זהו הפתרון. במוסף 7 ימים.

Thank you for rating this article.

"אין פרטנר". "אין פיתרון",- 
שלא יבלבלו את המוח.
 
בטירונות לימדו אותי ש " 'לא יכול' זה בן דוד של 'לא רוצה' ".
 
לכל מנהיגינו מחרחרי המלחמה ולכל מנהיגיהם גם כן, אין בן לילה זכות קיום אם פתאום הסיכסוך בינינו לבין הפלשתינים יסתיים.
 
שלא לדבר על כל אלה שעושים הון עתק מהמשך המצב המדמם הקיים, ו"המתנחלים" בראשם.
 
"אין פיתרון" ? שלא יבלבלו את המוח. 
וכן.
צריך לזעוק את הפתרון מעל כל במה שרק תיתכן. 
עשיתי את זה ב"ניוז 1", עשיתי את זה ב "הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה",-
והנה עכשיו, היום, במוסף "7 ימים" של ידיעות אחרונות. 
עד שהרצון של הרבים להפסיק את סחרחורת הרצח והמוות יגבר על תאוות הבצע של "מנהיגינו" ושל ציבור הניזונים מן השינאה והדם שהכתיר אותם. 
יש פתרון. 
ואני אשוב ואניף אותו אל מול עיניהם הסומות מרצון, 
עד שכולם יבינו. יבינו שיש פתרון. ושזהו הפיתרון ואין בילתו.
הנה: דבריי שהודפסו במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות,   5/1/2016.
***
שיוויון הוא המפתח.
משפט המפתח בדבריו של המתנחל רודף השלום שיבי פרומן, בנו של הרב המתנחל רודף השלום הרב מנחם פרומן ז"ל, הוא: "אבא שלי היה קשור בנימי נפשו לאדמה הזאת והיה יכול לסבול מציאות שבה היה נשאר כאן תחת שלטון זר".
כי אכן כן. גם אם רובם המוחלט של הערבים צועקים היום "אטבח אל יאהוד", כמו שכבר גם רוב היהודים בישראל הפכו היום לצועקי "מוות לערבים",- פתרון הוגן יגרום בלי ספק גם לערבים להעדיף את "החיים עצמם",- אבל הפתרון חייב להיות באמת הוגן. והגינות פירושה: "מה שמגיע לך מגיע גם לי, מה שמחייב אותך מחייב גם אותי". ואם ליהודים יש מדינה בשליטתם, אבל גם עם מיעוט ערבי בעל אזרחות של המדינה היהודית, שווי זכויות וחובות, הרי "הגינות" פירושה שגם לערבים של יו"ש תהיה מדינה בשליטתם, ואשר גם בה, בתמונת ראי מדוייקת והוגנת של ישראל, יהיה מיעוט יהודי בעל אזרחות של המדינה הערבית, שווי זכויות וחובות. 
כמו שהיה אז, בהקמת המדינה היהודית, כך יהיה בהקמת המדינה החדשה, הערבית. "כל המתגורר בשיטחה ביום הקמתה, בלי הבדל דת, גזע ומין", יקבל אזרחות, כולל הזכות לבחור ולהיבחר לפרלמנט.
כמובן. לפחות בהתחלה במעורבות ובפיקוח מלא של המעצמות. הרב מנחם פרומן, הנה, היה מסכים לכך. "מי שמאמין לא מפחד". ומי שעבר את היטלר אל יספר לי שיש בעולם גזעים בלונדיניים שעליהם אפשר לסמוך ורק על הערבים אי אפשר.
"אבא שלי היה קשור בנימי נפשו לאדמה הזאת והיה יכול לסבול מציאות שבה היה נשאר כאן תחת שלטון זר". ואכן זהו הפתרון. יהודי תקוע אזרחים יהודיים שווי זכויות וחובות במדינת העם הערבי, כמו שערביי טייבה הם אזרחים ערביים שווי זכויות וחובות במדינת היהודים.
שתי מדינות. שוות זו לזו בכל דבר. בתחילה בעזרת ובחסות המעצמות. זהו הפתרון. בעזרת השם.

 

"עוני זה לא רק לחם. זה מושג רחב. מי שתופש את בעיית העוני כבעיית לחם הוא צר אופקים. עוני הוא בתרבות בחינוך בתעסוקה. עוני הוא בסולידריות ובעוצמה פנימית"
עמיר פרץ

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי