המפקד הוא אבן יסוד של כל מפלגה דמוקרטית

Thank you for rating this article.

אני מברך על ההחלטה לקיים את הפריימריז לראשות מפלגת העבודה כפי שמתחייב בחוקת המפלגה. בחירות הן תמיד חגיגה לדמוקרטיה, אפשרות לחדד עמדות מול הציבור ולהעמיד אידיאולוגיות למבחן הבוחר.

עם זאת, איני מוכן לקבל את העמדה של יו"ר המפלגה לפיה לא יפתחו הבחירות למפקד מקדים כפי שהיה תמיד במפלגת העבודה (גם בבחירות האחרונות בהן נבחרה שלי). למילה מפקד יש אולי קונוטציות שליליות אבל צריך לזכור שזו אפשרות נהדרת לחבר למפלגה אלפי חברות וחברים חדשים, להשיב כאלו שעזבו במהלך השנים, להתחבר לשטח ולרענן את השורות.

המפקד הוא אבן יסוד של כל מפלגה דמוקרטית ותמיד היה כזה גם עבור מפלגת העבודה. בלי קשר להחלטה שעוד אקבל האם להתמודד או לא, לא אתן שבשל פחדנות פוליטית וציבורית נקריב את האינטרס המפלגתי של כולנו לטובת אינטרס אישי של יו"ר המפלגה.

מעולם לא היה יו"ר מפלגה שיזם את סגירת המפקד לפני התמודדות, אלא להפך. הניסיון של שלי למנוע מפקד הוא צעד פחדני ובריחה מהתמודדות עם דעת הקהל כלפיה. אני משוכנע שחברות וחברי הועידה, שהיא הגוף הריבון להחליט בנושא, יצביעו על פי האינטרס של מפלגת העבודה ויבחרו לפתוח את המפקד לקראת הבחירות ולהפוך אותן לחגיגה אמיתית של דמוקרטיה.

-----------------------------------

פורסם בעמוד הפייסבוק של איתן כבל.

הרשמה לעדכונים

"אנחנו הבית של כל יהודי בעולם אנחנו המקלט אנחנו גם האחריות."
יצחק רבין, מתוך נאום בקונגרס הציוני בירושלים (ה-3 בפברואר 1992)

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין - ידיעות אחרונות

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי