ההגיון של שר הביטחון

Thank you for rating this article.
בין שתי ספינות עובר קו של הגיון אחד.

הרי לכם סיפור על אדם, מוכשר ובעל ניסיון, את אומץ ליבו הוכיח בעבר.רבים הלכו אחריו מתוך אמונה עיוורת בידיעה שיובילם לחוף מבטחים.

אירוע מכונן כלשהוא פגע באיש והשאיר אותו מצולק ומריר. רדוף יצר נקמה דולק האיש אחרי מי שפגע בו ואינו רואה יותר את העולם סביבו.

 אם יש ספק לקוראים במי מדובר עליהם לדעת שבארבע שורות נעשה ניסיון לתמצת את סיפורו של אחאב, רב החובל של ה"פקווד", אניית ציד לווייתנים. הספר "מובי דיק" של הרמן מלוויל, מתאר מסע שבו כל המלחים, האוניות ואפילו האוקיינוסים משמשים כתפאורה לקיבעונו של אחאב ושאיפתו האובססיבית לפגוע באויבו הגדול. אויב שכלל אינו מאיים על איש אלא רק על יוקרתו של הקברניט.

 אם בהרפתקאות חפצנו הרי שסידרת הטלוויזיה והסרטים "מסע בין כוכבים" גם היא מתארת את קורותיו של מפקד ספינה. הפעם אלו מסעות הספינה "אנטרפרייז" והקפטיין האמיץ קירק. בהמשך זהו הקפטיין האמיץ פיקארד אך מטרות המסע נשארות קבועות מתוקף תכנון לטווח ארוך ובסיס אידיאולוגי- התפתחות ושימור המין האנושי.

 צריך לדעת שר הביטחון כי אם בלווייתן שלו הוא נלחם, עליו לזכור כי מספינתו של אחאב נותר רק ישמעאל וגם זאת כדי להזהיר מפני אנשים המוכנים להקריב הכול כדי לנצח בקרב אישי. אם ברצונו להעז ולהגיע למחוזות שטרם הגענו אליהם הרי טוב יעשה אם יכיר בעובדה כי החללית "אנטרפרייז" שרדה במציאות המדומה בזכות החלפתם של קברניטים ובמציאות שלנו בזכות הפופולאריות שלה- גם כשזה מדע בדיוני זה צריך להיראות הגיוני.

"הגשמת האידאה איפוא באופן חלקי היא יותר חשובה לנו מאשר מלחמה עקשנית בעד התפיסה האבסולוטית של הרעיון"
פנחס לבון, גורדוניה - חוב. ט' יוני 1929 עמ' 21-22

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין 2016 - תזכור

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי