ועידת העבודה אישרה את התוכנית מדינית של הרצוג

Thank you for rating this article.

ועידת מפלגת העבודה, התכנסה לדיון מדיני ובו עלו הצעות שונות ובסופו של דיון אושרה תוכניתו המדינית של היושב ראש יצחק הרצוג (לסקירת הנאומים במושב הועידה, בקרו בעמוד הפייסבוק של הבמה הרעיונית ולצפייה בנאום המלא בוידאו לחצו כאן.

בעמוד הפייסבוק שלו ציין הרצוג כי "ברוב מרגש וגיבוי אמיתי עברה עכשיו תוכנית ההפרדה שלי ואושרה על ידי חברותיי וחברי למפלגה. תודה לכם חברות וחברים. זה מאבק עיקש על מדינת ישראל בטוחה, יהודית ודמוקרטית. אנחנו נמשיך באומץ וננצח!".

נאום הרצוג במושב הועידה המדינית

אהרון ידלין

"מדינת ישראל נמצאת היום במלחמה. זה לא גל טרור, זוהי אינתיפאדה שלישית. כל יום, לעיתים כל כמה שעות, נרצח עוד ישראלי ועוד ישראלית. ולצערי, המצב הולך בכיוון של הידרדרות ביטחונית קשה יותר. אני לא מוכן לקבל את המציאות הזאת. אני לא מוכן להתרגל אליה.

אין לישראל ראש ממשלה מתפקד. בבית ברחוב בלפור גר אזרח משותק מפחד. מתחת לאיפור הכבד ולתסרוקת המוקפדת מסתתר ביבי חיוור ומבוהל, שאין לו מושג מה עושים היום ולאן מגיעים מחר ... חברים, אתם רוצים להחליף את נתניהו? אני לא שומע! אתם רוצים להחליף את נתניהו? אז יש לנו רק דרך אחת: להחזיר את מפלגת העבודה לדרך בן גוריון ורבין. לא לימין הקיצוני, לא לשמאל הקיצוני. אנחנו מפלגת שלטון מרכזית ... אנחנו היחידים שמציעים פתרון מעשי - בלי שנתחיל להיפרד מהפלסטינים, ישראל תהפוך למדינה ערבית-יהודית וחזון שתי המדינות יטבע בים.

רק הפרדה בינינו לבינם תשמור על רוב יהודי במדינת ישראל. רק הפרדה בינינו לבינם תמנע חדירת מחבלים ותחזק את הביטחון. רק הפרדה ביננו לבינם תשלים את גדר הביטחון סביב גושי ההתיישבות. רק הפרדה ביננו לבינם תנתק את הכפרים הפלסטינים מירושלים ותשמור על ירושלים יהודית. רק הפרדה ביננו לבינם תשמור על הביטחון. למדנו את לקחי ההתנתקות שעשה הליכוד בעזה. צה"ל יישאר בכל השטח ולא יזוז ... רק הפרדה בינינו לבינם תחזק את הרשות הפלסטינית, תאפשר לה להתפתח כלכלית ותחזק את שיתוף הפעולה הביטחוני נגד ארגוני הטרור. אנחנו נעביר לרשות הפלסטינית את הסמכויות האזרחיות. שיבנו ערים חדשות, שישפרו את כלכלתם, שישפרו את רמת חייהם, אבל כל עוד הסכסוך לא יסתיים, צה"ל יישאר בשטחים ולא יזוז.

יש לנו רק דרך אחת: להחזיר את מפלגת העבודה לדרך בן גוריון ורבין. לא לימין הקיצוני, לא לשמאל הקיצוני. אנחנו מפלגת שלטון מרכזית. שני שלישים מהציבור תומכים בתוכנית ההפרדה שלנו. שישים וחמישה אחוזים. מי מתנגד לה? - נכון. הימין הקיצוני והשמאל הקיצוני. אנחנו ננצח כי אנחנו היחידים שמציגים פתרון מעשי ששני שלישים מהעם תומך בו. 

ביבי לא רוצה להיפרד מהפלסטינים. הוא פוחד מהמשיחיים בימין הקיצוני. המשיחיים שרוצים להטביע אותנו בים של מדינה ערבית יהודית. שמעתי הבוקר את אורי אריאל מדבר שוב על סיפוח של עשרות ומאות אלפי פלסטינים למדינת ישראל. אתה רוצה לספח עוד פלסטינים לישראל? השתגעת? שיהיו עוד פיגועים?

נביא המשיחיים בנט משתמש במילים מכובסות: הוא אומר 'רעיון שתי המדינות מת'. ואני משיב, בשמכם: תקשיב לי בנט טוב-טוב: רעיון שתי המדינות לא מת. אתה והמשיחיים שלך הייתם מתים שרעיון שתי המדינות ימות. רעיון שתי המדינות לא מת, כי בלעדיו המדינה היהודית תפסיק להיות מדינה יהודית. מדינה נפרדת לפלסטינים היא הסיכוי היחידי של ישראל להישאר מדינה יהודית ודמוקרטית עם גבולות בני הגנה. זה אינטרס יהודי-ישראלי-קיומי שלנו. אבל כדי להגשים את החזון הזה, צריכים להיות ריאליים. צריכים קודם כל לפרק את מוקשי השנאה. צריכים למגר את הקיצונים בשני הצדדים כי שניהם מתנגדים לחזון שתי המדינות ועושים הכל כדי להרוג אותו".

נאום הרצוג המלא בוידאו

בנוסף, אישרה הועידה דחיית קיום פריימריס לראשות מפלגת העבודה לחודש אוגוסט 2016.

"ביטחוננו תלוי בשלום בין יהודים לערבים בארץ ישראל ובינינו לבין מדינות ערב ... ולשם כך מוצדק לשלם מחיר כבד"
ברל כצנלסון, 1938

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,197
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.5.24, מרצ 4 והעבודה 4 מנדטים (העבודה-מרצ עם 8 מנדטים, בראשות יאיר גולן).
למעקב סקרים

יצחק רבין

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי