עוד נצחון כזה ואבדנו!

Thank you for rating this article.

עוד ניצחון כמו של קדימה ואבדנו!

היכן הימים שמפלגת פועלי ארץ ישראל קבלה מעל 50 מנדטים ? ואם אחדות העבודה ומפ"ם הייתה קואליציה גם הליכוד בראשות שרון למיטב ידיעתי קיבל למיטב זכרוני 40 מנדטים לפחות !שזה כשליש מחברי הכנסת ! אז נכון ש-28 זה יותר 27 אבל מתוך 120 ההפרש הוא פחות מאחוז! אז קדימה עלתה

בפחות מאחוז הליכוד אמנם הכפיל את כוחו שגם זה כשלעצמו השיג אבל מי שלקח לו את הניצחון זה ליברמן, אילו נתניהו היה מנהל קמפיין שללי שכול קול לליברמן זה קול לציפי הוא היה ללא ספק עובר את ה-30 מנדטים אבל גם אז זה לא היה לא היה ניצחון ממש! אגב גם בימי בן גוריון לוי אשקול גולדה ויצחק רבין עם מפלגה מרכיבת ממשלה של מעל 40 מנדטים נפלו ממשלות ! בגלל איזה חילול שבת או

משהוא כזה .

זה מזכיר לי את ימי הבחירות האישיות של בנימין נתניהו ואהוד ברק , ושרון הראשונה נבחרו ראשי ממשלה כמעט ללא מפלגה ! אני לא חושב שיש בין הליכוד קדימה והעבודה הבדלים עצומים באידיאולוגיה. כולם מבטיחים שיעזרו לחלשים ! מאין סוציאל דמוקרטיה כולם מסכימים בגדול לשתי מדינות לשני העמים אם כי ביבי מבקש יותר צעדים בוני אמון מהפלסטינאים קדימה והעבודה מסתפקות בפחות! כולם מבינים שמדינה דו לאומית זה סופינו הליכוד הוא לא מפלגה כתומה זאת רואים ממאבקו של ביבי בפיגלין.

לכן אני מציע ממשלה רחבה שתוכל להתמודד אם בעיותיה של המדינה ממשלת שיתוף . שאף אחד לא יתהדר בניצחון כי לא היה כאן ניצחון של ממש!  קדימה עלתה בסך הכול במנדט אחד. והמחיר של ש"ס לא ישתנה כך שכול הבחירות היו מיותרות.

ועזבו אותנו ממלחמות כבוד או אגו לכולנו זה נמאס!

הרשמה לעדכונים

"במרכזה של ההיסטוריה העברית עומד דבר הגשמת הציונות במלוא היקפה ותוכנה... במרכזה של ההיסטוריה האנושית עומד דבר הגשמת הסוציאליזם במלוא היקפו ותוכנו."
ברל כצנלסון, הצעה לפרוגרמה למפא"י 1928

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין - 2015

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי