אני נגד הכניסה לממשלת נתניהו

Thank you for rating this article.

אני נגד הכניסה לממשלת נתניהו.

מיכל בירןאנחנו מכירים את ראש הממשלה לא מאתמול, המדיניות שהוא מוביל בעשור האחרון הפוכה לחלוטין מתפיסת העולם המדינית, הכלכלית והחברתית של מפלגת העבודה. כניסה לקואליציה ללא התחייבות על חידוש המו"מ וללא מרחב השפעה אמיתי היא מיותרת ומקטינה את היכולת שלנו להוות אלטרנטיבה משמעותית. אסור לנו להיות עלה התאנה של נתניהו.

אני גם יכולה להבין את חבריי שהדיבורים על משא ומתן משיב להם ניצוץ של תקווה ומדמיינים את הרחבת יכולת ההשפעה שלנו על עתיד המדינה, אך אסור לשכוח שכבר היינו בדיוק בסרט הזה מול אותו הנתניהו. בסוף הכל חוזר אליו, הוא ראש הממשלה, הוא מכתיב המדיניות ובתוך הקואליציה שלו נצטרך להתיישר למדיניות שלו. מדיניות של חוק העמותות, מדיניות של מתווה הגז מבית נתניהו את תשובה, מדיניות של חוק ההדחה.

רגע לפני תחילת מושב הקיץ אנחנו צריכים לשים סוף סוף את הסאגה המתמשכת הזו מאחורינו, לאחד שורות ולפעול בכל הכוח לבניית אלטרנטיבה ולהיאבק בכל הכוח בממשלה הרעה הזאת.

======

מהפייסבוק של ח"כ בירן

"האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה הישראלית. יש לגנות אותה להוקיע אותה לבודד אותה. זו לא דרכה של מדינת ישראל. בדמוקרטיה יכולות להיות מחלוקות אך הכרעה תהיה בבחירות דמוקרטיות ..."
יצחק רבין, נאומו האחרון 4 בנובמבר 1995

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי