אלפי אתרים ישראלים נפרצו מאז התחיל מבצע עופרת יצוקה

Thank you for rating this article.

הכניסה הרגלית לרצועת עזה רק מחריפה את הלוחמה ברשת. מאז תחילת המבצע נפרצו יותר מ-10,000 אתרים ישראלים, רובם קטנים, על ידי האקרים מוסלמים ממרוקו, אלג'יר, לבנון, איראן ותורכיה, כך מדווח גארי וורנר, ראש מחקר הפורנזיק ברשת באוניברסיטת אלבמה בארצות הברית לאתר Network World.

 

אך לא כל האתרים שנפרצו שייכים לאנשים פרטיים או לעסקים קטנים, אתר Cnet דיווח כי אתר החדשות הישראלי "דבקה" שלח אתמול בשעה 19:00 הודעה למנוייו כי האתר באנגלית ובעברית אינו זמין לגלישה. לא ברור עדיין אם האתר נפרץ ולכן הורד מהרשת או שהשרת בו הוא נמצא הותקף והופל. במהלך יום שישי הצליחו האקרים מוסלמים לחטוף כתובות אינטרנט ישראליות לאחר שחדרו למערכת רישום האתרים של חברת DomainTheNet. בין האתרים שנפגעו היו אתר בנק דיסקונט ואתר ynet באנגלית.

 

גם אתר הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה (www.labor.org.il) נפרץ והופל מספר פעמים במהלך סוף השבוע. עקב כך פורסמה באתר הודעת התנצלות: "בעקבות מתקפות האקרים פלסטינים, אלג'ירים, טורקים ואחרים (כמחאה על המבצע כנגד החמאס בדרום הארץ), האתר סובל מאי יציבות וזאת כתוצאה מתשתיות הגנה חלשות הנובעות מהפעלתו בהתנדבות וללא מימון חיצוני - עמכם הסליחה". אתר נוסף שנפרץ והושחת הוא אתר www.embassy.co.il המספק מידע אודות שגרירויות ישראל בעולם. האתר נפרץ על ידי האקרים מסעודיה שהשתילו בו מסרים בגנות מדינת ישראל.

 

התקפות ההאקרים בשבוע האחרון מתבצעות לא רק מהצד תומך החמאס. אתר אינטרנט ישראל בשם help-israel-win מציע לגולשים ישראלים ללא ידע טכנולוגי,
להוריד ולהתקין קובץ במטרה ליצור עומס על שרתים המארחים את אתרי החמאס ולשבש את פעולתם. יוזמי האתר מזדהים כ"קבוצת סטודנטים שנמאס להם לשבת בצד ולראות את תושבי שדרות ועוטף עזה סובלים", לדבריהם הפרויקט הוקם במטרה לאחד את יכולות המחשב של משתמשים רבים ככל שניתן, כדי לשבש את פעילות האתרים שמבקשים להשמיד את ישראל. עד כה, כפי שפורסם באתר, הצטרפו ליוזמה 5,980 איש. בשעת כתיבת הידיעה לא ניתן להגיע לאתר, אך לא ברור אם מדובר בתקלה טכנית, בעומס על שרתי האירוח או במתקפה שמטרתה להפיל את האתר.

 

את היוזמה לגייס גולשים לתקיפת אתרי אינטרנט אפשר גם למצוא בצד השני, אתר mirror arabic מציע כלי פריצה לגולשים המעונינים לתקוף אתרים ישראלים, אם כי כאן מדובר בכלים לבעלי יכולות טכנולוגיות. באתר גם אפשר למצוא דוגמאות למסרים ותמונות בגנות מדינת ישראל אותן ניתן להשתיל באתרים שנפרצו ורשימה מסודרת, לפי ימים ושעות, של כל האתרים שנפרצו ולצידם שם התוקף.

----------------------------------------------------------------------------------------

המאמר המקורי, הופיע באתר כלכליסט בתאריך 4.1.2009

"העבודה. מפלגה ציונית, סוציאל דמוקרטית, בית מוגדר וברור מאז 1968"
אפרת רייטן, טוויטר 11.7.22

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.
יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי