"עובד מאורגן" זו לא מילה גסה !

Thank you for rating this article.

ב"מכתב למערכת" אשר קראתי הבוקר באחד העיתונים, הואשם מר עופר עיני בכך שכל מאבקו החדש למען עובדי הקבלן איננו אלא ניסיון "להחזיר את הפנקס האדום". ואכן זה נשמע נורא, כי אכן כל הממשלות האחרונות אשר לפני ממשלתו זו של מר נתניהו הצליחו בכישרון ובכוונה להפוך את הביטוי "עובד מאורגן" למילה גסה, וכך הצליחו להפוך את הפועל הפשוט,- רובם ככולם, אגב, מצביעי "ימין",-  לאבק אדם חלש ומאוים, מפורר, מפוחד, חסר כל מגן, ונתון לבוז ולמרמס.

קטונתי מלדעת אם וכמה אינטרס אישי יש במאבקו הנוכחי של מר עופר עיני. אבל שלי יחימוביץ בהחלט איננה "עוד עסקן" המחפש רק כוח לעצמו ומישרות למקורביו. וצריך שמעתה ואילך מול בעלי המיליונים ובעלי המיליארדים גם לפועל הפשוט תשוב להיות איזושהי יכולת מיקוח.

"פנקס אדום" ? שיהיה כחול לבן, מצידי. אבל הפועלים צריכים לשוב ולהתארגן. כי מעסיק שיכולת המיקוח שלו היא אבסולוטית, ומולו,- רוב העם,- פועלים העומדים כנועים ודלים כל אחד לעצמו, בלי שום יכולת מיקוח בכלל, היא מצב אשר חד משמעית, מעכשיו והלאה, כבר לא יימשך.

 

"על מקורה של המסורת וההיסטוריה הלאומית כבסיס לדור הנוכחי לבנות, לשנות ולתקן. נזכור את נפילת העם היהודי ובית מקדשו פעמיים, פעם שניה בגלל שנאת חינם. נזכור - נשנה - נתקן"
ברל כצנלסון, "דבר" 1934

מאז 2004

כבר מעל 18 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

הרשמה לעדכונים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי