סקר, העבודה לאן?

להצבעה

כי תיכף יהיה מאוחר מדי

הצביעו | השפיעו

רעיון שתי המדינות לא מת, נדרשת תוכנית הפרדה

Thank you for rating this article.

רעיון שתי המדינות לא מת, אני מחוייב לו, אנחנו מחוייבים אליו, אבל בואו נהיה מציאותיים: הוא לא יקרה מחר.

יצחק הרצוגלפני שמדברים על שלום, צריך ביטחון עכשיו. נגביר את הביטחון באמצעות תכנית ההפרדה.

אני רוצה להיפרד מכמה שיותר פלסטינים - כמה שיותר מהר.

בנאומי הערב בכנס של ה-INSS הצגתי את תכנית ההפרדה שאני מאמין בה. אנחנו כאן - הם שם. זו האלטרנטיבה היחידה לכישלון בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל. אלטרנטיבה חזקה שרוב העם מאמין בה (פייסבוק 19.1.16).

 

 

רעיון שתי המדינות לא מת, אני מחוייב לו, אנחנו מחוייבים אליו, אבל בואו נהיה מציאותיים: הוא לא יקרה מחר.לפני שמדברים על שלום, צריך ביטחון עכשיו. נגביר את הביטחון באמצעות תכנית ההפרדה.אני רוצה להיפרד מכמה שיותר פלסטינים - כמה שיותר מהר.בנאומי הערב בכנס של ה-INSS הצגתי את תכנית ההפרדה שאני מאמין בה. אנחנו כאן - הם שם. זו האלטרנטיבה היחידה לכישלון בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל. אלטרנטיבה חזקה שרוב העם מאמין בה.

‎Posted by ‎יצחק (בוז'י) הרצוג - Isaac Herzog‎ on‎ יום שלישי 19 ינואר 2016

 65% מהציבור תומך בהפרדות

"65% מהציבור בעד תוכנית ההפרדה שלי. כך קובע סקר פאנלס פוליטיקס שבוצע לבקשתנו ומתפרסם הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

רוב הציבור מאמין שצריך לצאת מהקיפאון. רוב הציבור רוצה יוזמה ולא מוכן יותר לשמוע על דיונים ומסיבות עיתונאים. הציבור רוצה ביטחון (לכתבה המלאה: http://goo.gl/UwX6xD).

כשנכנסים לפרטי הסקר מגלים ש-65% מסכימים שיש ליצור הפרדה באמצעות גדר כצעד ראשון בדרך להסכם, 75% מסכימים שצריך לכנס ועידת ביטחון אזורית בהשתתפות מדינות ערב המתונות.
68% שחלק גדול מהם הגדירו את עמדתם הפוליטית כ"ימין מתון" ו"מרכז" הסכימו שיש לתת הקלות לפלסטינים בשטחי הרשות ולהדק את השת"פ הביטחוני כדי להשיג רגיעה ..." (פייסבוק 5.2.16).

עם נשיא צרפת

"אתמול בפגישה מעמיקה שנמשכה למעלה מן המתוכנן בארמון האליזה, הצגתי בפני נשיא צרפת François Hollande ושר החוץ שלה Laurent Fabius את תוכניתי להפרדה בינינו לבין הפלסטינים. מדינות העולם חייבות להתמודד עם המציאות. כרגע הדבר הדחוף ביותר הוא להיפרד. זה צעד הכרחי לביטחון אזרחי ישראל. זה צעד הכרחי לקידום חזון שתי המדינות בו אני מאמין בכל ליבי.

הולנד ופביוס העלו שאלות מורכבות על עתיד האזור ועל נכונותה של ישראל ללכת לצעדים מרחיקי לכת. גם הם מבינים שאנחנו תקועים. גם הם מבינים שהקיפאון הזה דוקר אותנו.

הודיתי להם מעומק הלב על העמידה האיתנה לצידם של יהודי צרפת. זו קהילה חזקה שעוברת ימים לא פשוטים אבל יודעת שיש לה אוזן קשבת אמיתית בארמון האליזה וסולידריות ללא גבול בישראל.

המלחמה בטרור היא מלחמה משותפת. קשה וכואבת ומשותפת לנו ולצרפתים. הם יודעים שהטרור מאיים על העולם כולו. והתראתי בפניהם שהחלטות האיחוד האירופי בנוגע לסימון מוצרים וההחלטות החד צדדיות נגד ישראל אותן מנסה צרפת לקדם באו"ם משרתות את שונאי ישראל ולא מקדמות את השלום. אין להן טעם. הן רק מרחיקות אותנו מהיעד. רק הפרדה מוחלטת בינינו לבין הפלסטינים תבטיח ביטחון ותסלול בבוא הזמן את הדרך להשלמה והסדרי קבע" (פייסבוק, 23.1.16).

"ישראל היא המקום היחיד עלי אדמות שבו יש ליהודים אפשרות לעצב את החיים הציבוריים שלהם על־פי האידאלים המסורתיים שלהם"
אלברט איינשטיין, נאום לפני הידידים של האוניברסיטה העברית 1954

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.
יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי