למה איתן כבל?

Thank you for rating this article.

תרשו לי להמליץ, באופן אישי, על חבר הכנסת איתן כבל לרשימת העבודה לכנסת ה-19 - לא רק בגלל שאיתן היה שם בשבילנו, חברי מפלגת העבודה, אלא משום שהוא פשוט ח"כ טוב ומקצועי ומייצג את ערכי מפלגת העבודה נאמנה בכנסת ישראל.

היו במפלגה, כאלו שבחרו לשבת על הגדר, לברוח ולהמנע או להצטרף לעדר הנוהה אחרי אהוד "נפוליאון זוטא" ברק - אולם איתן, בתקופת כהונתו כמזכ"ל המפלגה, נלחם בחפירות ושכב על הגדר בכדי להשאיר את מפלגת העבודה חיה ונושמת. גוויה מפרפרת, אבל נושמת ולא מעט בזכותו יש לנו היום מפלגה חיה ובועטת. אז בעת שמפלגת העבודה מתחדשת ומתחזקת, חשוב להחזיר תודה ולשמר את הגרעין הקשה הרעיוני והערכי שליווה ושרד איתנו ביחד את התקופות הקשות יותר - וזה, למה צריך להצביע לאיתן כבל.

ומעבר לזהות המוחלטת שלו עם מפלגת העבודה והאופן בו תמיד היה שם עבורה, איתן כבל מצטיין בפעילותו הפרלמנטרית והחברתית ולראיה 27 החוקים שהעביר ועוד עשרות רבות הנמצאים בתהליכי החקיקה השונים. יעידו המדדים החיצונים הבאים:

1. מקום עשירי, בדירוג המחוקקים של כנסת פתוחה.

2. המשמר החברתי, בדירוג הח"כים המובילים לפי המדד החברתי - איתן במקום שני (אחרי דב חנין מחד"ש) עם ציון מדד 46 נכח ב-87 הצבעות.

3. הפורום לצדק חברתי, דירג את איתן כאחד מחברי הכנסת המובילים במפלגת העבודה.

4. דירוג הח"כים השנתי של 'המשחק המרכזי' בערוץ הכנסת, מקום שני כללי ולאחר שלי יחימוביץ'.

5. רשימת החוקים שהעביר בכנסת, או הנמצאים בתהליכי חקיקה.

תוכלו גם ללמוד עוד על עמדותיו ועשייתו של איתן, בראיון פייסבוק שקיים בעמוד שלו.

"על מקורה של המסורת וההיסטוריה הלאומית כבסיס לדור הנוכחי לבנות, לשנות ולתקן. נזכור את נפילת העם היהודי ובית מקדשו פעמיים, פעם שניה בגלל שנאת חינם. נזכור - נשנה - נתקן"
ברל כצנלסון, "דבר" 1934

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.
יצחק רבין - שיר לשלום

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי