איזה כיף לרדת על לפיד!!!

Thank you for rating this article.

איזה כיף היום לרדת על לפיד ולשכוח בכלל את ביבי,

ואיזה כיף לשכוח, והרי זאת ניסינו והצלחנו לעשות בכל מסע הבחירות,

איזה כיף בכלל לשכוח שחוץ מהחלוקה הסופר עקומה אצלנו של הנטל הכלכלי, יש למדינת ישראל עוד כמה בעיות שדורשות ( וממש דחוף !!! ) פיתרון.

אז הנה זו ההזדמנות לשוב לעניין הקבוע שלי של "מיתווה תש"ח". ואולי גם הזדמנות לגרום למפלגת העבודה, או לפחות לחברים התבוניים של המפלגה, להחליט לפחות בינם לבין עצמם מה הם בעצם בכלל רוצים.

כי אנחנו כמובן לא רוצים שום הגבלה על אזרחי ישראל הערבים, הם בהחלט בשר מבשרנו, ובטח לא רוצים את כל החוקים הלאומניים של דני דנון, אבל יחד עם זאת התשובה האחת והיחידה שיש לנו,- ( שאנחנו בפירוש ציוניים ! ) על השאלה: "ומה יקרה ביום בו הערבים יהיו כאן  40% ?"

התשובה היחידה שיש לנו על כך היא: "סמוך !!! זה אף פעם לא יקרה !!!".

אז או קיי. גם בת יענה היא עוף לגיטימי. או קיי.

אבל למעט הצורך האמיתילנסות וכן לחשוב על כל אופציה, לא זו השאלה.

השאלה היא:

אם למרות שבלי ספק בן גוריון לא חלם חלומות רטובים על כך ש"העם הישראלי" בארץ ישראל יהיה מורכב מיהודים וגם מערבים אלא שפשוט לא היה שום מנוס מכך,-

כי כל מי שגר בשטח ישראל כאשר הוקמה אין שום מנוס מכך שיקבל אזרחות ויהיה לאזרח ישראל,

למה בעצם ל"פלשתין" שתקום אנחנו נותנים אוטומטית פטור מהחובה הבסיסית והברורה הזאת ? למה תשוקתה שלה להיות "יודן ריין" היא בעינינו כן לגיטימית ?

כאילו, יש היום ביו"ש 300,000 יהודים ?

אז מה !!!

ביום בו תוקם פלשתין, ממש כמו שנהגה ישראל בתש"ח עם תושבי טירה וטייבה ועכו ואום אל פאחם, 300,000 היהודים הללו יקבלו אזרחות שלה, "בלי הבדל דת גזע ומין", וכמו שיש אזרחים ערבים וח"כים ערבים בישראל יהיו גם אזרחים יהודיים וחברי פרלמנט יהודיים בפלשתין, וזו תהיה בדיוק אותה הדדיות וזה יהיה בדיוק אותו שיוויון זכויות וחובות שכולנו בצדק כל כך משתוקקים להם, וכמובן שכך לא תהיה שום "בעייה של פינוי התנחלויות", וישראל ופלשתין תהייה שתי מדינות אחיות, עם אותן תיקוות ועם אותן בעיות, ושלום על ישראל ושלום על כולנו !!!

"העבודה. מפלגה ציונית, סוציאל דמוקרטית, בית מוגדר וברור מאז 1968"
אפרת רייטן, טוויטר 11.7.22

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי