בקשה להצבעה על פרישה מהממשלה ה-35 בועידת המפלגה

Thank you for rating this article.

מתוקף היותי שליש מסיעת מפלגת העבודה ועל יסוד סעיף 141 בחוקת המפלגה, ובהיעדר לשכת מפלגה, אבקש להוסיף לסדר יומה של הוועידה דיון והחלטה בדבר פרישה מהממשלה ה-35 על רקע כישלון תפקודה מיומה הראשון והרס הדמוקרטיה בידי ראש הממשלה ושותפיו.

הנדון: תוספת לסעיף סדר היום ועידת המפלגה

בהמשך לזימון ועידת המפלגה לטובת דיון בביטול המנגנון הדמוקרטי לקביעת נציגי המפלגה במוסדות הלאומיים, ומבלי להתייחס לחומרת הצעה זו, אבקש להוסיף על סדר יומה של הוועידה נושא נוסף.

מתוקף היותי שליש מסיעת מפלגת העבודה ועל יסוד סעיף 141 בחוקת המפלגה, ובהיעדר לשכת מפלגה, אבקש להוסיף לסדר יומה של הוועידה דיון והחלטה בדבר פרישה מהממשלה ה-35 על רקע כישלון תפקודה מיומה הראשון והרס הדמוקרטיה בידי ראש הממשלה ושותפיו.

ממשלת ישראל ה-35 הוקמה בחטא ובמסווה של טיפול במגפת הקורונה. מאז הקמתה ועד היום לא ראינו אחדות אלא כיפופי ידיים הדדיים בין חלקי הממשלה ובעיקר, אי-טיפול במשבר הקורונה והמשבר הכלכלי שצמוד אליו.

למעשה, תחת הממשלה הזו נקלעה ישראל למשבר הבריאותי והכלכלי הגדול בתולדותיה, וניהולו הכושל מחמיר אותו בכל יום שעובר, כרוך בפגיעה בדמוקרטיה שלנו ומביא לירידה נוספת של אמון הציבור במגרש הפוליטי בכלל. מעט מאוד, מעט מדי, מהמילים היפות שנחתמו בין מפלגת העבודה לסיעת כחול לבן יגיעו לכדי מימוש. בתוך הממשלה המזיקה הזאת, יש למפלגת העבודה אפס השפעה.
במקום זה תמשיך מפלגת העבודה לשמש כחבל ההצלה ונותני הלגיטימציה לנאשם נתניהו ומפלגתו.

נכבדי, אבקשך לשים לב כי בהיעדר מרכז ולשכת מפלגה נקבע בהוראת שעה כי הועידה תתפקד כמרכז ולשכת המפלגה. בהתאם לכך והזכות השמורה לי מתוקף היותי חברת סיעת העבודה ושליש מסיעתה, אבקש להעלות את הנושא לדיון בוועידת המפלגה הקרובה.

מרב מיכאלי

בהערכה רבה,
ח"כ מרב מיכאלי, מפלגת העבודה הישראלית

הרשמה לעדכונים

"העבודה הראשונה העומדת עתה לפני האנושות היא עבודה של חינוך עצמי. חינוך מתוך עצם החיים מתוך עצם עבודת החיים חינוך בחיים של יצירה על ידי חיים של יצירה .... יסוד החינוך הזה איננו הכרת הזכות כי אם הכרת האחריות ... האחריות והיצירה הן מותר האדמה מיתר בעלי החיים. ליצור ודע רק האדם ורק האדם יודע את טעם היצירה את שמחת היצירה ואת אורה העליון. וכן רק האדם המכיר והמשיג את איחודו המוחלט עם החיים והעולם מכיר ומשיג את אחריותו לכל החיים והעולם ... עצם רגש האחריות ... מעמידה את החיים האנושיים על יסוד של יצירה ושל חירות עליונה"
א.ד. גורדון, האדם והטבע עמוד 313-314

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי