סקר הפריימריז הגדול

להצבעה

מי יהיה יו״ר העבודה?

הצביעו | השפיעו

האחד במאי שלי

Thank you for rating this article.

האחד במאי שלי, הוא זכרון מלא געגועים לימים אחרים, ימים בהם ידעו ההסתדרות ותנועת העבודה, להפגין את מלוא עוצמתם האירגונית והאידיאולוגית ברחובות הערים הגדולות ובעצרות חגיגיות.

האחד במאי שלי, הוא חג במובן המלא של המילה, חג העבודה הבינלאומי, חג לעובדים ולפועלים. דווקא בימים אלו כאשר העובדים נערכים למאבק כדי למנוע פגיעה בשכרם ובמעמדם כעובדים מאוגדים על רקע גזירות תקציב המדינה, דווקא במציאות העכשווית, שבה זכויות עובדים, תנאיהם הסוציאליים, שכרם ורווחתם, בין אם מדובר במפעל תעשייתי גדול או בין אם במשרד קטן, הם לא מובנים מאליהם, דווקא עכשיו מצווים כל שוחרי הדמוקרטיה להניף מחדש את דגל האחד במאי, להתגאות בו ולא להסתיר אותו ! יש להעביר את המסר לממשלת ישראל ולמעסיקים הפרטיים והציבוריים כאחד. העבודה המאורגנת היא נכס לחברה הישראלית, העבודה המאורגנת היא מחסום בפני חיים בעוני ובמחסור, העבודה המאורגנת איננה אוייב של המעסיקים, להיפך היא מביאה ליציבות ולתחושת אחריות משותפת לגורל מקום העבודה של העובד והמנהל כאחד. נכון, ניתן לראות מידי פעם גם מאפיינים שליליים במקומות עבודה בהם התרגלו ההנהלות להכנע לדרישות מוגזמות ולנורמות שליליות, אולם אין היוצא מן הכלל מעיד על הכלל, את השלילי יש לבער, את החיוב יש להדגיש ולהרחיב!

ראו מה קורה בעולם הגדול. במדינות אירופה המערבית כלכלות גדולות וחזקות, חוגגות את האחד במאי בעצרות המוניות ובמצעדים רועמים שמשדרים תקווה ורצון להאבק למען עתיד טוב יותר לעובדים ולמשפחותיהם.

ראשי ממשלות, גם מן הימין הכלכלי, מקיימים קבלות פנים חגיגיות לנציגי העובדים והאיגודים המקצועיים. התחושה היא שגם בעת משבר כלכלי, קיימת הערכה הדדית ורצון לעבוד ביחד למען יציאה מהמשבר.

גם אצלנו הגיע הזמן להחזיר עטרה ליושנה. אין לנו סיבה להמשיך ולהסתיר את חג העבודה הבינלאומי כאילו מדובר בדבר שיש להתבייש בו. יואילו ראשי ההסתדרות ותנועת העבודה, לזכור את הטוב שהיה, כדי שיוכלו להמשיך ולשפר את ההווה.

                                             הכותב מכהן: כיו"ר ההסתדרות העובדים הכללית בנגב

"התנ"ך הוא המנדט שלנו. התנך שנכתב על ידינו בשפתנו העברית ובארץ הזאת עצמה הוא־הוא המנדט שלנו"
דוד בן גוריון, מתוך עדותו בוועדת פיל 1937

הרשמה לעדכונים

סקר הפריימריז 2024

להצבעה

הסקר הגדול של המתמודדים ליו״ר

הצביעו | השפיעו

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-42,576
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 19.5.24, העבודה-מרצ עם 8 מנדטים (בראשות יאיר גולן), מרצ 4 והעבודה 0 מנדטים.
למעקב סקרים

יצחק רבין - 2014 B

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי