לא חובה להיות רוה"מ כדי לשפר את תנאי העובדים!!!

Thank you for rating this article.

אני חבר ב"המדורה",- דף שנועד לקדם את חה"כ שלי יחימוביץ.

אבל אולי הגיע הזמן שאנחנו, כל המטים בלב שלם כתף במאמץ לקדם את שלי יחימוביץ, נשאל את עצמנו, ונשיב לעצמנו ללא סנטימנטים ובעיניים פקוחות: האם אנחנו פועלים בכל מאודנו לקדם את שלי יחימוביץ מפני שלעשות כמה שיותר טוב לשלי יחימוביץ היא המטרה,-

או שאנו פועלים בכל מאודנו לקידומה של שלי יחימוביץ מפני שלדעתנו קידומה הוא האמצעי הנכון היחיד לעשות כמה שיותר טוב למדינה ולעם.

ובכן מה דעתכם ? האם "לעשות טוב לשלי" היא המטרה, או שמא זהו רק האמצעי?

כי אם זו המטרה, הרי אכן מקומה הנוכחי הוא אידיאלי.

מה רע לה ? להיות בדיוק אותה עיתונאית חוקרת וחושפת ונשכנית שתמיד הייתה, רק עם התואר הנפלא "חבר כנסת", ובלי כאב הראש של ניהול משרד ממשלתי,- או מדינה,- וכשאינך מנהל שום גוף הרי לאף אחד גם לא יכולות להיות שום תלונות,-

איזה כיף !!!

מה רע?

"לעשות הכי טוב לשלי" ? האמת ? הכי טוב לה בדיוק במקום שבו היא נמצאת היום. והיא אפילו אוהבת להיות זו שמגלה את הדברים, שמדברת בשצף קצף, שחושפת את הדברים בפני כל העם מול מצלמות הטלוויזיה באולפן "פגוש את העיתונות",- או,- די אותו הדבר,- מעל דוכן הכנסת,-

מה רע ?

אבל לא שיהיה לשלי נעים ונוח אנחנו מחפשים.

אם שלי היא רק האמצעי שלנו.

אם אנחנו מקדמים את שלי רק מפני שלדעתנו היא הכלי המשובח ביותר שאנחנו יכולים למצוא ולהפעיל כדי לשנות לטובה את דמותה הרעה מאד ( מאד ) של המדינה הזאת, הרי להמשיך ולהניח לחברת הכנסת שלי יחימוביץ להמשיך ולשמש רק כעיתונאית חוקרת, גם אם עכשיו היא נקראת "חברת כנסת", זהו בזבוז זועק לשמיים של כלי שיכול לעשות פשוטו כמשמעו פי אלף.

אז נורא סליחה. אני מבין שנוח לה ונחמד לה במה שהיא עושה. הנה עכשיו ירד ממנה אפילו כאב הראש של להיות "ראש האופוזיציה". ואפילו של להיות "ראש המפלגה". אבל אנחנו לא בקייטנה כאן. המדינה בוערת. ומי שיכול, צריך לא רק לדבר אלא גם לעשות.

אז אין דרך שהיא תהיה עכשיו ראש ממשלה.

אין דרך.

אפילו אם, חלילה, יסתבר כבר מחר בבוקר לכולנו שהפוליפ הידידותי והחייכן שהוצא כלאחר יד מחלחולתו הנכבדה של כבוד המלך הוא בעצם סרטן ממאיר, מאד, וימיו של המלך, חלילה, ספורים,- הרי לא תצא מייד בת קול מן השמיים ותמנה לראשות הממשלה את חה"כ אילן גילאון, או ( הלוואי הלוואי הלוואי ) את חברת הכנסת סתיו שפיר.

"כל אחד יותר טוב מביבי" ?

באמת?

מי?

ליברמן ? בוגי יעלון ? אולי בכלל לפיד ? שמא נפתלי בנט ? "כל אחד יותר טוב מביבי" ? די כבר עם הנצחת השטות הזאת. נפתלי בנט. יאיר לפיד. בוגי יעלון. אלוהים !!!

הרי אם יפול נתניהו אחד מהם הוא שיהיה.

אז גבירתי חה"כ שלי יחימוביץ. מצטער גברתי, אבל תצטרכי ליטול על עצמך תפקיד ביצועי.

תצטרכי לצאת נגד שלטון הטייקונים לא רק במילים.

תצטרכי לשנס מתניים וליטול פיקוד על גוף ענק וקשה, אולי לא פחות קשה לניהול מאשר המדינה. אבל שכמו המדינה הוא גדול וחזק. ויש לו שרירים ויש לו ציפורניים ויש לו שיניים. וכמו המדינה הוא יכול, אם הוא רוצה, לעשות שיתנו כאן פחות, הרבה פחות, לטייקונים, ויותר, משמעותית מאד יותר, למעמד העובד.

אז מתנצל, גברתי, חברת הכנסת שלי יחימוביץ, שאני דוחק.

אבל המצב שלנו קשה. אנחנו עומדים למות. ועבודת לשון, ואפילו לשון חדה כחרב, איננה מספיקה.

אז מתנצל, גברתי.

בבקשה, גברתי.

בבקשה, קחי פיקוד על הגוף האחד והיחיד שכוחו כמעט ככוח הממשלה. והפעילי אותו ( לשם שינוי... ) בנחישות ובאומץ ובכשרון וברצון ובמלוא העוז למעננו.

תודה !!!

***

כולם טוענים ששלי יחימוביץ באמת ובלב ונפש בעד העובדים אלא שממקומה באופוזיציה לא יכלה לעשות הרבה חוץ מלדבר.

אבל יש מקום ממנו אפשר לעשות למען העובדים.

יש מקום אשר ממנו אפשר לעשות ( לעשות !!! )

למען העובדים.

אני קורא לשלי יחימוביץ להתמודד על ראשות ההסתדרות.

*

"ממשלה ... יכולה להדפיס כסף או ללוותו מהציבור ... החוב הענק שיוטל על הדורות הבאים הוא אגדה. הגדלת גרעון הממשלה במצב של מיתון היא לצורך צמיחה שמשרתת את הדורות הבאים במקום להותיר להם משק בלתי מפותח"
ד"ר אסתר אלכסנדר

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין - 2014

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי