האם נגמרה רוח ההתנדבות

Thank you for rating this article.

קיימים פרויקטים לאומיים בעלי דחיפות עליונה כפי שהיו קיימים בשנות החמישים השישים ותמיד אז קליטת עולים וישוב הארץ , והיום למשל גדר ההפרדה בישע ומה שחשוב יותר גדר המערכת בגבול מצרים , כי אם רוצים מדינה יהודית דמוקרטית אסור להשאירה פרוצה לכול.

מה בסך הכול צריך , לגייס את רוח ההתנדבות שקיימת ללא ספק בעם ,אפשר לגייס מתנדבים מאנשים שמאוד חפצי תעסוקה למשל גמלאים צעירים יחסית ובריאים, ואו סטודנטים ותלמידים בחופשות וגם מובטלים מקבלי קצבאות הבטלה. כמו כן אפשר גם לגייס תרומות מתושבי ישראל ויהדות העולם .

הטייקונים שירצו לשפר את תדמיתם שיתרמו הרבה . נכון שהחלוציות התחלפה בממלכתיות , אבל אין זאת אומרת שאין עוד מקום לגייס מתנדבים וכסף לפרויקטים דחופים לקיומה של ישראל.

צריך לחוקק את חוק המגדיר מהוא פרויקט תחום ואו תחום של פרויקטים , כלאומיים בעדיפות גבוהה. וכן הקלות משמעותיות בהליכים ביורוקרטים , חשוב גם לקצץ שומנים בגופים הציבוריים כך שהתקציבים ינצלו ביעלות (כמו למשל שכר המקסימום וכדומה).

כך שהמתנדב והתורם ידע שלא חוגגים על חשבונו.

"טייקון עצמו צריך לשלם מחיר. אני מסייע קודם כל לחוסכים שבצורה לא אחראית מצאו את חסכונותיהם אצלו בתאגיד. אני מסייע לתאגידים שיחזיקו מעמד ולא יפטרו עובדים. אבל אני כמדינה מסייעת רוצה לקבל נציגות בזה העיקר צריך לעשות".
אהוד ברק, גלובס
על המשבר הכלכלי וחילוץ הטייקונים 26.12.2008

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר מעל 19 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.
יצחק רבין - 2014

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי