תכנית להבראת המשק מנזקי נגיף הקורונה

Thank you for rating this article.

כל זמן שיהיה אחוז אבטלה גבוה בישראל, לא נוכל לומר שיצאנו מהמשבר.

כדי לצאת מהמשבר אנחנו צריכים לייצר 138 אלף משרות חדשות עד סוף 2021. ליעד הזה נגיע לאחר שתיושם התכנית שהצגתי להבראת המשק הישראלי מנזקי נגיף הקורונה.

עיקרי התכנית כוללים:
*מענקים למעסיקים עבור קליטת חוזרים מחל״ת - בתעשייה ובהייטק.
*עידוד העסקת עובדים מאוכלוסיות מיוחדות.
*מענקים להקמת מפעלים חדשים והרחבת מפעלים קיימים.
*הגדלת קרן ההלוואות בערבות המדינה.
*מיזמי מימון אשראי חוץ בנקאי.
*הדרכות וליווי עסקי.
* העדפת תוצרת הארץ.

היעד הברור שלנו הוא הורדת שיעור האבטלה והדרך היא השקעה של המדינה בכלכלה ובעיקר בעובדים ובמעסיקים. זה תפקידנו כממשלה, כנבחרי ציבור, לתת גיבוי ופתרונות, וכך אני מתכוון לפעול.

‏בנוסף כפי שאמרתי מיום שנכנסתי לתפקידי כשר הכלכלה יש ליישם את המודל הגרמני בו המעסיק ממשיך לשלם את שכרם של עובדיו ומקבל חלק משכר העובד מהמדינה ע״פ החלק היחסי וכך מבטיחים את התגמול לעובדים ואת היכולת להחזיר את העסק לפעילות מחדש במהירות. כמו כן אנחנו ממשיכים לקדם את נושא דמי האבטלה לעצמאיים.

אנחנו ניתן תקציבים, מענקים, הכשרות מקצועיות וליווי עסקי, נדרוש שגורמי המדינה יקנו תוצרת הארץ, נעשה כל צעד בכדי שכלכלת המדינה תתאושש ובכדי שכל אחד ואחת מהעובדים והעצמאים יוכלו להתפרנס בכבוד.

זו כלכלה אנושית, זו המשימה שלי.

"גוש אמונים היא סרטן לרקמה הדמוקרטית של מדינת ישראל. תופעה של גוף שלוקח את החוק לידיים. מעטים המקרים בתולדות היהדות, שחבורה פרועה שכזאת נוטלת לעצמה מנדט בשם שמים, ופורצת אל הרחובות בגסות רוח להטיל אימה וטרור. התביישתי שאנחנו יכולים להידרדר לשפל כזה"
יצחק רבין, פנקס שירות, 1976

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין 1922-1995

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי