דמוקרטית חברתית

Thank you for rating this article.
הדאגה לחלש

אחרי שנבחרה נבחרת נהדרת בפרימריז ,חייבים לשדר לציבור מסרים חברתים -דמוקרטים או בלעז סוציאל

-דמוקרטים שאנו לא קפיטליזם או "ביביזם" נוסח ארצות הברית, או כפי שהיתה ארצות הברית לפני המשבר!

אלה שאנו רוצים להיות  מדינה כמו שבדיה דניה ספרד ורוב המדינות האירופאיות וכדומה הדואגות לחלשים  : זוגות צעירים, משפחות חד הוריות ואו

מרובות ילדים, קשישים וכדומה גם אם זה אומר יותר מס מאלו שיש להם. אגב גם בעל משכורת מצויינת בהיי טאק שימצא את עצמו בעת משבר ללא עבודה והמשכנתה רובצת עליו הופך ביום אחד מחזק לחלש.

לשם כך צריך לחוקק פנסיה ממלכתית לחזק הרבה את ביטוח לאומי שיהיה הרשות לביטוח לאומי ולא זרוע של האוצר או  מס הכנסה ב. עם פיקוח ציבורי.

להשקיע בתחבורה מה שנדרש גם לצאת ממדינת הפקק הגדול ויפה שעה אחת קודם. על ידי רשות לתחבורה עם  פיקוח ציבורי שחלק ניכר מהכנסות ממסים על דלק רכב וכדומה יועבר אליה ישירות.

בקיצור להפעיל חשיבה יצרתית לתכנן ולבצע! ולחזור למפאי  ההסטורית (עם שיפורים)  ולמדינה שטוב לחיות בה.

מרכז ליברלי יש מספיק, מפלגה סוציאלסטית חזקה תהיה מפלגת העבודה ואם אגנדה זאת צריך לבא לציבור.

ואני מאמין שהוא יתן אמון. ביטחון סוציאלי נחוץ לכולם.

אגב מה שהאוצר צריך לעשות זה לדאוג לכול החוסכים לא רק קנות גמל שהיועצים למיניהם כולל מנהלי תיקי השקעות  קנו להם אג"ח קונצרני וטענו שזאת השקעה לגמרי סולידית זה לא עזרה לטייקונים זאת עזרה לאזרח הקטן שכספו נמסר בהלואה לתיקונים. אולי הדרך הנכונה לבטח את האגחים או שהממשלה תרכוש אותם בבורסה ותגרום להם לעלות. את היועצים למיניהם צריך להזהיר ואלי אף לתבוע.

 

 

 

הרשמה לעדכונים

"איזה קורבן מקריבים בהליכה להצביע? מי שלא מצביע הוא חסר אחריות. כל אלה ידעו אחר כך להצביע על חסרונות, הם שוכחים שזה תלוי בכל אחד מאיתנו"
ישראל חופש, הארץ 2008

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי