השעיית חברות באינטרנציונל הסוציאליסטי

Thank you for rating this article.

האינטרנציונאל הסוציאליסטיהמזכיר הבינלאומי של מפלגת העבודה, סגן יו"ר הכנסת ח"כ חיליק בר, בהודעה רשמית בשם המפלגה ועל דעת יו"ר המפלגה על השעיית החברות בארגון האינטרנציונל הסוציאליסטי:

"אחרי שנים רבות של חברות ומסורת ארוכת שנים של שיתוף פעולה עם ארגון האינטרנציונל הסוציאליסטי, בשם הנהלת מפלגת העבודה הישראלית, אני מודיעכם באופן רשמי, שעד שלא תבוטל רשמית ובמלואה הצהרה זו, אנו מבקשים שלא לכלול שום איזכור של מפלגת העבודה הישראלית, או של מי מחברי מפלגתנו, בשום מידע רשמי הנוגע לארגון, בפירסומים של הארגון, או באירועים עתידיים שלו ... 

אנחנו גם מודיעים לכם בזאת שאנו משעים לאלתר את חברותנו בארגון, כצעד מקדים לביטול של חברותנו לצמיתות בארגון, צעד שיתרחש אם החלטה אומללה, צבועה ורשעית זו בנושא הסוגיה הפלסטינית לא תבוטל. מיותר לציין שההצהרה בסוגיה הפלסטינית היא מוטית, עיוורת למציאות או לעובדות ובחלקה אנטישמית.

ההצעה מחלישה את הלגיטימציה של הארגון אותו אתם מובילים. השפה והטיעונים בהצהרה זו מוכיחים לנו מעבר לכל ספק, שעד שלא תבוטל ההצהרה רשמית, אין דו שיח אמיתי שניתן לנהל איתכם, או עם ארגונכם בנושא זה".

ובנוסח באנגלית. 

"... Needless to say, the Declaration on the Palestinian Question is biased, blind to facts or reality, and partially antisemitic, ... The Declaration further weakens the alleged legitimacy of the organization you lead. The language and arguments of the Declaration makes it clear that until its cancellation - there is no real dialogue to have with you, or with your organization on this issue ... In the declaration, you reiterate your ‘solidarity with the progressive forces in Israel ... As the international secretary of the Israeli Labor party, as a leader in the party, and on behalf of the Labor Party leadership, the largest progressive party in the Israeli parliament, let me assure you that until the full and formal cancellation of this poor one-sided and miserable declaration, your ‘solidarity’ is not desirable by us ...".

זאת בעקבות החלטה שהתקבלה בארגון בישיבה ב5 ביולי 2018:

"אנו קוראים לכל הממשלות וארגוני החברה האזרחית להפעיל חרם, משיכת השקעות וסנקציות (BDS) כנגד הכיבוש הישראלי, כל מוסדות הכיבוש, וההתנחלויות הבלתי חוקיות הישראליות כולל אמברגו מלא על כל סוגי הסחר ושיתוף הפעולה הצבאי עם ישראל, כל עוד היא ממשיכה במדיניות הכיבוש והאפרטהייד נגד הפלסטינים"

"The Socialist International ... calls all governments and civil society organizations to activate boycott, divestment and sanctions (BDS) against the Israeli occupation, all the occupation institutions, and the illegal Israeli settlements including the total embargo on all forms of military trade and cooperation with Israel as long as it continues its policies of occupation and Apartheid against the Palestinian people ..."

(הצהרה בעניין הפלסטיני, 5.7.2018).

"אין הצבא קובע על דעת עצמו אפילו את מבנהו סדריו וקווי פעולתו ... ארגון הצבא ועיצוב דמותו כל אלה הם בסמכותם היחידה של הרשויות האזרחיות: הממשלה, הכנסת והבוחרים."
דוד בן גוריון, צבא ובטחון עמודים 141-142

הרשמה לעדכונים

מאז 2004

כבר 20 שנה, הבמה הרעיונית היא כיכר העיר היחידה עבור חברי מפלגת העבודה.

מצב מפקד

חברי.ות מפלגה פעילים: כ-48,197
לנתונים המלאים | התפקדות

העבודה בסקרים

נכון לתאריך 24.5.24, מרצ 4 והעבודה 4 מנדטים (העבודה-מרצ עם 8 מנדטים, בראשות יאיר גולן).
למעקב סקרים

יצחק רבין - 4111995

התחברות

לפרסום מאמרים

אחד במאי