מדוע מזרחי אמר כי מופז שקרן?

Star inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactiveStar inactive
 

אילו מופז היה מודיע מיד עם זכייתו בראשות קדימה על הצטרפות לממשלה ולא כשהונחה סכין על צווארו-דיינו. אילו היו מונחות הכרעות חדשות הרות גורל המחייבות אחדות לצורך הכרעה- דיינו. אילו ביבי שברצונו מפזר הכנסת וברצונו מותיר את מועד הבחירות על כנו- לא היה מזגזג- דיינו.

אילו היינו יודעים מפי ביבי שקדימה נחוצה לו כדי לקדם באופן נחרץ בשנה הקרובה את מה שארבע שנים לא טרח לעשות - דיינו. אילו מופז לא היה מפטפט עצמו למוות כראש ממשלה לעתיד שיחליף את ביבי ולובש חליפה חברתית, אז לא היינו קוראים לו שקרן.

יש בין המגיבים שטוענים 'שהאחדות' של קדימה עם הממשלה הענקית ממילא היא אינטרס חיובי ולאומי. שאין בהצטרפות הזו שום דבר מושחת.

ואני רוצה לומר להם כך: אילו מופז היה מודיע מיד עם זכייתו בראשות קדימה על הצטרפות לממשלה ולא כשהונחה סכין על צווארו-דיינו. אילו היו מונחות הכרעות חדשות הרות גורל המחייבות אחדות לצורך הכרעה- דיינו. אילו ביבי שברצונו מפזר הכנסת וברצונו מותיר את מועד הבחירות על כנו- לא היה מזגזג- דיינו.

אילו היינו יודעים מפי ביבי שקדימה נחוצה לו כדי לקדם באופן נחרץ בשנה הקרובה את מה שארבע שנים לא טרח לעשות - דיינו. אילו מופז לא היה מפטפט עצמו למוות כראש ממשלה לעתיד שיחליף את ביבי ולובש חליפה חברתית, אז לא היינו קוראים לו שקרן.

כשמפלגת האופוזיציה הגדולה ביותר, קדימה, "האלטרנטיבה היחידה" לראשות הממשלה זוחלת למרגלותיו של ביבי, והזחוח הזה מחבק אותם ללא שום סיבה נראית לעין רגע לפני שהוא מפזר את הכנסת, זה אומר שמאחורי הדבר יש רק שיקולי פנים מפלגתיים, ושיקולי הישרדות והיאחזות בכיסא. מה שאין כאן, הוא שום אינטרס לאומי.

עוד טענו ביבי-מופז, צמד היונים החדש, כי ביקשו לחסוך את המיליונים שהיו אמורים להתבזבז לחינם, רק לשם הקדמת הבחירות. בעוד שנה, לא נזרוק מיליונים על בחירות?

איננו צריכים להיות כמו המופזניקים שמביטים על הרגע, כמנהג הפוליטיקאים. ביבי ומופז העניקו למפלגת העבודה מתנה ענקית, וצריך להביט רחוק בתקווה עצומה, ולעקוב אחרי הממשלה האנומלית וההזויה הזו בשבע עיניים, כדי לברר מה בדיוק היא עושה בשנה הקרובה, ובעיקר מה היא לא עושה, רק כדי לתת בית למצביעים שנבגדו על ידי נבחריהם.

וכן, מי שמוכר את נשמתו בשל כיסא והישרדות זו שחיתות ציבורית!

לידיעה המקורית ...

הרשמה לעדכונים

"התנ"ך הוא המנדט שלנו. התנך שנכתב על ידינו בשפתנו העברית ובארץ הזאת עצמה הוא־הוא המנדט שלנו."
דוד בן גוריון, מתוך עדותו בוועדת פיל 1937

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין - 2015

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי