הבמה הרעיונית של מפלגת העבודה

מילה על דרך ועל שלי יחימוביץ'

דירוג משתמשים: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active
 

היום נכחתי בכנס בחירות שקיים סניף הרצליה ויצאתי ממנו בתחושה שהביאה אותי להתיישב ולחבר את הטור הקצר הזה ובפרט מילה טובה על שלי יחימוביץ':

יש לנו מנהיגה, יש לנו דרך ויש לנו גישה חדשה ושונה למה ואיך נדרש מנבחר ציבור להתנהל!

בפרט תפסה אותי אמירה אחת של יחימוביץ', שהייתה חדה וברורה והמבהירה את מחויבותה לתהליך השלום וחזון שתי-מדינות לשני עמים, מצד אחד ומצד שני את היושרה הציבורית שלה להבהיר לציבור בוחריה כי רק ישיבה בכסא ראש הממשלה תאפשר לה להביא לידי ביטוי מחויבות זו למימוש מעשי.

"... ביום שאשב במשרד ראש הממשלה, אפתח במשא ומתן מיידי עם הפלסטינים
... כי רק ראש ממשלה יכול לבצע זאת ..."

כבר כתבתי בעבר על כך שתפיסתה המדינית מוצגת באופן מעוות ואף פופוליסטי בתקשורת הישראלית וכי למעשה היא מייצגת עמדות יוניות למדי וכפי שנהגה שנים רבות מפלגת העבודה. יתר על כן, במצע המדיני הלא רשמי שערכתי עבור יחימוביץ' ועל דעת עצמי - הצגתי את הכשל הבסיסי בניתוח מפה פוליטית חד-ממדית המתייחסת לרצף המדיני-בטחוני בלבד ולא לפחות לעוד רצף: חברתי-כלכלי או דתי-אזרחי.

שלי יחימוביץ'בטור מאוחר יותר, ניסתי להסביר מדוע יש לנער את הפנטזיה של גוש השמאל אודות "חששו של השמאל הישראלי מניפוץ הפנטזיה וניעור התוויות הישנות של שמאל וימין" והבאתי מובאות מטורי פובליציסטים כצבי בראל, אבי שילון וגבריאל מוקד לביסוס נימוקי.

עם זאת וללא ספק - מפלגת העבודה לא המריאה ואף הציגה מגמת ירידה במספר המנדטים וזאת עד להכרזתה החשובה (ויש לומר, המאוחרת משהו) של שלי יחימוביץ' כי לא תצטרף לממשלת נתניהו.


ובסופו של יום ולמרות כל הביקורת המושמעת, חייבים לשבח את שלי יחימוביץ' על דבוקתה בדרך שבחרה לעצמה ובכך להוות סמן לפוליטיקה חדשה ושונה מזו שהורגלנו אליה - במפלגת העבודה בפרט ובישראל בכלל.

שלי יחימוביץ'

כי תחת הובלת כיושבת הראש, קיימה מפלגת העבודה תהליך התחדשות רעיוני וארגוני – ועידה רעיונית ושיתוף החברים בגיבוש המצע, חידוש המוסדות וגיבוש רשימתה לכנסת והמשלבת ישן וחדש, ניסיון ורוח נעורים. ורק במפלגת העבודה ח"כים מצטיינים כשלי יחימוביץ' ואיתן כבל ניצבים ברשימתה לכנסת - לצד מובילי המחאה החברתית כסתיו שפיר, איציק שמולי ויוסי יונה וביחד עם דמויות ביטחוניות כפואד בן-אליעזר ועומר בר-לב ובשותפות עם נציגי המגזר הערבי כראלב מג'דלה ונדיה חילו ובליווי מי שמילאו תפקידי מפתח ציבוריים כיצחק הרצוג ואבישי ברוורמן ותוך הצמחת דור המשך מתוך שדרת המפלגה כחיליק בר, מיכל בירן ודני עטר ... וכל זאת, בצד הזרמת דם חדש, רענן וחדור אמונה לוהטת כמרב מיכאלי, מיקי רוזנטל, אראל מרגלית ושיתוף כוחות ותיקים כנחמן שי, משה מזרחי ונינו אבסדזה.

בהנהגת שלי יחימוביץ', מפלגת העבודה שכבר הוספדה מעל כול במה ועם מספר מנדטים חד-ספרתי, חזרה לעמדת הנהגת האופוזיציה והנה היחידה המציגה חלופה אמיתית לשלטון הימין בישראל ותוך הבטחת ייצוג מגדרי, מגזרי, רעיוני וגיאוגראפי ... כמובן שכל זאת יתאפשר – רק בתמיכה והסיוע הפעיל שלכם בקלפי וביום הבוחר.

אז בוא נתאחד סביב מי שמובילה אותנו ביושרה ובאמונה מלאה בצדקת דרכנו - דרכה של מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה."
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הבמה בטוויטר

The_Proletariat
The_Proletariat עמיר פרץ ומפלגת העבודה כבר הציגו תכנית מדינית-ביטחונית להסדר קבע. מילה זו מילה. @amirperetz @HavodaParty www.lab...
04:46PM Dec 12
The_Proletariat
The_Proletariat חברי וחברות מפלגת העבודה באזור השרון וסביבה, הינכן/ם מוזמנות/ים למפגש ועידה אזורי ושיח פתוח, יום א׳ 15.12.19 התכנסות בשעה 18:30 התחלה ב-19:00, רח' תע"ש 14, כפר סבא. לפרטים נוספים: tinyurl... מצפים לראותכן/ם! pic.twi...
09:12AM Dec 12
The_Proletariat
The_Proletariat חכ רויטל סויד מזמינה אתכם לכנס חירום שיתקיים ביום רביעי הבא 11.12 בשעות 10-12 באולם ירושלים בכנסת. בנושא:״שומרים על שלטון החוק״. אנו מצויים בימים בהם שלטון החוק, מערכת המשפט ובכירים בה נמצאים תחת מתקפה ישירה ומסוכנת. עלינו להשמיע קול רם וברור נגד מתקפות אלה, בטרם יהיה מאוחר מדי. pic.twi...
10:11AM Dec 10

העבודה בטוויטר

יצחק רבין - 2013 אוניברסיטת תל-אביב

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית