תוכנית הפרדות מהפלסטינים

Thank you for rating this article.

עומר בר-לבהתכנית הזו היא לא פתרון קסמים, כי אין אחד כזה, אני מבין שיהיו כמה שיחלקו עלי אבל אני לא מוכן להפקיד את עתיד מדינת ישראל היהודית והדמוקרטית בכפם של הפלסטינים.

התכנית הזו לא מצריכה שיתוף פעולה של אף אחד, כי אני מאמין שאנחנו מספיק חזקים כדי לעשות זאת לבד כדי לשמור על ישראל יהודית ודמוקרטית.

לתכנית קוראים ההיפרדות, והיא מבוססת על ארבע נקודות (הפייסבוק של בר-לב):

1. הפסקה מיידית של הבניה מחוץ לגושי ההתנחלויות (ולא רק הקפאה, כי כמו שאמא שלי לימדה אותי את הקפוא אפשר להפשיר)
2. העברת חוק פינוי-פיצוי מרצון בכנסת בתוך 6 חודשים (ע"פ סקרים 30% מהמתנחלים מחוץ לגושים היו מוכנים לעשות זאת מחר, אם ככה, בואו נקדם מהלך)
3. הרחבת שטחי B שיכללו אזורים נוספים משטחי C (אך ורק בהתחשב בצורכי הביטחון שמציבים צה"ל והשב"כ, שעל שיקול דעתם אני סומך לחלוטין. אם זה מתאפשר, לפלסטינים יהיה קצת יותר אוויר לנשימה, ואני רוצה להזכיר לכם ששטחי B אומרים שליטה אזרחית שלהם ובטחונית שלנו).
4. הפסקת אש ושלב ראשון לקראת פירוז תמורת פיתוח של עזה (שמותנה ב-12 חודשים של שקט בלי טפטופים ובלי סימני שאלה).

נפגשתי הערב עם כמה מבכירי התקשורת הצרפתית. דיברתי איתם על שלושת הדברים הרלוונטים ביותר לעת הזו (פייסבוק, 18.1.16):
1. ההיפרדות שלנו מהפלסטינים שכוללת את ארבעת הצעדים שביכולתינו ליישם כבר מחר בבוקר, ללא אישור או תנאי מאף אחד אחר.
2. הסכם המעצמות מול איראן והסרת הסנקציות מעליה לפני יומיים. אם איראן השמידה את השבעה טון אורניום ונשארו לה רק שלוש מאות ק"ג, ואם פרקה את התשעה עשר אלף צנטריפוגות ונשארו לה ששת אלפים - האיום הגרעיני על ישראל פחת. קיימים על ישראל איומים רבים, וזה לא סוד, אך מסע ההפחדה שנתניהו ושריו מקדמים בתקשורת הוא מגוחך. ההסכם עם איראן נחתם לצערנו ללא נוכחות נתניהו בחדר המשא ומתן.
3. המלחמה שמנהלות המעצמות מול דאע"ש, והאם ישראל צריכה להתערב? במקרה הנוכחי, אני מאמין כי המשפט "האויב של האויב שלי הוא חבר שלי" לא תופס. מדינת ישראל צריכה לבחור את הקרבות שלה.

אתם מוזמנים להיכנס ללינק הזה כדי לקרוא את התוכנית במלואה.

"דור מחדש ויוצר איננו זורק אל גל האשפה את ירושת הדורות. הוא בוחן ובודק, מרחיק ומקרב ויש שהוא נאחז במסורת הקיימת ומוסיף עליה"
ברל כצנלסון, מקורות לא אכזב - דבר 1934

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.
יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי