ח"כ בנימין (פואד) בן-אליעזר פורש מהכנסת

Thank you for rating this article.

חבר סיעת מפלגת העבודה בכנסת ה19, יושב ראש המפלגה ושר לשעבר מטעמה ומותיקי המפלגה - מודיע על פרישתו מהכנסת והחיים הפוליטיים.

בנימין בן-אליעזר"... במכתב ששלח ליושב ראש הכנסת, יולי אדלשטיין, כתב בן אליעזר כי קיבל את ההחלטה בשל מצבו הבריאותי. 'אני מתבונן לאחור בתחושה של גאווה וסיפוק, ומודה על הזכות שניתנה לי לשרת את עם ישראל ולקחת חלק בפיתוחה של מדינת ישראל' ..." (רשת ב', 11.12). לנוסח המכתב המלא, בקרו בעמוד הפייסבוק של הפרשנית והבלוגרית הפוליטית טל שניידר.

יו"ר המפלגה יצחק (בוז'י) הרצוג התייחס ואמר: "... בנימין בן אליעזר, שר הביטחון לשעבר ומראשי מפלגת העבודה, הילד שעלה מעיראק לבדו בגיל צעיר, הוא לוחם בשדה הקרב ולוחם למען השלום. הוא ידע לשלב בין מאבק חברתי למאבק מדיני, העלה את הנושאים החברתיים על סדר היום הלאומי, וחתר תמיד לביטחון ולשלום. מאחלים לו בריאות מלאה ונחת ..."

בנימין (פואד) בן-אליעזר, יליד 1936 בעיראק, שימש כסגן ראש הממשלה, שר הביטחון, שר התמ"ת, שר התשתיות הלאומיות, שר הבינוי והשיכון, שר התקשורת מטעם המפלגה ונבחר וכיהן בשנת 2001 כיו"ר מפלגת העבודה.

בשנות פעילותו היה תמיד בן-אליעזר מחובר לפעילים המפלגה ודלתו תמיד הייתה פתוחה ועשה תמיד את מירב המאמצים לייצגם נאמנה. כאיש מפלגה - באוקטובר 2002, בעקבות הצעת תקציב המדינה לשנת 2003, תקציב לו התנגדה מפלגת העבודה עקב היותו מנוגד לעקרונות המפלגה והבטחותיה לבוחר, הוביל בן אליעזר לפרישת מפלגת העבודה מהקואליציה.

בבחירות לכנסת ה19, שובץ בן אליעזר ברשימת העבודה לכנסת וכיהן בה כחבר סיעה מן המניין.

עוד על בן אליעזר, באתר מפלגת העבודה.

"אנחנו הבית של כל יהודי בעולם אנחנו המקלט אנחנו גם האחריות"
יצחק רבין, מתוך נאום בקונגרס הציוני בירושלים (ה-3 בפברואר 1992)

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.6.24, העבודה-מרצ עם 11 מנדטים (N12), העבודה 5 ומרצ 4 מנדטים (מעריב)
למעקב סקרים

יצחק רבין 2016 - נלחמים בהסתה

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי