צמד מוביל. החלופה לנתניהו

Thank you for rating this article.

אין היום חלופה לביבי. ויסלחו לי כל תומכי לפיד, שמול ביתו הפגנתי שנה שלמה ובידיי שלט : "יאיר לפיד, השר להגנת האלפיון העליון", ושגם בכל נושא אחר הוא שבשבת ברוח כבן דמותו המשופשף יותר, נתניהו, ושהנה אך אתמול הוא היה בנו הנחרץ של מייסד מפלגת "שינוי", והיום הוא כבר מפריש חלה.

אין היום חלופה לביבי. ואין לי באמתחתי אדם אחד שיוכל להחליפו, אך יש לי דרך ששונה במאה ושמונים מעלות מדרכו, ועל יישום הדרך הזאת, אין הכרח להפקיד דווקא אדם מסויים אחד.

והרי כבר עשו את זה. ואפילו ממש-ממש לא מזמן. אלא שהליהוק אז היה נורא.

בוז'י וציפי. זוכרים ? "צמד מוביל". שניים שהם הראש. אלא שכמובן הייתה זו בדיחה מקאברית ומחרידה להציב דווקא אותם מול מי שבימים ההם כולנו חשבנו שהוא אכן "מר ביטחון".

אבל הרעיון היה נכון. וזו הדרך ליצור חלופה שכל העם יראה כי אכן, היא ורק היא החלופה שתשיב את מדינת ישראל להיות מדינה הפועלת נחרצות, לשם שינוי, גם למען טובתם של גם הקטנים והנשכחים שבאזרחיה, תוך שעם זאת היא גם מגינה בנחישות, בלי שום הנחות, ואפילו אלף מונים טוב יותר מנתניהו, חד משמעית גם על "החיים עצמם".

כי הנה אין וויכוח ששלי יחימוביץ איננה שיפחתם של טייקונים. ועם הנחרצות,- אולי הביצ'יות,- שלה, היא תחלק את העוגה בארץ לגמרי אחרת בין הטייקונים לבין האזרחים הקטנים. אבל בצדק ישאלו אנשים: "רבאק, זאתי ? זאתי היא שתשמור לנו על הביטחון ?"

ומי יופקד כאן על קישרי החוץ ? על גיוס המעצמות ללחץ על אבו מאזן שיסכים להסדר הוגן, שלא ייתן להם אפילו טיפה אחת יותר משייתן לנו, אבל יבטיח דו קיום שהם ואנחנו נוכל לחיות עימו, וביום מן הימים, כאשר נגלה כולנו שיחסי מסחר וכלכלה עדיפים על יחסי מלחמה, אולי גם יהפוך למשהו שלפחות דה פאקטו יהיה כמעט שלום ?

אני מציע לכך את מזכ"ל המפלגה.  את חבר הכנסת מר חיליק בר. נראה שאת התפקיד הזה הוא נטל על עצמו כבר, באיזה אופן וולונטארי, חסר סמכות רשמית, הוא כבר עכשיו נטל את התפקיד על עצמו. וכשיהיה נציגה הרשמי,- שר החוץ,- של מדינת ישראל, הוא יעשה פלאים. ומי שמתבונן בו, בתבונתו, במסירותו לעם ישראל, בהדר השקט הבן גוריוני שלו, אין לו ספק שהוא יצליח, ושמדינת ישראל תצא נשכרת מפועלו, בענק.

ויכולתי להציע את חה"כ אל"מ בדימוס מר עמר בר לב שיהיה לנו "מר ביטחון". כבנו של הרמטכ"ל חיים ברלב, וכמפקד אגדי של סיירת מטכ"ל, אין לי שמץ ספק שיתאים. אלא שמבנה גופו איננו מתאים. ומה לעשות שאת הסחורה מוכר לצרכן לא רק תוכנו של הקנקן, אלא גם מראהו. לכן צריכה המפלגה לגייס ולהציב כ"מר ביטחון" שלה את רב אלוף במי"ל מר גבי אשכנזי. ה"גולנצ'יק מספר אחד". שרק יעמוד בחזה מתוח מול הציבור ויאמר: "סרן נתניהו מבטיח לכם ביטחון ?" ויטפח אז בעוז על חזהו. "אני", יאמר, "אני אספק לכם ביטחון פי אלף !!!".
וחבר הכנסת אראל מרגלית יהיה על פיתוח הכלכלה.

"צמד מוביל". שלי יחימוביץ וחיליק בר בראש המפלגה. כשבעצם זו הנהגה משותפת של ארבעה. שלי יחמוביץ. וחיליק בר. ואראל מרגלית על הפיתוח. וידיו הנאמנות של גבי אשכנזי תשמורנה לנו הייטב על הביטחון.

אם ארבעה אלה יהיו דמות פניה של מפלגת העבודה, זו תהיה חלופה נפלאה שהרוב המוחלט של אזרחי ישראל יבחר בה בלב שלם.
וגם לא יתחרט על כך.

"במרכזה של ההיסטוריה העברית עומד דבר הגשמת הציונות במלוא היקפה ותוכנה... במרכזה של ההיסטוריה האנושית עומד דבר הגשמת הסוציאליזם במלוא היקפו ותוכנו"
ברל כצנלסון, הצעה לפרוגרמה למפא"י 1928

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי