לשקול רשימה משותפת של העבודה ומרצ במקרה ששתי המפלגות ימצאו בסכנת אחוז החסימה

Thank you for rating this article.

ספק אם האיחוד של בני גנץ ובוגי יעלון יחזיק מעמד אבל אין ספק שהוא עלול לייצר סחף בדומה לבחירות 2015.

תזכורת קטנה לשוכחים: בבחירות 2015 הדו קרב בין המחנה הציוני לליכוד הוביל חלק מאנשי מרצ להצביע בסקרי המנדטים דאז עבור המחנה הציוני ושם את מרצ בסכנת אחוז החסימה. הסכנה הייתה כל כך אמיתית עד שאפילו במחנה הציוני ובמפלגת העבודה פעלו להציל את מרצ.

בימים כתיקונם אני סבור שהעבודה ומרצ אינן צריכות לרוץ ביחד וזה עלול לגרום נזק לשתי המפלגות מאשר תועלת, ומאמרי הקודמים כאן יעידו על כך שאני רחוק ממרצ ומהצד השמאלי יותר של העבודה, אבל במצב הנוכחי במידה ואכן הסקרים הבאים יוכיחו שיש סחף לכיוון בני גנץ המהלך הזה הוא בלתי נמנע. בלעדי מהלך כזה השמאל הציוני על גווניו הרבים עלול למצוא את עצמו לראשונה בתולדות הדמוקרטיה הישראלית ללא ייצוג בכנסת ועלול להיווצר ואקום בכנסת ובדמוקטיה הישראלית.

הרשימה המשותפת הזו תהיה רק לבחירות לכנסת הנוכחית ולאחר הבחירות שתי המפלגות צריכות לחשוב על אסטרטגיה משותפת שתאפשר לשתיהן לחזור לרוץ בנפרד ולהיבחר לכנסת ה22 בנפרד. וכך נוכל להשיב מצביעים שעלולים להתאכזב מבני גנץ ולחזור למפלגת עבודה במהלך כהונת הכנסת ה21. 

 

הרשמה לעדכונים

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה."
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין - 2013 אוניברסיטת תל-אביב

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי