ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר פורש מהכנסת

Thank you for rating this article.

חבר סיעת מפלגת העבודה בכנסת ה19, יושב ראש המפלגה ושר לשעבר מטעמה ומותיקי המפלגה - מודיע על פרישתו מהכנסת והחיים הפוליטיים.

בנימין בן-אליעזר"... במכתב ששלח ליושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, כתב בן אליעזר כי קיבל את ההחלטה בשל מצבו הבריאותי. 'אני מתבונן לאחור בתחושה של גאווה וסיפוק, ומודה על הזכות שניתנה לי לשרת את עם ישראל ולקחת חלק בפיתוחה של מדינת ישראל' ..." (רשת ב', 11.12). לנוסח המכתב המלא, בקרו בעמוד הפייסבוק של הפרשנית והבלוגרית הפוליטית טל שניידר.

יו"ר המפלגה יצחק (בוז'י) הרצוג התייחס ואמר: "... בנימין בן אליעזר, שר הביטחון לשעבר ומראשי מפלגת העבודה, הילד שעלה מעיראק לבדו בגיל צעיר, הוא לוחם בשדה הקרב ולוחם למען השלום. הוא ידע לשלב בין מאבק חברתי למאבק מדיני, העלה את הנושאים החברתיים על סדר היום הלאומי, וחתר תמיד לביטחון ולשלום. מאחלים לו בריאות מלאה ונחת ..."

בנימין (פואד) בן-אליעזר, יליד 1936 בעיראק, שימש כסגן ראש הממשלה, שר הביטחון, שר התמ"ת, שר התשתיות הלאומיות, שר הבינוי והשיכון, שר התקשורת מטעם המפלגה ונבחר וכיהן בשנת 2001 כיו"ר מפלגת העבודה.

בשנות פעילותו היה תמיד בן-אליעזר מחובר לפעילים המפלגה ודלתו תמיד הייתה פתוחה ועשה תמיד את מירב המאמצים לייצגם נאמנה. כאיש מפלגה - באוקטובר 2002, בעקבות הצעת תקציב המדינה לשנת 2003, תקציב לו התנגדה מפלגת העבודה עקב היותו מנוגד לעקרונות המפלגה והבטחותיה לבוחר, הוביל בן אליעזר לפרישת מפלגת העבודה מהקואליציה.

בבחירות לכנסת ה19, שובץ בן אליעזר ברשימת העבודה לכנסת וכיהן בה כחבר סיעה מן המניין.

עוד על בן אליעזר, באתר מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה"
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין - 2015

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי