חוקת מפלגת העבודה - מחנה צבאי

Thank you for rating this article.

נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון) לא נח לרגע - לאחר שהדיח את המזכ"ל, סילק את היועץ המשפטי, מינה מנכ"ל מטעם, השתלט על הועידה, חיסל את מרכז המפלגה, סידר את הלשכה ומחק את המשמרת הצעירה הוא פועל במרץ לשינוי מהיר של חוקת המפלגה שתעניק לו כוח מוחלט. בפועל, 'החוקה החדשה סותמת על המפלגה את הגולל כמפלגה דמוקרטית, אידיאולוגית, שורשית - והופכת אותה למחנה צבאי שרק שני ערכים מקודשים בו: משמעת בכפיה, ונאמנות מוחלטת וחסרת סייג ליו"ר' ולמעשה, 'אחרי עיון ראשוני בחוקה המוצעת על ידי ברק ...[עולה כי] מדובר באותה חוקה שניסה הוגו צ'אבס להעביר בארצו - ונכשל'.

לעיון בטיוטת הצעת חוקת מפלגת העבודה (לעיון בעותק חוקת מפלגת העבודה הקיים ובטיוטת ההצעה של ח"כ איתן כבל - לחצו כאן).

 

עוד לא חלפו להם שלושים ימים, בהם נהוג ביהדות להתאבל על המת, מאז טקס קבורת החמור של מפלגת העבודה ושוב נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון) שולף סכינים ושב למלאכה. הפעם, הצעה יצירתית במיוחד לנוסח מחודש של חוקת מפלגת העבודה ובו מיסוד של שלטון היחיד שלו על הגוף שבעבר היה דמוקרטי. לא נותר לקבוע, כי אם לכינוס הועידה ב-10 למאי ניתן הכינוי טקס קבורת החמור - אז כנראה שהפעם הקברן מבקש לשרוף את הגופה ולפזר את אפרה הרחק למען לא יוותר כל זיכרון ולא הקלוש ביותר.

כמובן שהצעת החוקה לא זוכה להפצה מתאימה בקרב חברי ועידת מפלגת העבודה שידרשו לאשר אותה בקרוב - עוד רמז להתנהלות הקלוקלת של נפוליאון זוטא (הוא אהוד ברק, כבוד שר הביטחון). עם זאת, החוקה דלפה לחברי הכנסת של העבודה וכבר זכו לשלל תגובות לא מחמיאות. ח"כ איתן כבל, מצוטט כאומר - "אחרי עיון ראשוני בחוקה המוצעת על ידי ברק, נזכרתי שראיתי אותה בעבר. מדובר באותה חוקה שניסה הוגו צ'אבס להעביר בארצו - ונכשל". השר אבישי ברוורמן מתנגד אף הוא, בטיעון ש-"הדבר יגרום לפילוג וריסוק המפלגה". אפילו השר הרצוג הודיע כי יתנגד ובפרט - "טיוטת חוקת המפלגה המוצעת היא מרחיקת לכת. חסרים בה איזונים ובלמים שנדרשים. אימוץ החוקה במתכונתה החוקית עלול לפגוע בערכים הדמוקרטים הבסיסיים של מפלגת העבודה. אני חרד לפגיעה בשיח הפנים מפלגתי". ח"כ יחימוביץ' שאף פרסמה מסמך הסתייגויות לחוקת המפלגה החדשה, מצוטטת כ-"החוקה החדשה סותמת על המפלגה את הגולל כמפלגה דמוקרטית, אידיאולוגית, שורשית - והופכת אותה למחנה צבאי שרק שני ערכים מקודשים בו: משמעת בכפיה, ונאמנות מוחלטת וחסרת סייג ליו"ר" [הציטוטים, מתוך אתרי YNET, NRG ו-NANA10].

אתרי האינטרנט השונים כבר הספיקו לסקר את הצעת החוקה השונה ומיותר להזכיר שהיא לא מקבלת מחמאות. ראו אטילה שומפלבי ב-YNET, מרב דוד ב-NRG ומבזק באתר NANA10.

אז על מה בעצם הרעש הגדול? אציין מספר סעיפים מרכזיים בלבד

לצערי, התחזיות הקודמות בדבר ריסוקה המוחלט של מפלגת העבודה, על ידי אהוד ברק (ראו, אהוד ברק - קברן מפלגת העבודה וטקס קבורת החמור של מפלגת העבודה) מתגשמות והולכות. בדיעבד, קשה להאמין שפעם עוד העזתי לכתוב שאהוד ברק - טוב שיש אחד כזה ואפילו ביקשתי מכם שתנו לאהוד ברק אשראי.

עצוב לי בלב.