אחד במאי 2014 לפועל

Thank you for rating this article.

אחד במאי 2014 הוא יום חג וביותר מאשר במובן הפועלי ההיסטורי שלה.

כי לראשונה מזה שנים לא מעטות, לאדם העובד, לאזרח הפשוט, לשוליים החברתיים יש ייצוג אמיתי ואותנטי בכנסת ולא מתוך מפלגות נישה בעלות השפעה מועטה - אלא באמצעות מפלגה ראשית ומרכזית השואפת לשלטון.

אחד במאי

כי שיוויון חברתי אינו מגיע מתוך פילוג והתבצרות רעיונית ופוליטית, אלא מתוך שיתוף כלל הזרמים והסיעות בחברה הישראלית וריתמתם לעשייה משותפת והמייצרת איזון ולא קיטוב.

מפלגת העבודה מתהדרת בסיעת חברי כנסת פעילה ומחוייבת לרעיון הסוציאליסטי והעושה ימים כלילות בעבודה הפרלמנטרית שלה וכדי לקדם את מעמד העובד ואת מדינת הרווחה. ואם באחד במאי 2013, רשמתי על "התחדשות מפלגת העבודה" הרי שהיום כבר אפשר לקבוע בבטחה והמספרים לא משקרים: מפלגת העבודה הנה המפלגה החברתית ביותר בכנסת!

רבים לעגו לרשימה הרעננה של מפלגת העבודה, לחוסר נסיונה לכאורה ואפילו לפנים העלומות שבה. אבל והנה הוכיחו לנו נבחרי הציבור ששלחה המפלגה לכנסת כי עשייה זיספית במסדרונות הממשל וועדות הכנסת השונות יכולה להיות לחם חוקה של מפלגה שואפת שלטון, מצד אחד וכזו שאינה מוותרת על האידאה ועל החזון מצד שני. והמדדים שהציג המשמר החברתי, מוכיחים כי העבודה חוגגת את האחד במאי לאורך השנה והקדנציה כולה.

אז האחד במאי הנו חג הפועלים ובשנת 2014 יש להם אכן סיבה לחגוג - יש לפועל נציג בכנסת ישראל:

שלי יחימוביץ' שלא הפסיקה להרפות מהטייקונים גם כאשר זה לא היה פופולארי,

סתיו שפיר במאבקה הבלתי נלאה באוצר,

אבישי ברוורמן בועדת הכלכלה,

חיליק בר שבצד פעילותו החברתית המשיך להניף את דגל השלום והוכיח כי האחד אינו בא על חשבון השני,

איציק שמולי בפעילות למען השכבות החלשות,

איתן כבל הוא פשוט המחוקק החברתי ביותר,

מיכל בירן מובילה את הפעילות למען צעירים,

יצחק (בוז'י) הרצוג שמוביל ומנהיג את הסיעה החברתית ביותר,

מירב מיכאלי ועמדתה הבלתי מתפשרת לקידום והעצמת נשים ומיעוטים,

נחמן שי ומשה מזרחי ... ופואד גם!

יום חג זה, הנו תוצר של תהליך ארוך שנים של שיקום הצד הרעיוני והערכי במפלגת העבודה שעבר דרך ועידה רעיונית ושותפות לדרך עם ההסתדרות הכללית, המחאה החברתית של קיץ 2011 (שהיו שותפים לה מי שמכהנים כיום כח"כים מטעם העבודה - סתיו שפיר ואיציק שמולי) שדחפה את התאגדויות העובדים והפכה אותן לחזון נפרץ!

אסיים בקריאת חברים - אין כמו האינטרנציונאל, בנוסח המקור של שלונסקי או המאוחר של חיים חפר להפיח רוח מחודשת בשאיפה לחברה טובה וצודקת יותר וטור אחד במאי 2013.

מפלגה שרוצה להתמודד על השלטון לא יכולה להיות מפלגה לא דמוקרטית. ההיסטוריה לא משקרת. מעולם לא כבשה רשימה פרטית, של איש כזו או אחר, את השלטון בישראל.
מרב מיכאלי, 24.1.2021

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.
יצחק רבין - ידיעות אחרונות

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי