בחירות ליור מפלגת העבודה - יולי 2017

דירוג משתמשים: 5 / 5

Star activeStar activeStar activeStar activeStar active
 

מפלגת העבודהמזכירות לשכת מפלגת העבודה בראשות יו"ר המפלגה, יצחק (בוז'י) הרצוג, ומזכ"ל המפלגה, ערן חרמוני, התכנסה היום וקיבלה החלטות כדלקמן:

1. עד סוף חודש מרץ תכונס ועידת המפלגה שתכלול שני כנסים.

2. המושב הראשי של הועידה יתבקש לאשר את תקנון הבחירות לראשות מפלגת העבודה ומועמדה לראשות המפלגה ובכלל זה כי יום הבחירות לראשות המפלגה יתקיים ביום שני, 3.7.17. במידה ולא ייבחר מועמד בסיבוב ראשון בלמעלה מ-40 אחוזים, יתקיים סיבוב שני ביום חמישי, 13.7.17. מועד הגשת המועמדות על פי התקנון לא יאוחר מיום ה-1 במאי 2017. ספר המפקד נסגר ב-28 לפברואר 20177. ההחלטות כולן תובאנה לאישור הועידה. מסתייגים יוכלו להחתים שליש מן הועידה להעלאת הצעות חלופיות והסתייגויות

3. מזכירות הלשכה החליטה לתמוך בהמשך חיזוק וקידום השותפות עם מפלגת "התנועה" בראשות ציפי לבני ותביא לוועידה החלטה להצעה לפעולה בעניין זה. זאת, מתוך רצון לפעול להקמתו של גוש מפלגות לבחירות הבאות להחלפת הליכוד בראשות בנימין נתניהו והצורך לבחון במשותף את המהלכים הנדרשים לכך. לעניין זה ולשם כך יוקם צוות מפלגתי שיבחן את רעיון הפריימריז הפתוחים להובלת הגוש, תוך לימוד והבנת מורכבות שיטת בחירות זו, הצורך בחקיקה ובגיבוש כללי מימון פרסום וביקורת מיוחדים, שתואמים שיטה כה מורכבת ומתוך רצון לבוא בדברים עם מפלגות, תנועות וזרמים שמעוניינים בהקמתו של גוש כזה.

4. יו"ר המפלגה והמזכ"ל הודיעו כי לאור אירועי הימים האחרונים, יביאו רפורמה מקיפה לקביעת כללים משותפים מחייבים לנציגי המפלגה במוסדות השונים שתוצג לוועידת המפלגה.

5. מזכירות הלשכה אמצה מתווה שהוצע ע"י יו"ר המפלגה ומזכ"ל המפלגה לקידום המחוזות ומתן ייצוג ראוי לפריפריה ונציגי המחוזות ברשימה לכנסת, ומתוך כוונה כי מיקומים אלו יהוו פלטפורמה לייצוג הולם לפריפריה ולמתן הזדמנות הוגנת למנהיגות מהשטח ולמי שטרם נבחרו לכנסת; הוועידה תתבקש להקים ועדה מיוחדת לשיבוץ איזורי הבחירה לעניין זה וכל זאת מבלי לגרוע בהבטחת הייצוג לנשים, גמלאים וצעירים.

6. יתקיים באותו המועד כינוס/מושב מיוחד בהצעת הפורום לבחירות איזוריות בנושא המחוזות, ובהתאם להצעת החלטה שהוגשה בחתימת כ1/3 מחברי הוועידה ובהובלת חברי הפורום (ובניהם: עו"ד יורם צברי, יחיאל מלכה ופרופ' אבנר בן זקן). במסגרת המושב המיוחד ובהתאם לדרישה החתומה יתקיימו דיון והצבעה חשאית בהצעה, ובכפוף לקיומו של הקוורום הנדרש בתקנון לכינוס מיוחד של הועידה (נוכחות של למעלה ממחצית חברי הוועידה).

=====

פורסם באתר מפלגת העבודה

הרשמה לעדכונים

"איזה קורבן מקריבים בהליכה להצביע? מי שלא מצביע הוא חסר אחריות. כל אלה ידעו אחר כך להצביע על חסרונות, הם שוכחים שזה תלוי בכל אחד מאיתנו"
ישראל חופש, הארץ 2008

מאז 2004

כבר מעל 15 שנה, הבמה-הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

יצחק רבין - 2015

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי - עמודה ראשית