סקר הפריימריז הגדול

להצבעה

מי יהיה יו״ר העבודה?

הצביעו | השפיעו

טקס קבורת החמור של מפלגת העבודה

Thank you for rating this article.

בשם חברי תנועת העבודה לדורותיה, בפרט א.ד. גורדון, ברל כצנלסון, יצחק טבנקין, דוד בן-גוריון, לוי אשכול, גולדה מאיר, יצחק רבין ואפילו שמעון פרס, אני רוצה להזמין אתכם לטקס הקבורה הרשמי של מפלגת העבודה הישראלית.

הטקס יתקיים ביום ראשון, 10.5.2009 בשעה 17:00 בביתן 15 בגני התערוכה שבתל-אביב. שם יכנס יושב ראש מפלגת העבודה הנוכחי, נפוליאון זוטא (הרי הוא כבוד שר הביטחון, אהוד ברק) את הועידה לאשר צרוף רשימה נבחרת ומובחרת של תומכים ועושי דברו שסומנו באופן מסור על ידי עושה דברו, כבוד שר החקלאות שלום שמחון.

כפועל יוצא, של אישור פעולת ועדת הצירופים - שהורכבה באופן מעורר השתאות מתומכי נפוליאון זוטא (הרי הוא כבוד שר הביטחון שלנו, אהוד ברק), נפסלו מרבית החברים שהובאו לשיקול דעתה ואושרו, באופן לא מפתיע, כמעט אך ורק תומכים ועושי דברו. לפיכך, לאחר אישור הרשימה שתוגש, ישונה באופן מהותי הרכב הועידה שנקבע על ידי כלל ציבור חברי מפלגת העבודה ובכך יתאפשר לאותו נפוליאון זוטא (הרי הוא כבוד שר הביטחון, אהוד ברק) לאשר סדרה של הצעות לשינוי מבני, תפעולי וחוקתי. הצעות, שמן הסתם היו נתקלות בהתנגדות ולפחות חלקן היה נופל בהצבעה חופשייה ומשוחררת.

בין ההצעות - הדחת מזכ"ל מכהן (על בסיס כך שלא היה עושה דברו) ומינוי מנכ"ל במקומו וזאת בניגוד לחוקה, ביטול מרכז המפלגה ואיחודה עם הועידה (שוב, בניגוד לקבוע בחוקה), קביעת נוהל בחירת הלשכה - שמן הסתם, יטיב עם מועמדים מטעמו של אותו נפוליאון זוטא (הרי הוא כבוד שר הביטחון, אהוד ברק) ועוד.

היות שכך ומטעם זה, אין בליבי ספק כי ישיבת הועידה הזו תהווה את טקס קבורת החמור של תנועת העבודה ההיסטורית בכלל ומפלגת העבודה הישראלית בפרט. אני רואה חשיבות עליונה בהתייצבות כלל החברים לציון רגע היסטורי זה של פינוי הבמה והגשמת החזון של אותו נפוליאון זוטא (הרי הוא כבוד שר הביטחון, אהוד ברק) לחיסול מפלגת העבודה. חזון שהחל בהגשמתו עוד בקדנציה הקודמת ופעל למענו בנחישות - עת השית עלינו קנס של כ-17 מליון ש"ח שהיה תוצאה של ניהול העמותות הפרטיות שלו, ריסק את הממשלה ואת חברי הכנסת בקדנציה הראשונה שלו כראש ממשלה כשהוכיח חוסר יכולת ניהולית ובין אישית בסיסית וכלה בקדנציה הנוכחית, בהצטרפותו לממשלת ימין קיצונית ודריכה ברגל גסה על כול עקרונות, מצע ומהות מפלגת העבודה הדוגלת בסוציאל דמוקרטיה וחתירה לשלום.

"הגשמת האידאה איפוא באופן חלקי היא יותר חשובה לנו מאשר מלחמה עקשנית בעד התפיסה האבסולוטית של הרעיון"
פנחס לבון, גורדוניה - חוב. ט' יוני 1929 עמ' 21-22

הרשמה לעדכונים

סקר הפריימריז 2024

להצבעה

הסקר הגדול של המתמודדים ליו״ר

הצביעו | השפיעו

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-42,576
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 19.5.24, העבודה-מרצ עם 8 מנדטים (בראשות יאיר גולן), מרצ 4 והעבודה 0 מנדטים.
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי