ראש ממשלה משותף

דירוג משתמשים: 4 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar inactive
 

לדעתי אין הבדלים ממשים בין קדימה, העבודה, הליכוד ואפילו ישראל בייתנו, כול המפלגות הם ציוניות פטריוטיות שנבדלות אולי ברמות האמון בערבים ובדרך לטיפול בתהליך השלום ולכן אפשר לחיות ביחד בממשלת איחוד לאומי רחבה.

גם ליברמן לא רוצה מדינה דו לאומית כך שהמסע ומתן יכול לתקיים יש על מה לדבר.

את תהליך השלום ניתן לקדם במסגרת השיחות עם "אבו מאזן "תוך התנאי שכול הסכם שלום הכרוך בנסיגות , והתחיבות ליתור על שטח יותנה במשאל עם .

אגב ספק עם לאבו מאזן יש באמת מנדט להגיע למשהו הרי החמאס ניצח את הבחירות חבל שלבזבז

אנרגיה על תפוח שלא בשל מה שחשוב שלא ישראל תהיה זאת שאומרת לא!

הממשלה שתקום ותעסוק בשינוי שיטת הבחירות תחוקק גם את חוק משאל עם חובה: בנושאים טריטוריאליים ואם וכאשר יתעורר צורך לפינוי שטחים לא נצטרך להגיע לקרע בעם כמו בפינוי גוש קטיף ימית וכדומה.

בנושא מדיניות חברתית כולם טוענים שיש להם רגישות כזאת , ואפשר לשריין זאת בקווי היסוד של הממשלה.

גם בנושאי ביטחון ומלחמה בטרור כולם מסכימים שצריך לקבוע תג מחיר ולהכות חזק ונקוה שהפעם תהיה תגובה מידית ולא יחכו 8 שנים.

אז הויכוח בין ביבי לציפי הוא על הכיסא ולכן אפשר ללכת על רוטציה שאחד יכהן, והשני יהיה מ"מ וסגן עם סמכויות מוגדלות או אפילו על ראש ממשלה משותף! יש חברות שבהם יש מנכ"ל משותף נדמה לי שבאורמת קיים סידור כזה. אגב למה לא? הם יחלקו את הסמכויות בבי ינהל למשל את ישיבות שעוסקות בכלכלה , ציפי תנהל ישיבות שעוסקות במדיניות חוץ וכדומה. ואם ראש ממשלה משותף איננו מושג שמוגדר בחוק אני מניח שניתן לחוקק.

אין כול סיבה בעולם שתהיה חוסר יציבות שלטונית ושעם ישראל יסבול בגלל בעיות "האגו" של מנהיגים די מספיק!

ציפי וביבי תשבו בבקשה עד שיצא עשן לבן התקופה קשה , האזור קשה צריך ממשלת אחדות לאומית למען כולנו לדעתי גם על מפלגת העבודה להתצטרף למען ממשלת אחדות מלאה. חייבים לצמצם את כושר המיקוח של ש"ס וליברמן מדינת ישראל איננה שוק פרסי!

הרשמה לעדכונים

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה."
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית