אושרו שינוי החוקה בוועידה ה9

Thank you for rating this article.

חברים יקרים,

האמון שנתתם בי, ועל תמיכתכם בועידה.
זוהי השעה לאחד את השורות ולפעול יחד עם הפנים לציבור הרחב.

יחד לניצחון!

שלכם,
אבי גבאי (מסרון, מטה מפלגת העבודה)

מפלגת העבודהתודה על

בנאומו אמר יו"ר מפלגת העבודה ומועמדה לראשות הממשלה: "הבנתי שהבית שלנו זקוק לשינוי והתחדשות. שינוי והתחדשות שהם הכרח לכל ארגון. שינוי שיהפוך את הבית שלנו לבית של כל הישראלים. שינוי שיאפשר לנו לחזור ולהנהיג את המדינה. שינוי שיאפשר למדינת ישראל לחזור ולעשות דברים גדולים. מפלגת העבודה חייבת לחזור להנהיג את המדינה, לא רק כי אנחנו יכולים, ולא רק כי נעשה את זה טוב, אלא גם כי אין לנו ברירה, אין לנו ארץ אחרת, ואין לנו מדינה אחרת. ועל המדינה שלנו לא מוותרים ולא מתייאשים ... אני מאמין בכל ליבי וכל מאודי שאנחנו יכולים לנצח ושננצח ... אזרחי ישראל קמים כל בוקר מחדש ומגלים כמה עמוק הריקבון השלטוני בישראל. בכל יום אנחנו נחשפים לעוד טפח של תרבות השחיתות במערכות השלטון. ראינו את זה במתווה הגז ולחרדתנו זה הגיע למערכות ביטחון. אנחנו רואים רשת שחיתות שלמה שמופעלת נגד בטחון המדינה ...

כשהאנשים הכי קרובים לראש הממשלה הם עדי מדינה זו פגיעה בכבודה הלאומי של המדינה ... ראש הממשלה וקבוצת הסייענים שלו מעמיקים את הקרעים מדי יום. הם מלמדים את אזרחי ישראל לשנוא זה את זה במקום לכבד זה את זה. במקום להדגים מנהיגות של כבוד הדדי הקואליציה הזו מייצרת לנו פחד, הסתה ופילוג. הם גם לא עובדים בשביל הציבור. במקום לפרוס דרך של עשייה והתקדמות, במקום להוביל בבטחה לפתרונות ולשינוי, קואליציית ה'סלפי' מקדישה את סדר היום שלה לדימויים ולצילומים. יש בעיה עם המסתננים בדרום תל אביב אז נלך ונצטלם שם. ומרגע שהצטלמנו, כבר אין צורך לפתור את הבעיה. משפחתו של אברה מנגיסטו כועסת אז נלך ונצטלם גם שם. כפי שאתם יודעים, בגלל צילום אחד יותר מדי אין לנו שגרירה בירדן.

... אם נעסוק בעצמנו, אם נמשיך במאבקים פנימיים, לא נצליח להסתובב ברחבי הארץ ולא נפגוש את הלא משוכנעים, לא נצליח לגעת בלבבות של האנשים, לא נשמע ממקור ראשון את המצוקות של האזרחים, וגם לא נפסיק לשמוע ש"אתם לא מגיעים לפריפריה". אם לא נביא אחדות למפלגה שלנו הציבור לא יאמין שנביא אחדות לעם ישראל. אם לא נדע להשתנות מדוע שהציבור יחשוב שנדע לשנות את המדינה ? ואם נעצור את התקווה מדוע שיראו בנו את התקווה לשינוי?

אני אעשה הכל, אבל הכל בכדי שבמפלגה שלנו לא יהיו יותר מחנות. לא יהיו יותר מחנות. יש מפלגות שלמות, שקמו ונבנו רק מנזקי המחנאות אצלנו. ואם נפעל לאחדות הציבור לא ימצא צורך במפלגות הללו. חברות, חברים, זו ועידה שמסמנת שפנינו לציבור הרחב. זו ועידה שמסמנת מחויבות. את המחויבות שלנו לחזור ולנצח. אני קורא לכולכם להצביע איתי היום על השינויים המוצעים. יחד נחדש את המפלגה האדירה שלנו, יחד נביא את הקהלים החדשים, יחד נצא להביא לישראל עתיד חדש של תקווה, יחד ננצח".

לצפייה בהקלטת הנאום, כנסו לעמוד הפייסבוק של אבי גבאי לראשות הממשלה.

המזכ"ל חרמוני הקדים ואמר: "המפלגה הזו בנויה מלמטה למעלה. עם סניפים ופעילים. מאוד קשה לי שרוצים למסור את סמכויות המזכ"ל ליו"ר ... מזכ"ל הוא שומר הסף של הדמוקרטיה במפלגה. זה קיים בכל העולם המערבי. זה בסדר לא להסכים. לא כל מחלוקת לשם שמים זה חתרנות".

ח"כ עמיר פרץ נאם והוסיף: "העבודה הציבה את הדמוקרטיה כערך מרכזי. ניהלתי מספר פגישות עם יו"ר המפלגה ואמרתי לו שאין בצעדים האלה כל תרומה לניצחון בבחירות אלא להפך. אני רוצה לומר לכם שדמוקרטיה זה לא דבר נוח. אבל לדמוקרטיה יש כוח משלה. היא יוצרת איזונים ובלמים. אני שומע על מפלגה מיושנת. אני שואל אתכם באיזה מפלגה עם חוקה חדשה היה נבחר אבי גבאי?

אני חושב שאין בצעדים אלה כל תרומה ליכולותינו להצליח בבחירות הבאות. בדיוק להפך. החלטות אלה מייצרות מחלוקות מיותרות ופוגעות במרקם הדמוקרטי העדין של המפלגה. אתה רוצה ארבעה שיריונים ואינני נכנס לוויכוח אם זה כולל את התנועה או לא, כי הרי אין עוררין על זכותך להביא דמויות חדשות לרשימה לכנסת שלא בהליך הבחירה הרגילה. אם אתה מביא אישיים תגיד מי הם. אם תצליח להביא את גבי אשכנזי או את בני גנץ אני אתמוך גם אם זה על חשבוני ואני בטוח שכל שם שתביא יעבור את אישור הוועידה. ולכן שיריונים עיוורים זה מהלך אנטי דמוקרטי שלפיד, ליברמן יכולים לעשות  לעומת זאת שמות עם רזומה, בעלי משקל ציבורי ואלקטורלי יתקבלו בשמחה ובתמיכה גדולה.

אני רוצה להזהירך מפני היועצים מהזן החדש שאגדיר אותם כך יועצים מצייצים , אחד מהם , היועץ המצייץ היה יו"ר המפלגה. כאשר התמודד על ראשות הממשלה עם החוקה הישנה הוא ניצח, אך בפעם השנייה, כאשר חזר, קיבל ממני מפלגה עם תשעה עשר מנדטים, רץ עם חוקה חדשה והוריד את המפלגה לשלושה עשר מנדטים ואחר כך בעזרת החוקה החדשה פירק את המפלגה וברח מהתמודדות בבחירות כי הסקרים ניבאו לו אפס מנדטים".

===

עדכונים נוספים באתר המפלגה

"הצבא איננו ארגון דמוקרטי זה הארגון הבלתי-דמוקרטי היחיד שהדמוקרטיה שומרת כדי להגן על עצמה"
שמעון פרס, ראיון ב-YNET יולי 2005

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,288
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.6.24, העבודה-מרצ עם 11 מנדטים (N12), העבודה 5 ומרצ 4 מנדטים (מעריב)
למעקב סקרים

יצחק רבין - ידיעות אחרונות

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי