יש לחקור את קמפיין ההסתה של תנועת הליכוד

Thank you for rating this article.

היועץ המשפטי של מפלגת העבודה עו"ד ערן מרינברג ומזכ"ל המפלגה וסגן יושב ראש הכנסת ח"כ חיליק בר פנו היום ליועץ המשפטי לממשלה על מנת שזה יחקור את קמפיין ההסתה של המטה הלאומי בליכוד שעלה הבוקר במספר עיתונים.

המטה הלאומי בליכודלדברי הפונים, הקמפיין מסית וקורא לאלימות כלפי חברי כנסת בישראל. בקמפיין המדובר קושר מטה הליכוד בין רצח קצין המשטרה נצ"מ ברוך מזרחי ז"ל לבין פעילות פוליטית לגיטימית של חברי כנסת במסגרת שדולת הכנסת לפתרון הסכסוך הישראלי-ערבי. "אנחנו המומים מהמודעה ומהאשמה הבוטה המצטיירת ממנה כאילו חברי הכנסת  הם שעודדו את רצח קצין המשטרה. מבחינתנו זהו מעשה תג מחיר לכל דבר ועניין.  לתנועת הליכוד עבר עשיר של הסתה ודי עם נזכיר את תמונות ראש הממשלה הנוכחי עומד על מרפסת בכיכר ציון ותחתיו ארונות קבורה שיועדו ליצחק רבין ז"ל. הפעם לא נעמוד מנגד ונגלה אפס סובלנות לאלימות. אנו מצפים מראש הממשלה שיגנה באופן ברור את תוכן המודעה ויתנצל בפני משפחת מזרחי ובפני חברי הכנסת".

"הקישור בין משלחת ח"כים לאסון המשפחה הוא שפל ומכוער. לקחת פעילות שגרתית של שדולה בכנסת המקדמת את פתרון הסכסוך ולחבר אותה בשפלות ובחוסר רגישות לכאבה של משפחה בישראל ולשכול היא מעשה נלוז, מסית ומכוער והיא בבחינת עירוב בין קודש לחול. חבל שהליכוד בחר לשוב לדרך ההסתה. עליהם להתנצל בפני המשפחה על השימוש בכאב ובשכול למטרות פוליטיות. לאורך כל פעילותנו סירבנו להשתמש באופן ציני ולמטרות פוליטיות בקדושת הנרצחים והשכול ולערבב אותם בעשייה המדינית השוטפת וכך נמשיך בעתיד. בניגוד לממשלת החידלון הרי שלפחות במפגש זה, הבאנו את אבו מאזן לגנות את הרצח השפל  ולכנות אותו פיגוע טרור, מה שלצערנו לא הצליחה הממשלה להשיג בעצמה."

לממשלת הליכוד אין פתרון למצב העגום שאליו מדרדרת ישראל  ועל כן הם פונים שוב להסתה ולשימוש מחפיר בשכול להצדקת מדיניות החידלון שלהם. חידלון הממשלה תוביל את ישראל למדינה דו-לאומית, לאובדן הרוב היהודי במדינה, לבידוד ולדה-לגיטימציה. ח"כ יוני שטבון (הבית היהודי) הודה היום הימין יהיה מוכן למדינה דו-לאומית שתכיל את הפלשתינים כאזרחי ישראל בסופו של הליך – זהו למעשה חיסולו של המפעל הציוני בארץ ישראל. עתידה של ישראל כמדינה ציונית יהודית ודמוקרטית עם גבולות ברורים, רוב יהודי מובטח וירושלים כבירתה הנצחית של ישראל, יובטח רק במסגרת פתרון שתי מדינות לשני עמים ולא באמצעות מדיניות חוסר האונים הפחדנית והיעדר הדרך והאומץ שמוביל הימין מזה שני עשורים. הדרך היחידה להשיג הסכם, להבטיח מדינה יהודית ודמוקרטית ולסיים את הסכסוך, היא לדבר עם האויב,  גם אם הוא אויב שפל. מי שמחפש אויב אוהד ואוהב ישראל כדי לעשות אתו שלום לא ימצא אותו. על ישראל לדבר עם הצד השני באופן שוטף כפי שעשתה ממשלת הליכוד טרם ההסכם עם מצרים וכפי שעשתה ממשלת העבודה טרם ההסכם עם ירדן, ולא בפחדנות וחוסר המנהיגות בה ידועה ממשלת נתניהו. לא ניתן לימין בישראל לחסל החלום הציוני.".

--------------------------------------------------------------

פורסם באתר האינטרנט של מפלגת העבודה.

"טייקון עצמו צריך לשלם מחיר. אני מסייע קודם כל לחוסכים שבצורה לא אחראית מצאו את חסכונותיהם אצלו בתאגיד. אני מסייע לתאגידים שיחזיקו מעמד ולא יפטרו עובדים. אבל אני כמדינה מסייעת רוצה לקבל נציגות בזה העיקר צריך לעשות".
אהוד ברק, גלובס
על המשבר הכלכלי וחילוץ הטייקונים 26.12.2008

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.6.24, העבודה-מרצ עם 11 מנדטים (N12), העבודה 5 ומרצ 4 מנדטים (מעריב)
למעקב סקרים

יצחק רבין - לא נשכח

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי