם שם התוקף.

----------------------------------------------------------------------------------------

המאמר המקורי, הופיע באתר כלכליסט בתאריך 4.1.2009

מפלגה שרוצה להתמודד על השלטון לא יכולה להיות מפלגה לא דמוקרטית. ההיסטוריה לא משקרת. מעולם לא כבשה רשימה פרטית, של איש כזו או אחר, את השלטון בישראל.
מרב מיכאלי, 24.1.2021

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.6.24, העבודה-מרצ עם 11 מנדטים (N12), העבודה 5 ומרצ 4 מנדטים (מעריב)
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי