סקר הפריימריז הגדול

להצבעה

מי יהיה יו״ר העבודה?

הצביעו | השפיעו

רעיון שתי המדינות לא מת, נדרשת תוכנית הפרדה

Thank you for rating this article.

רעיון שתי המדינות לא מת, אני מחוייב לו, אנחנו מחוייבים אליו, אבל בואו נהיה מציאותיים: הוא לא יקרה מחר.

יצחק הרצוגלפני שמדברים על שלום, צריך ביטחון עכשיו. נגביר את הביטחון באמצעות תכנית ההפרדה.

אני רוצה להיפרד מכמה שיותר פלסטינים - כמה שיותר מהר.

בנאומי הערב בכנס של ה-INSS הצגתי את תכנית ההפרדה שאני מאמין בה. אנחנו כאן - הם שם. זו האלטרנטיבה היחידה לכישלון בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל. אלטרנטיבה חזקה שרוב העם מאמין בה (פייסבוק 19.1.16).

 

 

רעיון שתי המדינות לא מת, אני מחוייב לו, אנחנו מחוייבים אליו, אבל בואו נהיה מציאותיים: הוא לא יקרה מחר.לפני שמדברים על שלום, צריך ביטחון עכשיו. נגביר את הביטחון באמצעות תכנית ההפרדה.אני רוצה להיפרד מכמה שיותר פלסטינים - כמה שיותר מהר.בנאומי הערב בכנס של ה-INSS הצגתי את תכנית ההפרדה שאני מאמין בה. אנחנו כאן - הם שם. זו האלטרנטיבה היחידה לכישלון בשמירה על ביטחון אזרחי ישראל. אלטרנטיבה חזקה שרוב העם מאמין בה.

‎Posted by ‎יצחק (בוז'י) הרצוג - Isaac Herzog‎ on‎ יום שלישי 19 ינואר 2016

 65% מהציבור תומך בהפרדות

"65% מהציבור בעד תוכנית ההפרדה שלי. כך קובע סקר פאנלס פוליטיקס שבוצע לבקשתנו ומתפרסם הבוקר ב'ידיעות אחרונות'.

רוב הציבור מאמין שצריך לצאת מהקיפאון. רוב הציבור רוצה יוזמה ולא מוכן יותר לשמוע על דיונים ומסיבות עיתונאים. הציבור רוצה ביטחון (לכתבה המלאה: http://goo.gl/UwX6xD).

כשנכנסים לפרטי הסקר מגלים ש-65% מסכימים שיש ליצור הפרדה באמצעות גדר כצעד ראשון בדרך להסכם, 75% מסכימים שצריך לכנס ועידת ביטחון אזורית בהשתתפות מדינות ערב המתונות.
68% שחלק גדול מהם הגדירו את עמדתם הפוליטית כ"ימין מתון" ו"מרכז" הסכימו שיש לתת הקלות לפלסטינים בשטחי הרשות ולהדק את השת"פ הביטחוני כדי להשיג רגיעה ..." (פייסבוק 5.2.16).

עם נשיא צרפת

"אתמול בפגישה מעמיקה שנמשכה למעלה מן המתוכנן בארמון האליזה, הצגתי בפני נשיא צרפת François Hollande ושר החוץ שלה Laurent Fabius את תוכניתי להפרדה בינינו לבין הפלסטינים. מדינות העולם חייבות להתמודד עם המציאות. כרגע הדבר הדחוף ביותר הוא להיפרד. זה צעד הכרחי לביטחון אזרחי ישראל. זה צעד הכרחי לקידום חזון שתי המדינות בו אני מאמין בכל ליבי.

הולנד ופביוס העלו שאלות מורכבות על עתיד האזור ועל נכונותה של ישראל ללכת לצעדים מרחיקי לכת. גם הם מבינים שאנחנו תקועים. גם הם מבינים שהקיפאון הזה דוקר אותנו.

הודיתי להם מעומק הלב על העמידה האיתנה לצידם של יהודי צרפת. זו קהילה חזקה שעוברת ימים לא פשוטים אבל יודעת שיש לה אוזן קשבת אמיתית בארמון האליזה וסולידריות ללא גבול בישראל.

המלחמה בטרור היא מלחמה משותפת. קשה וכואבת ומשותפת לנו ולצרפתים. הם יודעים שהטרור מאיים על העולם כולו. והתראתי בפניהם שהחלטות האיחוד האירופי בנוגע לסימון מוצרים וההחלטות החד צדדיות נגד ישראל אותן מנסה צרפת לקדם באו"ם משרתות את שונאי ישראל ולא מקדמות את השלום. אין להן טעם. הן רק מרחיקות אותנו מהיעד. רק הפרדה מוחלטת בינינו לבין הפלסטינים תבטיח ביטחון ותסלול בבוא הזמן את הדרך להשלמה והסדרי קבע" (פייסבוק, 23.1.16).

"עלינו להיכון למלחמה כאילו היא בלתי נמנעת ולחתור לשלום כאילו הוא בהישג יד"
יגאל אלון

הרשמה לעדכונים

סקר הפריימריז 2024

להצבעה

הסקר הגדול של המתמודדים ליו״ר

הצביעו | השפיעו

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-42,576
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 19.5.24, העבודה-מרצ עם 8 מנדטים (בראשות יאיר גולן), מרצ 4 והעבודה 0 מנדטים.
למעקב סקרים

יצחק רבין - 2013 שלום עכשיו

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי