אחד במאי 2014 לפועל

דירוג משתמשים: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active
 

אחד במאי 2014 הוא יום חג וביותר מאשר במובן הפועלי ההיסטורי שלה.

אחד במאיכי לראשונה מזה שנים לא מעטות, לאדם העובד, לאזרח הפשוט, לשוליים החברתיים יש ייצוג אמיתי ואותנטי בכנסת ולא מתוך מפלגות נישה בעלות השפעה מועטה - אלא באמצעות מפלגה ראשית ומרכזית השואפת לשלטון.

כי שיוויון חברתי אינו מגיע מתוך פילוג והתבצרות רעיונית ופוליטית, אלא מתוך שיתוף כלל הזרמים והסיעות בחברה הישראלית וריתמתם לעשייה משותפת והמייצרת איזון ולא קיטוב.

מפלגת העבודה מתהדרת בסיעת חברי כנסת פעילה ומחוייבת לרעיון הסוציאליסטי והעושה ימים כלילות בעבודה הפרלמנטרית שלה וכדי לקדם את מעמד העובד ואת מדינת הרווחה. ואם באחד במאי 2013, רשמתי על "התחדשות מפלגת העבודה" הרי שהיום כבר אפשר לקבוע בבטחה והמספרים לא משקרים: מפלגת העבודה הנה המפלגה החברתית ביותר בכנסת!

רבים לעגו לרשימה הרעננה של מפלגת העבודה, לחוסר נסיונה לכאורה ואפילו לפנים העלומות שבה. אבל והנה הוכיחו לנו נבחרי הציבור ששלחה המפלגה לכנסת כי עשייה זיספית במסדרונות הממשל וועדות הכנסת השונות יכולה להיות לחם חוקה של מפלגה שואפת שלטון, מצד אחד וכזו שאינה מוותרת על האידאה ועל החזון מצד שני. והמדדים שהציג המשמר החברתי, מוכיחים כי העבודה חוגגת את האחד במאי לאורך השנה והקדנציה כולה.

אז האחד במאי הנו חג הפועלים ובשנת 2014 יש להם אכן סיבה לחגוג - יש לפועל נציג בכנסת ישראל:

מפלגת העבודהשלי יחימוביץ' שלא הפסיקה להרפות מהטייקונים גם כאשר זה לא היה פופולארי,

סתיו שפיר במאבקה הבלתי נלאה באוצר,

אבישי ברוורמן בועדת הכלכלה,

חיליק בר שבצד פעילותו החברתית המשיך להניף את דגל השלום והוכיח כי האחד אינו בא על חשבון השני,

איציק שמולי בפעילות למען השכבות החלשות,

איתן כבל הוא פשוט המחוקק החברתי ביותר,

מיכל בירן מובילה את הפעילות למען צעירים,

יצחק (בוז'י) הרצוג שמוביל ומנהיג את הסיעה החברתית ביותר,

מירב מיכאלי ועמדתה הבלתי מתפשרת לקידום והעצמת נשים ומיעוטים,

נחמן שי ומשה מזרחי ... ופואד גם!

יום חג זה, הנו תוצר של תהליך ארוך שנים של שיקום הצד הרעיוני והערכי במפלגת העבודה שעבר דרך ועידה רעיונית ושותפות לדרך עם ההסתדרות הכללית, המחאה החברתית של קיץ 2011 (שהיו שותפים לה מי שמכהנים כיום כח"כים מטעם העבודה - סתיו שפיר ואיציק שמולי) שדחפה את התאגדויות העובדים והפכה אותן לחזון נפרץ!

אסיים בקריאת חברים - אין כמו האינטרנציונאל, בנוסח המקור של שלונסקי או המאוחר של חיים חפר להפיח רוח מחודשת בשאיפה לחברה טובה וצודקת יותר.

הרשמה לעדכונים

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה."
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי