פניה אל המתנדנדים בבחירות ליושב-ראש

Thank you for rating this article.

ישראל עומדת בפני אתגרים ואיומים רציניים – אבל גם בפני הזדמנות למנהיגות אחרת. רגע לפני שהולכים לבחור יושב ראש חדש למפלגה, אני מבקש כמה דקות מזמנך. 

המורשת של תנועת העבודה היא ברורה. אנו חייבים לדעת להתמודד גם עם התרחבות הפערים החברתיים הגורמים לאנשים סבל ברמה היום-יומית  וגם עם התקווה האבודה להסדר מדיני והאפשרות לאינתיפאדה שלישית כי שני הדברים מאיימים על קיומנו בארץ הזו. בכוונתי לאחד את המפלגה ולתת לציבור תקווה גם במאבק למען הצדק החברתי וגם במאבק למען השלום!

 

לא כל המועמדים חושבים כמוני. ישנם כאלה המתמקדים רק בצד החברתי ואינם מתכוונים לעסוק באופן שבו נגיע להסדרים מדיניים ולביטחון. זוהי טעות קשה בשיקול הדעת למי שרוצה להיות מנהיג בישראל בתקופה כל כך הרת גורל. איננו יכולים להתעלם מהיותנו תחת איום חיצוני ומכך שהשגת הסדר עם הפלסטינאים חיוני לביטחוננו ולקיומה של מדינת ישראל! איננו יכולים להתעלם מתרומתו של אופק מדיני להפניית יותר משאבים לחברה ולרווחה. יצחק רבין לימד אותנו שזה אפשרי ב- 92. 

 

במשך 4 שנים כשר רווחה טיפלתי בכל אלו שמתחת לראדאר של כולנו - ניצולי השואה, הגמלאים, חד הוריות, ילדים בסיכון, בעלי מוגבלויות. בשבועות האחרונים אני מסתובב במאהלים ברחבי הארץ – בת"א, בירושלים, בשדרות, בראשון לציון, בעפולה ובמקומות רבים נוספים. יש ציבור גדול שמבין עתה שמפלגת העבודה בראשותי היא התקווה לשינוי חברתי. אך כולנו צריכים להיות שם ביחד! לכן בעת הזו אנו צריכים מנהיג שיודע לאחד ולא פלגנות וסכסוכים שעלולים להוביל להתפרקותה של המפלגה.אני יודע כיצד לעשות זאת ואני היחיד שיצליח להביא את כל המועמדים לעבוד ביחד.

 

טעיתי כשלא עזבתי את ממשלת נתניהו מוקדם יותר. ברצוני להיות ברור לגבי העתיד -מפלגת העבודה בראשותי לא תצטרף לממשלת ימין! זוהי התחייבות מבחינתי. 

 

אתם יכולים לסמוך עליי, אתם יכולים לבנות עליי. כיו"ר העבודה אני מתכוון לקחת אחריות על שני האתגרים העומדים בפני ישראל – צדק חברתי וקידום הסדר מדיני ולמקד את כל העוצמות בהבאת שינוי. שינוי שיחזיר לכולנו את התקווה! 

 

אני מזמין אתכם כולכם להיות שותפים שלי בעשייה הזו. בואו להצביע בבחירות שייערכו ביום שני ה- 12 בספטמבר.

 

"עם לא יזכה לחירות אם לא יבטיח חרות שכניו"
קארל מרקס

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 10.6.24, העבודה-מרצ עם 9 מנדטים, בראשות יאיר גולן
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי